Maritex - twój profesjonalny dostawca komputerów jednopłytkowych i pamięci Flash

| Prezentacje firmowe Artykuły

Reklama cyfrowa, telekomunikacja, monitoring pojazdów lub systemy parkingowe - to tylko niektóre z aplikacji, w których niezawodnie pracują komputery jednopłytowe oferowane przez firmę Maritex z Gdyni. Jako oficjalny dystrybutor produktów Axiomtek, VIA Embedded, Adlink i Avalue doskonale spełniamy potrzeby stawiane przez nawet najbardziej wymagających klientów. Idealnym uzupełnieniem naszej oferty są przemysłowe pamięci Flash firmy Innodisk.

Maritex - twój profesjonalny dostawca komputerów jednopłytkowych i pamięci Flash

Oferta firmy Maritex w zakresie przemysłowych komputerów jednopłytowych obejmuje wszystkie dostępne na rynku wielkości płyt: od miniaturowych pico-ITX, aż po pełnowymiarowe ATX. Szeroki wachlarz specyfikacji urządzeń spełnia zarówno podstawowe, jak i wysoko postawione wymagania sprzętowe.

Komputery naszych dostawców napędzane mogą być prostym procesorem jednordzeniowym, takim jak AMD T16R 615 MHz (następca "legendarnego" AMD LX800). Gdy jednak aplikacja docelowa wymaga dużej mocy obliczeniowej, wtedy z pomocą przychodzą rozwiązania bazujące na 4. generacji procesorów Intel Core, na przykład komputer jednopłytowy ECM-QM87 od Avalue z sercem w postaci czterordzeniowego procesora i7-4700EQ 2,4 GHz.

Nasze komputery niezawodnie pracują w ekstremalnie trudnych warunkach środowiskowych. Doskonałym przykładem jest tu jednostka 3,5" o symbolu CAPA841, której zakres temperatur pracy mieści się w granicach od -40 do +75°C (na zdjęciu). To bezwentylatorowe urządzenie wyposażone jest w czterordzeniowy procesor Intel Atom E3845 1,91 GHz lub w dwurdzeniowy E3827 1,75 GHz. Producent, firma Axiomtek, wyposażył komputer w dwa złącza mini PCIe i w slot na kartę SIM, co umożliwia pełne wykorzystanie modułów komunikacji bezprzewodowej.

Godną odnotowania jest również bezwentylatorowa płyta główna Mini-ITX o symbolu MANO840. Jednostka napędzana jest przez czterordzeniowy procesor Intel Celeron J1900 2,0 GHz i obsługuje do 8 GB pamięci RAM DDR3L. Komputer umożliwia wykorzystanie dwóch dysków SATA oraz dysku krzemowego mSATA.

Interfejs LPT, 6 portów RS-232 czy 8 cyfrowych wejść-wyjść to tylko niektóre z zalet płyty MANO840. Największą jednak korzyścią jest jej bardzo atrakcyjna cena w stosunku do oferowanych możliwości. Firma Maritex związana jest umową dystrybucyjną z renomowanym producentem przemysłowych dysków typu Flash i pamięci DRAM, firmą Innodisk.

Jest to jeden ze światowych liderów w produkcji niezawodnych dysków i kart krzemowych służących do pracy w środowisku wymagającym podwyższonej odporności na warunki zewnętrzne: wstrząsy, wibracje czy ekstremalną temperaturą otoczenia. Nasza oferta obejmuje dyski SSD, SATADOM, SATA Slim, mSATA i inne, karty CFast i CompactFlash oraz pamięci DRAM. Urządzenia pracują w standardowym i w przemysłowym zakresie temperatur (od -40 do +85°C). Oferujemy dyski krzemowe wykonane w technologiach MLC, SLC i iSLC.

Komputery jednopłytowe standardowo objęte są 2-letnią gwarancją, która za dodatkową opłatą może być wydłużona do 5 lat. Wszystkie dyski krzemowe SLC i iSLC objęte są 5-letnią gwarancją, natomiast oferta bazująca na technologii MLC dostarczana jest z 2-letnią gwarancją.

Maciej Tałałaj
Maritex

www.maritex.com.pl

Zobacz również