Złącza Fujikura (DDK) - zaawansowana technologia i wysoka jakość

| Prezentacje firmowe Artykuły

Firma Fujikura (DDK) jest jednym z największych na świecie producentów złączy przemysłowych i elektronicznych. W swojej ofercie ma zarówno wersje okrągłe przeznaczone do aplikacji wysokoprądowych, złącza koncentryczne oraz optyczne, a także złącza sygnałowe przeznaczone do połączeń płytka-płytka, złącza do taśm FFC i do kart. Poniżej przedstawiamy drobny wycinek oferty złączy sygnałowych proponowanych przez Fujikurę.

Złącza Fujikura (DDK) - zaawansowana technologia i wysoka jakość

Miniaturowe złącza serii FFX2S do połączeń płytka wyróżniają się duża precyzją, wysoką gęstością realizowanych połączeń oraz dobrymi parametrami w zakresie kompatybilności elektromagnetycznej, dzięki czemu mogą służyć do realizacja połączeń dla szybkich magistral cyfrowych i interfejsów komunikacyjnych pomiędzy modułami i płytkami funkcjonalnymi wchodzącymi w skład urządzenia.

Fot. 1. Złącza typu FFX2S

Fot. 2. Złącza typu FF28

Pozwalają na montaż taśmy FFC o rastrze kontaktów 0,2 mm, mają wysokość jedynie 1,05 mm oraz zawierają wbudowany metalowy ekran. Są one przeznaczone do podłączania taśm FFC o grubości już od 0,12 mm oraz o żyłach w rastrze 0,4 mm po obu stronach. Dzięki umieszczonym kontaktom po górnej i dolnej stronie, rzeczywisty raster kontaktów jest zredukowany nawet do 0,2 mm. Dodatkowo metalowy ekran polepsza właściwości EMI dla złączy tej serii.

Fot. 3. Złącza typu FF22E

Miniaturowe złącza serii FF28 przeznaczone są do realizacji połączeń z wykorzystaniem przewodów taśmowych FFC o rastrze 0,25 mm i wysokości 0,66 mm, co czyni je jednymi z najmniejszych elementów tego typu dostępnych na rynku. Producent zastosował w nich mechanizm blokujący przewód, co zapewnia pewne połączenie oraz zabezpiecza przed przypadkowym rozłączeniem taśmy FFC na skutek wibracji lub narażeń mechanicznych urządzenia. W przypadku tak małych złączy jest to unikalna funkcja, ale w zastosowaniach profesjonalnych cenna i poszukiwana, gdyż znakomicie poprawia jakość połączeń.

Złącza serii FF22E do połączeń płytka - taśma FFC mają raster 0,3 mm i kontakty są w nim ulokowane naprzemiennie. Zawierają mechanizm zamykający typu cam-type, co zapewnia pewność połączenia i zabezpiecza przed przypadkowym rozłączeniem. Mechanizm zapewnia silny docisk kontaktów, który zapobiega nawet krótkim (mikrosekundowym) drganiom styków i krótkotrwałym przerwom w połączeniu, które pojawiają się w złączach przy wibracjach lub upadkach.

Złącza serii DFW służą do realizacji do połączeń typu płytka - płytka i mają raster wyprowadzeń 0,6 mm. Pozawalają na realizacji interfejsów i magistral transmisji danych zapewniając wysoki szybkości transferu danych aż do 5 Gbps. Są one dostępne w szerokim zakresie wysokości montażowej od 13 mm do 25 mm. Dodatkowo tzw. mechanizm pływający "floating mechanism" wprowadzony przez producenta umożliwia przesunięcie w płaszczyźnie x-y do ±0,5 mm, co znacznie ułatwia montaż. Efektywna długość kontaktu dla tego elementu wynosi 2,0 mm.

Fot. 4. Złącza typu DFW

Fot. 5. Złącza typu 285DE

Złącza telefoniczne serii 285DE o niewielkim wymiarze przeznaczone są do pracy w interfejsach komunikacyjnych standardu Fast Ethernet (100BASE-TX). Mają metalowy ekran pokrywający całe złącza, co silnie redukuje emitowane zaburzenia elektromagnetyczne.

Elhurt Sp. z o. o.
www.elhurt.com.pl

Dostępne nowe wydanie
Pobierz bezpłatnie