Nowoczesny system oznaczania do systemów połączeniowych

| Prezentacje firmowe Artykuły

Produkowany przez firmę WAGO nowoczesny kompleksowy system oznaczania obejmuje drukarki, oprogramowanie oraz materiały oznacznikowe, które są ze sobą zharmonizowane i umożliwiają tworzenie w krótkim czasie tanich oraz praktycznych oznaczników do instalacji i urządzeń przemysłowych. Aby stworzyć profesjonalny opis, potrzebne są tylko trzy komponenty: drukarka, paski oznacznikowe i złączki.

Nowoczesny system oznaczania do systemów połączeniowych

smartPRINTER - uniwersalna drukarka termotransferowa

Główną częścią systemu jest mała, poręczna, a przy tym wytrzymała drukarka smartPRINTER, umożliwiająca nadruk na wielu różnych materiałach. Przy użyciu zaledwie jednej taśmy barwiącej można za jej pomocą wydrukować kilkuwierszowe paski oznacznikowe z rolki oraz tabliczki WMB-Inline, etykiety, tabliczki na przyciski czy tabliczki znamionowe.

Jest to wygodne urządzenie do opisu złączek WAGO, a co istotne również złączek innych producentów, jak Phoenix Contact czy Weidmüller. Poza tym może służyć do opisu kabli, przewodów, aparatury łączeniowej w instalacjach przemysłowych i budynkowych. Jedną z wielu zalet drukarki smart-PRINTER jest trwały nadruk odporny na ścieranie i niekorzystne warunki atmosferyczne, w szczególności wilgoć i oddziaływanie promieni UV.

Szybkość wydruku jest bardzo duża: w ciągu 17 sekund można opisać 100 trzyznakowych oznaczników, przy jednocześnie wysokiej rozdzielczości wydruku - 300 dpi. Urządzenie umieszczono w kompaktowej obudowie o niewielkim ciężarze (ok. 2 kg), a twarda walizka do transportu umożliwia drukowanie również w warunkach obiektowych, na budowie.

Prosty, intuicyjny i przede wszystkim bezpłatny program do obsługi drukarki w języku polskim - smart-SCRIPT - pozwala na tworzenie własnych opisów, a program smartLABEL - definiowanie własnych etykiet. Istnieje również możliwość importu do oprogramowania już utworzonych opisów w środowisku Windows lub w systemach CAD/CAE. Obecność złączy USB i RS-232 umożliwia jej bezproblemowe zintegrowanie z każdym urządzeniem przez Ethernet.

Paski oznacznikowe: do wszystkich złączek listwowych TOPJOB S

Za pomocą pasków oznacznikowych firmy WAGO można szybko i łatwo opisać instalacyjne złączki listwowe.

Materiał, z którego wykonany jest pasek, charakteryzuje się dostateczną sztywnością, a jednocześnie jest tak elastyczny, że łatwo się go umieszcza na złączkach - wystarczy go wsunąć w ciągnące się przez całą listwę profile na opis, dostępne w większości złączek TOPJOB S. To, co w przypadku produktów WAGO jest wyjątkowe i zapewniające duży komfort eksploatacji, to możliwość wykonania nawet trzywierszowego opisu, pozwalającego na umieszczenie wszystkich istotnych informacji.

Tabliczki WMB-Inline są ze sobą połączone i można je w takim stanie montować na złączkach o szerokości 4-4,2 mm oraz 5-5,2 mm. Przy szerszych złączkach należy tabliczki rozdzielić i montować pojedynczo, dzięki czemu temu można je wykorzystać we wszystkich możliwych miejscach opisu.

Złączki listwowe TOPJOB S - szybkie i pewne oprzewodowanie

Istniejący od dziesięciu lat, wielokrotnie sprawdzony system złączek listwowych WAGO jest przeznaczony do montażu przewodów o przekroju od 0,14 do 185 mm². Ponadto program ten oferuje stale poszerzany o nowe wyroby asortyment złączek funkcyjnych do różnorodnych zastosowań. Miejsce na opis znajduje się na środku i po bokach złączki. Paski oznacznikowe i oznaczniki WMB-Inline montuje się w specjalnym do tego celu, ciągnącym się przez całą listwę profilu na opis, oznaczając jednocześnie wszystkie złączki, niezależnie od ich wielkości.

WAGO ELWAG
www.wago.pl