Przegląd złączy do aplikacji dużej mocy firmy Conec

| Prezentacje firmowe Artykuły

Firma Conec jako producent złączy elektronicznych ma w swojej ofercie gamę złączy silnoprądowych. Należy tu wyróżnić trzy ich grupy: D-Sub Combo, Power Bajonett i Power M12x1. Każda z tych grup posiada unikalne cechy, które decydują o przeznaczeniu danego typu złączy. Poniżej przedstawiamy ich krótkie charakterystyki.

Przegląd złączy do aplikacji dużej mocy firmy Conec

Złącza D-Sub Combo

Złącza D-Sub COMBO to system oparty na popularnym typie D-Sub. Modyfikacje polegają na zastąpieniu lub uzupełnieniu styków sygnałowych stykami silnoprądowymi. Rozwiązanie takie w wersji złącza 8W8 pozwala na uzyskanie całkowitej obciążalności komponentu na poziomie 320 A. Styki silnoprądowe mają obciążalność od 10 do 40 A, mogą być lutowane, zaciskane bądź mocowane na kablu za pomocą zacisku śrubowego.

Złącze D-Sub Combo może być wykonane w wersji wodoszczelnej o szczelności IP67. Uzyskujemy tę właściwość, stosując odpowiednie korpusy złączy wyposażone w uszczelnienie typu O-ring oraz szczelne obudowy. Dalszą możliwą modyfikacją jest stworzenie złącza D-Sub Combo ze zintegrowanym filtrem typu C o pojemności od 1,3 do 100 nF.

Złącza Power Bajonett

To stosunkowo nowy typ złącza wprowadzony do oferty w 2014 roku. Ma ono część mocowaną na kablu oraz część panelową i występuje w dwóch odmianach: 2-stykowe (obciążalność 30 A i napięcie 48 V), 3-stykowe (obciążalność 20 A i napięcie 300 V). Zakres temperaturowy pracy -40°C...100°C. Zachowanie szczelności IP67 uzyskuje się po bagnetowym połączeniu obu stron złącza. W stanie rozłączenia styki zabezpieczane są przed zabrudzeniem specjalną zaślepką.

Złącza Power M12×1

Ta grupa komponentów oparta jest na systemie złączy M12. Zmiana polega na zwiększeniu powierzchni styków i odizolowaniu ich od siebie celem uzyskania zwiększonych parametrów napięcia i natężenia prądu. Conec oferuje dwa typy złącza Power M12: kodowanie S (630 V) oraz kodowanie T (63 V). W obu przypadkach obciążalność styku wynosi 12 A. Wersja S ma styki w układzie 2+ PE, a wersja T w układzie 3+PE. Przeciwzłącza mogą być mocowane na ścianie przedniej lub tylniej panelu, a w stanie połączenia uzyskują szczelność IP67.

Conec Polska
www.conec.com

Zobacz również