Transformatory Noratel - szerokie portfolio, wiele branż i rynków

| Prezentacje firmowe Artykuły

Grupa Noratel proponuje wysokiej jakości rozwiązania zasilające bazujące na transformatorach separacyjnych, bezpieczeństwa, toroidalnych, oświetleniowych, trójfazowych, a także autotransformatory odczepowe i z płynną regulacją.

Transformatory Noratel - szerokie portfolio, wiele branż i rynków

Ponadto oferujemy transformatory i inne urządzenia indukcyjne do zastosowań specjalnych, jak transformatory medyczne, górnicze, morskie, zasilacze impulsowe, dławiki filtracyjne, silnikowe i ochronne, stosowane w układach kompensacji mocy biernej.

Do najbardziej popularnych naszych produktów na rynku polskim należą transformatory przystosowane do montażu tablicowego, bezpieczeństwa i separacyjne typu SU i SUL oraz wersje z montażem na szynę typu FR i SUL. Uniwersalny model SUL mający napięcia po stronie pierwotnej 230-400 ±15 V można montować tablicowo i na szynę do 250 VA.

Produkujemy również transformatory o dużym stopniu ochrony IP, w standardzie dla transformatorów 1-fazowych IP 44, 3-fazowych IP 54, na życzenie klienta nawet IP 68. Transformatory toroidalne wykonujemy do mocy 10 kVA, separacyjne do 125 kVA, trójfazowe do 800 kVA. Wytwarzane przez nas transformatory trójfazowe typu 3LT znalazły uznanie m.in. w branżach: morskiej, górniczej, medycznej, energii odnawialnej oraz przemysłowej.

Grupa Noratel to producent transformatorów ze 100-letnim doświadczeniem w branży. Firma swoją działalność rozpoczęła jako lokalny producent sprzętu radiowego, dzisiaj tworzy międzynarodową grupę zrzeszającą 16 spółek w 13 krajach i zatrudnia łącznie niemal 3 tys. pracowników. Od 2007 roku, wraz z przejęciem duńskiej fabryki Garre, zakład w Dobrej Szczecińskiej zajmuje się również produkcją przekładników prądowych i napięciowych. ,

Od tego czasu stanowimy najbardziej uniwersalną fabrykę urządzeń indukcyjnych w Europie. Nasze hale zajmują ok. 10 tys. m². W Polsce zatrudniamy około 370 osób i jesteśmy jednym z najlepiej rozwijających się przedsiębiorstw w branży i regionie. 28 maja 2015 roku otrzymaliśmy nagrodę ministra gospodarki za długoletnią działalność produkcyjną w Polsce.

Szeroki asortyment, czyli nie tylko transformatory

Tabela 1. Transformatory standardowe nn - typoszereg

W sprzedaży mamy szeroką gamę jednostek zasilających o różnej mocy, stopniu ochrony środowiskowej i wykonaniu. Dławiki produkujemy w większości pod indywidualne potrzeby klientów, natomiast z rozwiązań katalogowych największym uznaniem cieszą się wykonania dla aplikacji kompensacji mocy biernej i biernej pojemnościowej.

Równie popularnym produktem są przekładniki prądowe i napięciowe, przeznaczone głównie dla energetyki. Są one wzorcowane w laboratorium wzorcującym Noratel oraz na życzenie klienta przez Okręgowy Urząd Miar lub inną wskazaną instytucję. Posiadają znak CE oraz tzw. badanie typu.

Jakość przede wszystkim

Wszystkie produkowane wyroby posiadają znak CE, spora część natomiast uznanie towarzystw klasyfikacyjnych takich jak: DNV, Lloyds Register of Shipping, Bureau Veritas, Nemko, Semko, Demko, Fimko, VDE. Oferta zawiera również transformatory i przekładniki z certyfikatem UL. Program standardowy (katalogowy) stanowi około 30% naszej produkcji, w pozostałych 70% spełniamy najśmielsze oczekiwania klientów poszukujących doświadczenia, kompetencji i elastyczności.

Nasze produkty tworzymy z najwyższej jakości materiałów uznanych producentów, zgodnie z obowiązującymi normami, by móc realizować dostawy do najbardziej wymagających klientów. Zapraszamy do współpracy wszystkich klientów, którym zależy na produktach zgodnych z międzynarodowymi standardami jakościowymi w atrakcyjnej cenie.

Fot. tytułowa: Transformator separacyjny typu SU

Noratel Sp. z o.o.
www.noratel.pl

Zobacz również