Nowa technologia ekranowania szyb EMC

| Prezentacje firmowe Artykuły

Przez ostatnie 25 lat filtry optyczne przeznaczone do ekranowania wyświetlaczy były nieustannie rozwijane i stawały się coraz bardziej zaawansowane technicznie. Druga generacja filtru EmiClare MicroMesh jest najnowszym produktem, w którym zastosowano technologię siatki ekranującej drukowanej na powierzchni filtru.

Nowa technologia ekranowania szyb EMC

EmiClare MicroMesh dobrze przepuszcza światło widzialne oraz ma bardzo dobre właściwości ekranujące, co nie było w pełni osiągalne w filtrach ITO, ponadto znajduje swoje zastosowanie w wyświetlaczach o różnych rozmiarach i rozdzielczościach.

Filtr EmiClare MicroMesh powstaje poprzez drukowanie cienkich przewodzących linii mających 8 µm grubości przy odstępie 300 µm bezpośrednio na powierzchni filtru optycznego, co w połączeniu z możliwością dostosowania EmiClare MicroMesh do wymagań każdego wyświetlacza sprawia, że jest to rozwiązanie uniwersalne. Nie ogranicza to przepływu światła, co skutkuje transmisją światła na bardzo wysokim poziomie (87%) i nie powoduje powstania mory. Siatka przewodząca zajmuje tylko 5% powierzchni ekranu. Dodatkowo dla zapewnienia wysokiej trwałości materiał jest podwójnie laminowany.

Na rysunku pokazano wykres porównawczy tłumienia emisji elektromagnetycznej w paśmie od 10 MHz do 10 GHz dla różnych materiałów spotykanych na rynku, w tym także dla wcześniejszych generacji materiałów MicroMesh

Wyświetlacz z zastosowanym pokryciem EmiClare MicroMash drugiej generacji będzie zatem jaśniejszy i bardziej czytelny w każdych możliwych warunkach. Producent zastosował też czarne matowe wykończenie krawędzi filtru, co powoduje redukcje światła rozproszonego oraz podnosi widoczność treści podczas intensywnego oświetlenia światłem słonecznym.

Rezystancja powierzchniowa filtru EmiClare MicroMesh drugiej generacji jest poniżej 0,25 Ω na kwadrat, co zapewnia dobre wartości tłumienia. Maksymalny rozmiar filtru sięga 634×1124mm przy grubości 130 µm.

Dacpol
www.dacpol.eu

Dostępne nowe wydanie
Pobierz bezpłatnie