Mechatronika - uznany producent sprzętu do SMT

| Prezentacje firmowe Artykuły

Urządzenia technologiczne: automaty do montażu powierzchniowego, półautomaty do montażu SMT, podajniki elementów do automatów montażowych, sitodrukarki past i klejów, dozowniki past i klejów, piece lutownicze.

Mechatronika - uznany producent sprzętu do SMT

Najnowocześniejszym urządzeniem w ofercie firmy jest automat montażowy MX80. W automacie tym zastosowano optyczny system wizyjnego centrowania podzespołów "w locie" (fly centring), nowoczesne napędy AC serwo, niezawodny system poszukiwania punktów referencyjnych i znaczników wadliwych płytek oraz nowoczesny system sterowania, zapewniający bardzo krótki czas przygotowania programu technologicznego (bezpośredni import danych z CAD, efektywne programowanie w trybie Teach-In).

W ostatnim czasie firma wprowadziła też do swojej oferty nowy automat MX70. Jest to automat oparty na doświadczeniach zdobytych w trakcie eksploatacji automatów M80 i M10V. Automat MX70 wyposażony jest w wizyjny system centrowania podzespołów SMD "w locie". Ma podobnie jak M10V unikalną możliwość automatycznego pobierania i centrowania komponentów umieszczonych luzem w pojemnikach typu tacka (bulk feeder).

Każdy podzespół w pierwszym kroku poszukiwany jest w pojemniku (lokalizowany w sposób wizyjny), następnie jego położenie na ssawce jest określane metodą wizyjną, po czym element układany jest na PCB w zadanym położeniu. Liczba pojemników z podzespołami luzem jest praktycznie nieograniczona.

System sterowania oparty jest na platformie Windows XP embedded i wykorzystuje interfejs operatora, zastosowany z sukcesem w produkowanych od lat automatach M10V, M80 oraz dozownikach pasty i kleju MD40/MD50. Automat MX70 może być wyposażony w precyzyjny dozownik pasty lub kleju.

Firma Mechatronika została założona w 1989 roku. Od początku swojego istnienia specjalizuje się w produkcji urządzeń do montażu powierzchniowego podzespołów SMD. Swój pierwszy automat montażowy pick & place firma dostarczyła już w 1990 roku. Od momentu powstania ambicją firmy była produkcja wysokiej jakości urządzeń technologicznych wykonywanych zgodnie z najwyższymi standardami światowymi oraz zapewnienie dla nich najkorzystniejszej relacji ceny do jakości i wydajności.

Starania te bardzo szybko znalazły odzwierciedlenie w ogromnym zainteresowaniu klientów. Ponad 600 polskich i zagranicznych firm oparło swoją produkcję na kompletnych liniach lub wybranych urządzeniach produkcji Mechatroniki. Od 1994 roku produkty Mechatroniki cieszą się dużym zainteresowaniem klientów za granicą. Dzięki podpisanym umowom m.in. z dystrybutorami z Wielkiej Brytanii, Włoch, Niemiec, Holandii, Czech i Rosji firma eksportuje ponad połowę swojej produkcji.

Światowa jakość i uznany produkt

Urządzenia Mechatroniki, jedynego polskiego producenta sprzętu do automatycznego montażu w technologii SMT, systematycznie prezentowane są na najważniejszych europejskich targach urządzeń technologicznych dla przemysłu elektronicznego: Productronica w Monachium, SMT Messe w Norymberdze, Nepcon w Birmingham, Bias w Mediolanie, Intertronic w Paryżu i innych. Firma zapewnia klientom doradztwo techniczne, szkolenia, konsultacje przy wdrażaniu technologii SMT.

Mechatronika Sp. j.
www.mechatronika.com.pl

Zobacz również