Maszyny do lutowania i reworku w ofercie firmy Lenz

| Prezentacje firmowe Artykuły

Lenz oferuje klientom szeroki wybór maszyn na potrzeby małej i średniej produkcji. Dysponując wieloletnim doświadczeniem opartym na współpracy z wiodącymi zagranicznymi producentami maszyn i materiałów oraz ciągle doskonalonym systemem zarządzania jakością ISO 9001:2008, zapewniamy produkty najwyższej jakości w przystępnych cenach.

Maszyny do lutowania i reworku w ofercie firmy Lenz

Piece refl ow firmy SEF

Dzisiejszy rynek produkcji elektroniki to nie tylko duże firmy produkujące setki urządzeń, lecz także małe firmy wytwarzające mniejsze serie specjalizowanych produktów. Również do takich odbiorców skierowana jest oferta niemieckiej firmy SEF. Kluczem do sukcesu firmy jest szeroka wiedza i doświadczenie na rynku elektroniki, które zaowocowało szeroką gamą produktów, począwszy od relatywnie małych pieców typu desktop jak 8-strefowy 551.10, przez 10-strefowy 551.15, po potężny 20-strefowy 551.19. Wszystkie piece łączą w sobie dwie technologie lutowania rozpływowego: promienniki IR i konwekcję i są sterowane poprzez dotykowy wyświetlacz z intuicyjnym menu.

Agregaty lutownicze firmy ATF

Nie sposób nie zauważyć, że lutowanie elementów THT nie odchodzi do lamusa, a wręcz przeciwnie, ma się z roku na rok coraz lepiej. Mimo ciągłego rozwoju technologii SMT cały czas złącza, kondensatory elektrolityczne lub cewki wymagają lutowania na tzw. fali. Odpowiedzią na zapotrzebowanie dzisiejszego rynku są agregaty niemieckiej firmy ATF służące do lutowania małej i średniej wielkości pakietów.

Niemiecka technologia w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem dały w efekcie serię świetnych maszyn dostosowanych do potrzeb każdego klienta. Zaczynając od małego stołowego agregatu ATF 13/25, przez najpopularniejszą w Polsce i sprawdzoną maszynę ATF 23/33, po duże agregaty do wielkoseryjnej produkcji jak ATF 43.

Standardem w całej serii jest kompatybilność ze stopami bezołowiowymi, podwójna fala, fluxer wyświetlacz, łatwość konserwacji oraz możliwość pracy w atmosferze azotu, co jest istotne ze względu na coraz bardziej zaostrzające się wymagania jakościowe. W ofercie firmy znajdują się także urządzenia do lutowania selektywnego, rozpływowego kondensacyjnego oraz systemy peryferyjne umożliwiające zabudowę urządzenia w linii produkcyjnej.

Urządzenia do reworku firmy Martin

Patrząc na rynek urządzeń do reworku, nie można pominąć jednego z największych producentów - niemieckiej firmy Martin. Oferowane stacje naprawcze z serii Expert definiują nowy trend w technologii reworku, który stawia na funkcjonalność, intuicyjność i przejrzystość wykonywanych prac. Expert 10.6 HXXV jest tutaj flagowym produktem.

Ergonomiczny wygląd w połączeniu z wydajnością dziewięciu lamp IR o łącznej mocy 10 kW zapewnia komfort pracy z układami typu BGA/CSP. Kolejne cechy wyróżniające te produkty to jakość wykonania i dokładność urządzeń, która daje możliwość pozycjonowania elementu do 30 µm. Automatyczne ramię pozycjonujące w połączeniu z hybrydowym ogrzewaniem daje najbardziej efektywny rozkład ciepła na elemencie. Szeroką gamę produktów uzupełniają m.in. urządzenia do regeneracji wyprowadzeń kulkowych - MiniOven, podgrzewacze HotBeam oraz stacje naprawcze z manualnym ramieniem pozycjonującym Expert 04.6.

Materiały do produkcji

Mimo dużego zaangażowania firmy Lenz w dostawę urządzeń na naszym rynku, głównym aspektem działalności pozostają materiały lutownicze do produkcji elektronicznej. Jako oficjalny dystrybutor marki Alpha w Polsce zapewniamy szybkie dostawy past, spoiw, drutów, topników i zmywaczy. Naszym klientom oferujemy pomoc technologiczną przy wdrażaniu materiałów i czasy dostaw na poziomie jednego dnia roboczego. W realizacji tych celów pomaga nam np. utrzymywany 2-tonowy bufor magazynowy past lutowniczych. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony www.lenz.com.pl.

Lenz - Urządzenia dla elektroniki
www.lenz.com.pl