Wyposażenie warsztatowe - coraz większa specjalizacja

| Prezentacje firmowe Artykuły

Stanowisko warsztatowe, laboratoryjne, serwisowe i produkcyjne w przemyśle elektronicznym zawierają coraz więcej urządzeń i specjalistycznych rozwiązań wspomagających pracę z wrażliwymi układami elektronicznymi. Zwykłą lutownicę zastępuje się dzisiaj stacją serwisową a lupę mikroskopem, gdyż w ten sposób można pracować szybciej, dokładniej i bezpieczniej. Zapraszamy do zapoznania się z nowościami wyposażenia stanowisk dla elektroników firmy Loktech, które zapewniają takie cechy specjalizacji.

Wyposażenie warsztatowe - coraz większa specjalizacja

Mikroskopy wideo firmy Ash Vision

W ofercie firmy Loktech dostępnych jest kilka modeli mikroskopów wideo oferujących rozdzielczość Full HD. Są one przeznaczone do prac inspekcyjnych pozwalając zachować operatorowi wygodną pozycję i przekazują obraz w jakości full HD (1080p). Standardowym i najczęściej wybieranym przez klientów jest model Table ze zintegrowaną podstawą ze względu na swoją mobilność i łatwość instalacji na każdym stanowisku.

Drugim modelem, który zyskał sobie przychylność klientów jest wersja VESA z ciężkim statywem kolumnowym, dającym spore możliwości operowania przedmiotami pod obiektywem urządzenia. Dzięki swojej budowie pozwala na obserwację dużego obszaru, idealnie nadaje się do prac konserwatorskich, inspekcyjnych, naprawczych itp.

System pozwala na pomiar elementów dzięki wbudowanej sieci XY oraz funkcji kursora, ponadto umożliwia oglądanie obrazu na więcej niż jednym monitorze przez co znakomicie nadaje się do przeprowadzania różnego rodzaju szkoleń oraz prezentacji, a także podwyższenia skuteczności inspekcji i diagnozowania uszkodzeń.

Oba modele oferują niesamowitą jakość obrazu i duże powiększenie oraz wierne odwzorowanie kolorów, pozwalając dostrzec nawet najmniejsze szczegóły. Wyróżniają się szerokim zakresem dynamiki ekspozycji, redukcją szumów cyfrowych i automatycznym balansem bieli. Ponadto oferta zawiera również wersję ręczną mikroskopu - jest to model Ion 4,3, który może sprawdzić się w sytuacjach, gdzie wymagana jest kontrola procesu produkcyjnego na bieżąco i nie ma możliwości zrobienia tego w ruchu tradycyjnym mikroskopem. Uzupełnieniem oferty mikroskopów wideo jest cała gama akcesoriów pozwalająca na przystosowanie urządzeń do pracy w każdych warunkach.

Separatory płytek drukowanych

W ofercie firmy Loktech znajdziemy wiele modeli separatorów płytek drukowanych produkowanych przez dwóch wiodących producentów: CAB oraz Olamef. Urządzenia te pozwalają na wydzielenie pojedynczych płytek z formatek produkcyjnych i są na tyle uniwersalne, że można je dopasować do każdego typu spotykanego na rynku laminatu.

Dużym atutem tych urządzeń są ostrza tnące pokryte powłoką tytanową zwiększającą trwałość. Pomysł ten jako pierwsza na rynku wprowadziła firma CAB i obecnie wszystkie jej separatory już standardowo są wyposażone w ostrza tytanowe.

Nowością w ofercie jest także odświeżona wersja separatora Maestro 4M, mająca teraz oznaczenie Maestro 4S. Konstrukcja ta została wyposażona w inny typ przycisków oraz wyświetlacz, którego upoprzednika nie było.

Stacje lutownicze i serwisowe

Loktech proponuje klientom szeroki wybór stacji lutowniczych i serwisowych uznanych producentów, takich jak Pace, Weller, JBC oraz Metcal/OKI. Kompleksowa oferta pozwala zaspokoić potrzeby większości klientów, zarówno poszukujących modeli z podstawową funkcjonalnością, jak i rozbudowanych rozwiązań, np. RMST firmy JBC.

Biorąc pod uwagę wszystkie możliwości stacji można powiedzieć o niej, że jest to kombajn do zadań specjalnych. Ma ona trzy oddzielne końcówki (lutującą, rozlutowującą oraz z gorącym powietrzem) i pozwala na pracę ze wszystkimi rodzajami elementów elektronicznych SMD i THT.

Stacja serwisowa RMST ma wysokiej jakości wyświetlacz cyfrowy, zapewnia blokadę parametrów, kalibrację temperatury, udostępnia statystyki pracy urządzenia, tryb hibernacji, tryb uśpienia. Zapewnia możliwość pozycjonowania układów scalonych przy wykorzystaniu chwytaka podciśnieniowego. Co więcej stacja ma gniazdo USB do komunikacji z komputerem PC.

Asortyment stacji lutowniczych i serwisowych uzupełniają wszelkie akcesoria lutownicze wielu producentów: groty lutowniczy, rączki, zasilacze itp. Dostępne są też narzędzia ręczne, takie jak pęsety, szczypce, wkrętaki.

Loktech
www.loktech.com.pl

Zobacz również