Szczypce dla elektroników - poznaj szczegóły rozwiązań firmy Knipex

| Prezentacje firmowe Artykuły

Szczypce to podstawowe narzędzie warsztatowe, doskonale znane każdemu. Niewiele osób jednak wie, że wyróżnia się aż 100 różnych popularnych typów szczypiec, w tym najbardziej typowe szczypce tnące (boczne, czołowe, obcęgi), zaciskające, płaskie oraz uniwersalne, używane zarówno do cięcia, jak i zaciskania. Warto poznać właściwości kilku typowych rozwiązań o wysokiej jakości, po to, aby wiedzieć więcej i bardziej świadomie kupować narzędzia.

Szczypce dla elektroników - poznaj szczegóły rozwiązań firmy Knipex

Szczypce tnące boczne dla elektroników Knipex

Szczypce tnące Knipex są przeznaczone do wyjątkowo dokładnego i precyzyjnego cięcia detali w pracach przy elektronice i mechanice precyzyjnej. Mają precyzyjnie wykonane ostrza odpowiednie do cięcia drutu miękkiego i twardego, odpowiednie także do cienkiego drutu bardzo twardego (fortepianowego).

Ostrza są oddzielnie hartowane indukcyjnie, a ich twardość wynosi około 64 HRC. Narzędzie to wykonane zostało z wysokiej jakości stali narzędziowej, hartowanej w oleju i z odpuszczaną rękojeścią z grubego tworzywa PCW.

Dostępne wersje to:

 • model 75 02 125: ostrza z dużą fazą,
 • model 75 12 125: ostrza z dużą fazą i sprężyną przytrzymującą odcięte części drutu (może być zdemontowana),
 • model 75 22 125: ostrza z małą fazą,
 • model 75 52 125: wyjątkowo wąska główka, ostrza z dużą fazą.

Szczypce tnące boczne dla elektroników "Super-Knips"

Super-Knips to profesjonalne precyzyjne szczypce tnące firmy Knipex do wyjątkowo delikatnych i precyzyjnych prac w elektronice. Są przydatne do prac montażowych i serwisowych np. przy układach scalonych itp.

Dostępne wersje to:

 • model 78 03 125: nierdzewne, ostrza bez fazy, twardość ostrzy ok. 54 HRC,
 • model 78 13 125: nierdzewne, ostrza bez fazy, twardość ostrzy ok. 54 HRC, ze sprężyną przytrzymującą odcięte części drutu,
 • model 78 23 125: nierdzewne, ostrza bez fazy, twardość ostrzy ok. 54 HRC, z ostrzami wygiętymi pod kątem 60o,
 • model 78 31 125: czernione, z wąską główką, ostrza bez fazy, twardość ostrzy ok. 60 HRC,
 • model 78 41 125: czernione, z wąską główką, ostrza bez fazy, twardość ostrzy ok. 60 HRC, ze sprężyną przytrzymującą odcięte części drutu,
 • model 78 61 125: czernione, ostrza bez fazy, twardość ostrzy ok. 64 HRC,
 • model 78 71 125: czernione, ostrza bez fazy, twardość ostrzy ok. 64 HRC, ze sprężyną przytrzymującą odcięte części drutu,
 • model 78 81 125: czernione, precyzyjnie szlifowane ostrza z bardzo małą fazą również do twardego drutu do O 0,6 mm, twardość ostrzy ok. 64 HRC,
 • model 78 91 125: czernione, precyzyjnie szlifowane ostrza z bardzo małą fazą również do twardego drutu do O 0,6 mm, twardość ostrzy ok. 64 HRC, ze sprężyną przytrzymującą odcięte części drutu.

Szczypce półokrągłe proste dla elektroników

35 22 115 ESD to profesjonalne precyzyjne szczypce firmy Knipex do zastosowań w elektronice i mechanice precyzyjnej przydatne do różnego rodzaju precyzyjnych prac montażowych i serwisowych. Zawiera półokrągłe szczęki do chwytania, trzymania i zaginania i ma precyzyjnie ogratowane krawędzie powierzchnie chwytające. Szczypce mają gładkie precyzyjne złącze wsuwkowe i podwójną sprężynę o niskich parametrach tarcia.

Zostały wykonane ze specjalnej stali narzędziowej hartowanej w oleju. Całość jest polerowana na wysoki połysk dla zabezpieczenia przed korozją. Cechą charakterystyczną są też dwukomponentowe rękojeści ESD.

Agentools Sp. z o.o. Sp. k.
www.agentools.pl

Zobacz również