Przegląd nowości w ofercie oświetlenia LED firmy Delta

| Prezentacje firmowe Artykuły

Sektor oświetleniowy jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się branż w każdej dziedzinie naszego życia, a dzieje się to głównie za sprawą wprowadzenia do powszechnego użytku technologii ledowych. Nieustanny wzrost populacji na świecie, postępująca urbanizacja oraz światowe trendy proekologiczne wymuszają stosowanie efektywnych energetycznie rozwiązań, gdzie idealnie wpisują się rozwiązania oparte na wydajnych diodach LED.

Przegląd nowości w ofercie oświetlenia LED firmy Delta

Podążając za oczekiwaniami rynku oraz nowymi możliwościami technologicznymi, firma Delta co roku poszerza portfolio produktów oświetlenia LED, oferując coraz szerszą gamę rozwiązań o wyjątkowej wydajności i jakości zgodnej z międzynarodowymi normami. Szeroka oferta produktów w połączeniu z systemami zaawansowanego sterowania oświetleniem pozwala na kompleksową realizację projektów oświetlenia komercyjnego, ulic oraz obiektów przemysłowych.

Integrując oprawy ze zdalnym sterowaniem opartym na transmisji przewodowej lub bezprzewodowej, można zapewnić bieżący monitoring oraz inteligentne sterowanie oświetleniem optymalizujące w ten sposób sprawność operacyjną.

Publiczne oświetlenie uliczne

Użytkowe oświetlenie zewnętrzne stosowane do oświetlenia parków, ulic oraz dróg jest podstawowym elementem miejsc publicznych, gdzie oprócz kwestii estetycznych opraw, duże znaczenie ma oszczędność oraz bezawaryjność. Do tego rodzaju zastosowań Delta oferuje linię opraw Maha, składającą się z trzech serii: Maha mini o mocy 27-81 W, Maha o mocy 26-115 W oraz Maha Mega w zakresie dużej mocy 166-209 W.

Charakterystyczną cechą tych produktów jest niezwykle duża żywotność sięgająca 100 tys. godzin, wysoka wydajność opraw pow. 110 lm/W oraz 5-letnia gwarancja. Szeroki wybór układów optycznych pozwala na optymalne dopasowanie oraz doskonałe oświetlenie miejsc publicznych, dróg, autostrad oraz ulic.

Oprawy przystosowane są do komunikacji z systemami sterowania oświetlenia korzystającymi ze standardowych protokołów komunikacji, co pozwala na załączanie, ściemnianie oraz centralne sterowanie każdej oprawy z osobna. Uniwersalna funkcja integracji opraw z każdego rodzaju systemem zarządzania oświetleniem daje możliwość ich szerokiego wykorzystania w rozwiązaniach inteligentnych miast (Smart City).

Oświetlenie przemysłowe

Kierunek rozwoju produktów przeznaczonych dla branży przemysłowej jest kontynuacją tych samych założeń, co przy oprawach ulicznych. Przykładem osiągania wysokiej jakości i efektywności energetycznej produktów jest niedawno zaprezentowana oprawa typu high-bay z serii Staccato, która jest zaprojektowana z myślą o pracy w trudnych warunkach.

Pomimo stosunkowo cienkiej obudowy oprawa ma stopień ochrony IP 66 oraz działa w zakresie temperatur od -40 do +60°C bez obniżania parametrów świetlnych, a w połączeniu z wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne (IK10) świetnie spisuje się w aplikacjach typowo przemysłowych.

Układ optyczny oprawy Staccato oparty jest na wydajnych diodach Nichia LED, zapewniających wydajność 160 lm/W przy współczynniku oddawania barw Ra (CRI) powyżej 80. Oznacza to, że oprawa może być stosowana nie tylko w magazynach, ale również w miejscach, gdzie odbywa się produkcja. Dodatkową zaletą jest możliwość zdalnego sterowania oprawą wykorzystująca między innymi bezprzewodową komunikację ZigBee. Oferowane oprawy występują w mocach od 85 do 200 W, gdzie gwarancja na produkt wynosi 5 lat, a żywotność to 100 tys godzin

Oświetlenie biurowe i komercyjne

Gama oświetlenia LED firmy Delta zawiera również oprawy przeznaczone do sektora komercyjnego stosowanego w biurach, obiektach handlowych, szpitalach, szkołach, hotelach, itp. Produkty z tego segmentu zapewniają idealne połączenie estetyki i parametrów technicznych, oferując światło o wysokim komforcie.

Na szczególną uwagę zasługuje wyjątkowa oprawa Athor, która zapewnia wspaniałą jakość światła, gwarantując wizualny komfort i optymalną wydajność energetyczną. Światło emitowane z oprawy jest bardzo delikatne (UGR<19), co jest idealnym rozwiązaniem do oświetlenia biur. Wysoka wydajność oprawy na poziomie 104 lm/W oraz długi okres życia do 50 000 h dają gwarancję niezawodnej eksploatacji przez wiele lat.

Na dodatek możliwość ściemniania, z wykorzystaniem protokołu 1..10 V lub DALI, daje możliwość integracji opraw z systemem zarządzania oświetlenia, podnosząc znacząco efektywność instalacji.

Więcej niż doskonałe produkty

Wysokie parametry opraw LED firmy Delta, a także ich niezawodność i długa gwarancja stanowią idealny wybór dla każdej aplikacji. Dzięki ugruntowanej pozycji firmy na rynku europejskim w zakresie wielu rozwiązań Delta jest również wiarygodnym i pewnym partnerem w zakresie rozwiązań oświetlenia LED.

Delta Energy Systems Poland
delta-emea.com

Zobacz również