Wysoka jakość wygrywa w starciu z produktami dalekowschodnimi

| Prezentacje firmowe Artykuły

Loktech, jako firma zajmująca się dystrybucją wyposażenia dla przemysłu elektronicznego, dostrzega coraz większe zainteresowanie klientów produktami wysokiej jakości. Czasy wyposażania w tani sprzęt azjatycki stanowisk pracy powoli odchodzą w niebyt za sprawą zdecydowanie wyższej jakości produktów europejskich. Choć ceny są tu niejednokrotnie wyraźnie wyższe, to w ogólnym rozliczeniu wysoka jakość oznacza paradoksalnie większe oszczędności. Dodatkowym atutem jest zapewnienie wyższej ergonomii i skuteczności pracy.

Wysoka jakość wygrywa w starciu z produktami dalekowschodnimi

Masową skalę importu tanich narzędzi z Dalekiego Wschodu najłatwiej można ocenić, biorąc pod uwagę podstawowe popularne produkty, jakimi są np. lupy. W dużej części są one kiepskie pod kątem parametrów optycznych i użytkowych i jest ich na rynku tak wiele, że przesłaniają one całkowicie lepsze rozwiązania.

Okazuje się, że gdy w grę wchodzi wielogodzinna praca, klienci zaczynają dostrzegać korzyści markowych produktów europejskich, które przyćmiewają niższe ceny chińskich odpowiedników, a komfort i skuteczność pracy mają zdecydowanie wyższą.

Grono klientów zainteresowanych tanimi produktami miernymi jakościowo bardzo szybko się kurczy, a przybywa klientów dostrzegających dodatkowe korzyści z produktów europejskich. Jest to skutek rosnącego doświadczenia, lepszego rozeznania w możliwościach oraz dojrzałości w biznesie. Podczas zakupów często patrzymy głównie na cenę i kupujemy oczami.

Refleksja dogania nas w chwili, gdy produkt nie spełnia naszych oczekiwań. Z czasem rośnie doświadczenie i w wyborach wygrywają produkty z wyższej półki cenowej i jakościowej za sprawą wydłużonego czasu eksploatacji, a w razie konieczności dostępnego i szybkiego serwisu.

Wymowny przykład

W ostatnim roku odnotowaliśmy szczególne zainteresowanie takimi produktami wysokiej jakości, jak np. pochłaniacz oparów Weller z nowej serii Zero Smog 2. Pomimo zdecydowanie wyższej ceny od konkurencji dalekowschodniej wygrywa on na starcie już przy pierwszym uruchomieniu, dyskwalifikując przeciwników bardzo niskim poziomem hałasu podczas pracy.

Jest to spora korzyść, gdy kilka stanowisk pracy skupionych w jednym pomieszczeniu zostanie wyposażonych w takie odciągi oparów. Hałas generowany przez takie urządzenia jest zdecydowanie mniej uciążliwy, a co za tym idzie, praca będzie wykonywana efektywniej i w bardziej komfortowych warunkach.

Ważny jest także aspekt zachowania norm wykonania filtrów do odciągów oparów, gdyż w tym przypadku chodzi już nie tyle o sam fakt posiadania urządzeń filtrujących, a ich skuteczność w odniesieniu do zdrowia osób narażonych na wdychanie oparów, a na tym nie warto oszczędzać.

Tani niemarkowy sprzęt nie daje pewności, że jego filtr, który ma za zadanie pozbawić opary toksycznych zanieczyszczeń, faktycznie będzie działał, a tylko będzie wyglądał jak filtr. Istotna jest również wysoka niezawodność produktów europejskich, większość potrafi zdublować swoich azjatyckich konkurentów pod względem czasu bezawaryjnego funkcjonowania i trwałości, gdzie niejednokrotnie różnice w cenach są zauważalne, ale nie dyskwalifikujące.

Podsumowując, jest wiele korzyści, które zdecydowanie pozwalają wygrać produktom europejskim, tym z wyższej półki jakościowej, batalię w starciu z chińską tandetą zapewniającą niejednokrotnie tylko niższą cenę na starcie inwestycji, ale przysparzającą problemów w trakcie eksploatacji. Zatem warto przemyśleć zakup nie tylko pod względem uszczuplenia portfela, ale też pod względem użyteczności i trwałości, a przede wszystkim skuteczności produktów.

Oferta firmy Loktech

Loktech jest firmą dystrybucyjną zorientowaną na sprzedaż wysokiej jakości markowych produktów, takich producentów jak Waldmann, Weller, Pace, ERSA, Piergiacomi, EREM itp. Oferujemy klientom skuteczne narzędzia usprawniające i uprzyjemniające wykonywaną za ich pomocą pracę, pomagamy i doradzamy, aby nabywany sprzęt zawsze był najlepszym wyborem.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Paweł Studziński
Loktech

www.loktech.com.pl

Zobacz również