Micros - kompleksowa oferta oświetlenia LED wysokiej klasy

| Prezentacje firmowe Optoelektronika

Atrakcyjność produktów opartych o technologię LED jest w obecnym czasie bardzo duża i stanowi coraz większą część branży oświetleniowej, dlatego że to rozwiązanie jest oszczędniejsze w użytkowaniu niż tradycyjne oświetlenie.

Micros - kompleksowa oferta oświetlenia LED wysokiej klasy

Aktualnie już około 90% nowych projektów w branży oświetleniowej jest realizowanych w oparciu o technologię LED. Najważniejszym czynnikiem sprzyjającym sprzedaży LED-ów jest drożejąca energia i dążenia przedsiębiorców do redukcji kosztów prowadzenia działalności.

W przypadku obiektów przemysłowych działających przez całą dobę wprowadzenie oświetlenia LED zwraca się w bardzo krótkim czasie. Klienci coraz częściej szukają rozwiązań ledowych, nie tylko dla nowych inwestycji, ale także w celu modernizacji posiadanych opraw. Dla nich dobrą i kompleksową ofertę ma krakowski Micros.

Na kłopoty z jakością - własna marka

Technologia LED jest obecnie topową, jeżeli chodzi o wszelkie rodzaje oświetlenia. Na świecie jest wiele fabryk, które produkują różne rodzaje zamienników tradycyjnego oświetlenia. Zamienniki są popularne i bardzo poszukiwane, bo zapewniają szybki rozwój rynku, ale niestety wiele oferowanych produktów zmaga się ze złą jakością. Produkty są awaryjne, o małej żywotności, kiepskim oddawaniu barw, generujące zaburzenia elektromagnetyczne i o niewielkiej sprawności.

Konkurencja w tym obszarze jest bardzo duża ze względu na niskie koszty i brak skomplikowanych procesów produkcyjnych. Szczególnie jest widoczny niekorzystny wpływ tanich dostawców z Azji ze względu na niską jakość produktów, brak odpowiednich certyfikatów umożliwiających sprzedaż w EU oraz rosnącą konkurencję.

Żarówki, świetlówki i reflektory bazujące na LED, a także cały szereg latarek, lampek, od rowerowych po choinkowe, borykają się nie tylko z jakością długoterminową, ale nierzadko jakością krótkoterminową, bo usterki widać po paru miesiącach. Co gorsza, ocena jakości oświetlenia diodowego nie jest łatwa. Jakości oddawania barw, temperatury barwowej i wydajności nie jest łatwo zmierzyć, stąd klienci muszą wierzyć danym podawanym przez producentów w kartach katalogowych ufając, że podawane parametry są zgodne z rzeczywistością.

Jeszcze trudniej jest badać parametry związane z trwałością oświetlenia LED, a więc tego, co będzie działo się z emisją diody po tysiącach godzin pracy. Nie tylko w zakresie spadku wydajności początkowej, ale także wielu innych czynników związanych z degradacją luminoforu lub tworzywa w układzie optycznym itp.

Z tych powodów Micros w dystrybucji zamienników ledowych dla źródeł klasycznych postawił na dwa kluczowe czynniki. Pierwszy to własna marka o nazwie Micros, która opiera się na renomie firmy i jej potencjale oraz relacjach z klientami budowanych przez wiele lat. Drugi czynnik to kompleksowość, a więc to, że w ofercie można znaleźć praktycznie każde źródło światła, bez konieczności eksperymentowania z różnymi dostawcami. Żarówki LED Micros to produkty starannie wyselekcjonowane, zbadane i dające pewność, że w użytkowaniu spełnią wymagania każdego klienta.

W sprzedaży są w zasadzie wszystkie rozwiązania żarówek LED i cały typoszereg: E27, E14, G4, G9, GU10, GX53, MR16 (GU5.3), AR111/QR111, R7S, E10, G23 i G24 i świetlówki.

Oświetlenie profesjonalne

W ofercie Micros znaleźć można grupę źródeł przeznaczonych do zastosowań w przemyśle, rolnictwie, oświetlenie obiektowe i uliczne. Rozwój tego obszaru biznesu kierunkuje się w stronę inteligentnego oświetlenia, branży inteligentnych domów, inteligentnych zakładów przemysłowych, inteligentnych miast. Są to także rozwiązania do sklepów wielkopowierzchniowych, a także oświetlenie stanowisk pracy.

Klienci stawiają w tym obszarze na jakość i trwałość produktów i poszukują rozwiązań zapewniających dużą wydajność, tzn. na liczbę lumenów przypadającą na 1 W i wiernym oddawaniu barw (duży CRI). Micros ma dla nich doskonałe rozwiązanie w postaci produktów o niskich cenach, wysokiej jakości i długim okresie gwarancyjnym.

Oświetlenie dekoracyjne

Oświetlenie dekoracyjne ma wyższą funkcjonalność w porównaniu do tradycyjnych źródeł, tworzy atmosferę do pracy, do relaksu oraz staje się nieodłącznym elementem domu i biura. Do takich celów Micros proponuje popularne taśmy ledowe i arkusze, oprawy meblowe wraz z modułami do zastosowań domowych, oświetlenie choinkowe oraz specjalne wersje dekoracyjne, np. żarówki typu filament oraz żarówki tradycyjne oparte o drut węglowy.

Rozwiązania specjalistyczne

Małe wymiary i duża jasność źródeł ledowych pozwalają stosować je w różnych aplikacjach specjalistycznych: w motoryzacji, pracach budowlanych, do podświetlania powierzchni i części maszyn. Micros proponuje klientom gamę takich rozwiązań, zarówno w formie gotowych źródeł światła, jak i komponentów do ich budowy, takich jak diody i inne elementy optyczne.

Zasilanie

Ofertę oświetlenia LED uzupełniają specjalizowane zasilacze o dużej sprawności: w obudowach, bez obudowy jako moduły OEM, na szynę DIN, dogniazdkowe i układy scalone specjalizowanych konwerterów impulsowych. Ich układy sterujące zapewniają ograniczenie prądu wyjściowego na poziomie wymaganym przez LED, stabilizację i regulację tego prądu oraz kompensację temperaturową. Wybrane modele umożliwiają regulację jasności, generowania efektów i podobne funkcje.

Zasilacze w obudowach lub wykonane jako tzw. open frame to jednostki o mocy od kilku do kilkudziesięciu watów, maksymalnym napięciu na tyle wysokim, że możliwe jest zasilanie kilku diod połączonych szeregowo i z dodatkowymi funkcjami, jak np. regulacja jasności. Jednostki te cechują się wysokim poziomem sprawności, niezawodnością i długą żywotnością, uniwersalnym zakresem napięcia wejściowego AC, zabezpieczeniami przeciążeniowymi, nadnapięciowymi oraz zwarciowym i klasą szczelności IP67. Ich producentami są firmy Mean Well, MW Power, Powertronic, Acar i inne.

Micros sp. j. W. Kędra i J. Lic
www.micros.com.pl