Zasilacze przemysłowe firmy Polwat

| Prezentacje firmowe Zasilanie

Firma Polwat jest krajowym producentem szerokiej gamy przetwornic DC/DC, zasilaczy AC/DC oraz prostowników buforowych. Dzięki długoletniemu doświadczeniu oraz wciąż rozwijającemu się zespołowi projektowemu, charakteryzuje się indywidualnym podejściem do klientów i realizuje różne nietypowe konstrukcje.

Zasilacze przemysłowe firmy Polwat

Fot. 1. Przetwornice DC/DC typu PAIM 50, PAIM 120 i PAI 240

W ofercie firmy Polwat dostępne są przetwornice DC/DC o mocach od 3 do 1000 W oraz moduły o mocach wyjściowych 3 W i 25 W, oznaczone odpowiednio jako ECA3 i ECO2 odpowiednio. Są one wykonywane w wersjach do montażu na płytkach drukowanych oraz szynie DIN.

Przetwornice o większej mocy znamionowej, takie jak z serii PAI 60-60 W, PAIM 120-100 W, PAI 150-1250 W, PAI 240-200 W, czy też PWB 600-600 W, wytwarzane są w postaci modułów do przykręcenia do konstrukcji zasilanego przez nie urządzenia. Mogą też być instalowane na szynie DIN.

Oferta zasilaczy obejmuje modele o mocach od 40 W do 2 kW. Pod względem konstrukcji mechanicznej wykonywane są one w wersjach do montażu na szynę DIN - serie PWS 40RM, PWS 100R i PWS 150R oraz w postaci modułów. Konstrukcje modułowe to serie PWS 201 i PWS 500. Są one przeznaczone głównie do tworzenia systemów zasilania w kasetach 19", montowanych w szafach "rack".

Fot. 2. Zasilacze buforowe o mocy 150 W typu PWS 150RB

Różnorodna oferta

O dużej różnorodności oferty firmy Polwat świadczy seria zasilaczy i przetwornic zaprojektowana specjalnie do zasilania systemów elektroniki przemysłowej montowanych w kasetach typu Eurocard.

W jej skład wchodzą zasilacze wielowyjściowe: PWS 60H 3EU, PWS 100H 3EU, PWS 150H 3EU i przetwornice PWB 45M.

Firma Polwat ma w swojej ofercie również zasilacze przeznaczone do pracy z urządzeniami łączności radiowej. Ich przykładami są modele: PWR12, PWR 8B-12 i PWR8B-12R.

Zasilacze buforowe

Fot. 3. Zasilacze do sprzętu radiokomunikacyjnego PWR108

Polwat oferuje szeroką gamę zasilaczy buforowych w zakresie mocy wyjściowych od 40 do 500 W przeznaczonych do ładowania baterii akumulatorów o napięciach nominalnych od 12 do 216 V.

Zasilacze wystawiają szereg sygnałów kontrolnych takich jak: przejście na pracę z akumulatora, zanik napięcia zasilania, awaria zasilacza, niski stan napięcia akumulatora.

Oferowane ładowarki mają funkcje korekty napięcia ładowania w funkcji temperatury oraz kontroli sprawności baterii akumulatorów.

Polwat produkuje także systemy zasilania bezprzerwowego według specyfikacji odbiorcy o mocach rzędu kilku kilowatów o napięciach wyjściowych od 24 VDC do 220 VDC oraz wyjściach AC o mocy do 1 kW.

Wyroby nietypowe

Fot. 4. Zasilacz wykonany wg specyfi kacji klienta

Firma Polwat dysponuje własnym biurem projektowym, które zajmuje się konstruowaniem wyrobów nietypowych, takich jak np. źródła prądowe czy też zasilacze wysokonapięciowe.

Wieloletnie doświadczenie pozwala na szybką realizację powierzonych zleceń. Produkcja urządzeń nietypowych stanowi obecnie duży procent obrotów firmy i wciąż się rozwija.

Co więcej, klienci firmy Polwat mogą zawsze liczyć na pomoc techniczną w zakresie rozwiązywania problemów związanych z zasilaniem.

Marek Ermel
Polwat

www.polwat.com.pl

Zobacz również