Inspekcja X-Ray w ofercie PAKT Electronics

| Prezentacje firmowe Artykuły

Producentem systemów jest amerykański lider w dziedzinie obrazowania rentgenowskiego w czasie rzeczywistym - Glenbrook Technologies. Działająca od 1983 roku firma jest właścicielem patentu i producentem specjalnej kamery rentgenowskiej MXRA, o czułości i rozdzielczości niedostępnej w powszechnie stosowanych sensorach półprzewodnikowych. Doskonałe parametry MXRA czynią z systemów Glenbrook w istocie mikroskopy rentgenowskie, pozwalające na obserwację obiektów z dużą rozdzielczością w czasie rzeczywistym, przy wykorzystaniu najniższego z możliwych poziomu radiacji.

Inspekcja X-Ray w ofercie PAKT Electronics

Inspekcja rentgenowska

Inspekcja w elektronice to tylko jeden z licznych obszarów aktywności Glenbrook. W tym obszarze firma oferuje kilka urządzeń o możliwościach zbliżonych do rozbudowanych systemów, za ułamek ich ceny. Urządzenia skupione są w dwóch seriach: RTX i JewelBox. Cechą wspólną produktów jest zastosowanie w pełni bezpiecznych obudów z dużym oknem ze szkła ołowiowego, przez które operator może obserwować, co się aktualnie dzieje wewnątrz urządzenia. Nie bez znaczenia jest fakt, że wszystkie urządzenia są gotowe do pracy zaraz po włączeniu.

Urządzenia serii RTX służą do szybkiej oceny jakości produktu, w warunkach produkcyjnych. Te niewielkie i proste w obsłudze systemy pozwalają wykrywać defekty montażowe i uszkodzenia o wymiarach rzeczywistych rzędu 25 μm. Standardowy pozycjoner XY pozwala badać wielowarstwowe PCB o rozmiarach do 356×356 mm. Wysoka czułość kamery o powiększeniu optycznym 4-50 razy umożliwia stosowanie lamp promieniujących o mocy sięgającej zaledwie 12 W.

JewelBox to z kolei linia bardziej zaawansowana, wyposażona w 5-osiowy manipulator. Dzięki temu możliwa jest obserwacja obiektów pod kątem, z powiększeniem geometrycznym do 500 razy. Urządzenia tej serii cechują się większą rozdzielczością obrazu, na poziomie 5 μm. Dlatego są przeznaczone do zastosowań laboratoryjnych i kontroli jakości. Najmniejszy w serii system obsługuje płytki elektroniczne o rozmiarach do 203×305 mm. Do swoich urządzeń Glenbrook oferuje trzy wersje oprogramowania:

  • GTI-2000 to podstawowy pakiet do obserwacji, archiwizacji i podstawowych pomiarów liniowych,
  • GTI-3000 ma funkcje pomiarów i analizy jakości PCB np. osiowości otworów,
  • GTI-5000 dodatkowo zawiera moduły analizy montażu powierzchniowego i BGA z renderingiem 3D.

Renomowany producent

Glenbrook Technologies ma zainstalowanych ponad 2500 systemów, ciesząc się dobrą opinią i uznaniem ich użytkowników. Jest też autorem pierwszego w świecie filmu, obrazującego proces rozpływu kulek podczas lutowania układu BGA. Można go obejrzeć w Internecie pod adresem: https://bit.ly/2GPSfqA.

Podczas tegorocznej edycji konferencji TEC firma PAKT Electronics będzie prezentowała jedno z urządzeń na swoim stoisku. Zapraszamy do obejrzenia.

PAKT Electronics
www.paktel.pl

Zobacz również