Evatronix - twój partner w projektowaniu i produkcji

| Prezentacje firmowe Produkcja elektroniki

Firma Evatronix istnieje od 1991 roku, dzięki wieloletniemu doświadczeniu z powodzeniem realizuje usługi projektowe obejmujące cały proces opracowania urządzenia elektronicznego, począwszy od koncepcji, aż po finalny produkt. Zespół wykwalifikowanych specjalistów służy swoją wiedzą na każdym etapie projektowania urządzenia. W oparciu o sieć partnerów firma realizuje dostawy obwodów drukowanych, a także prototypowanie i produkcję małoseryjną urządzeń. Firma prowadzi również sprzedaż komputerowych narzędzi do wspomagania projektowania w elektronice (oprogramowanie Pulsonix) i mechanice. Evatronix jest też producentem skanerów 3D znanych pod marką eviXscan 3D.

Evatronix - twój partner w projektowaniu i produkcji

PCB - produkcja i montaż

 

Evatronix dostarcza obwody drukowane i w tym zakresie współpracuje z producentami dysponującymi najnowocześniejszymi technologiami produkcji obwodów drukowanych: płytki wielowarstwowe (do 48 warstw), szeroki wybór podłoży - m.in FR4, aluminiowe i ceramiczne, obwody elastyczne i Rigid-Flex, przelotki i elementy zagrzebane.

Klientom proponujemy ponadto usługi montażu w zakresie prototypowania, gdzie przyjmujemy zleceniana produkcję prototypową obwodów drukowanych oraz ich montaż nawet od jednej sztuki. Realizujemy zlecenia produkcyjne w zakresie montażu kontraktowego. Przyjmujemy zlecenia na montaż obwodów drukowanych, ich testowanie i montaż finalny urządzeń w produkcji małoseryjnej, przejmując na siebie zarządzanie łańcuchem dostaw.

Usługi projektowe

Evatronix realizuje usługi obejmujące cały proces projektowania urządzenia - poczynając od uzgodnie-nia z klientem jego wymagań, a na dostawie prototypu kończąc. Nasze kompetencje pokrywają wszystkie aspekty projektowania sprzętu i oprogramowania systemów wbudowanych, zwłaszcza w odniesieniu do realizacji aplikacji znanych jako IoT.

Projektowanie sprzętu

Kompetencje inżynierów elektroników firmy Evatronix i sieć współpracujących ekspertów pozwalają sprostać różnorodnym wyzwaniom obejmującym m.in. projektowanie układów analogowych, wykorzystanie mikrokontrolerów 8- i 32-bitowych (ARM), implementację szybkich interfejsów szeregowych i układów transmisji bezprzewodowej, projektowanie układów FPGA (w tym DSP).

Projektowanie obwodów drukowanych

Projektujemy PCB spełniające wymagania high-speed, EMC i nowoczesnych technologii wytwarzania. Mamy za sobą udane realizacje płytek z układami FPGA o 1000+ końcówek, z pamięciami DDR2, a także szybkimi interfejsami szeregowymi i bezprzewodowymi (włącznie z częścią RF).

Projektowanie oprogramowania

Zespół naszych programistów składa się z osób dysponujących różnorodnymi kompetencjami, dzięki czemu możliwa jest realizacja projektów obejmujących implementację:

 • oprogramowania wbudowanego (aplikacje i sterowniki bare metal lub pracujące pod kontrolą RTOS-a lub wbudowanego Linuksa,
 • wymiany danych między urządzeniem a chmurą (MQtt),
 • aplikacji mobilnych i sieciowych (Javascript...),
 • aplikacji i sterowników urządzeń peryferyjnych na platformy PC (w C#/C++, pod Windows lub Linux).

Nie tylko elektronika...

Evatronix ma status Autodesk Gold Partner oraz akredytację na sprzedaż i wdrażanie programów CAD dla mechaników. Ważną częścią oferty firmy jest ponadto produkcja skanerów 3D pod marką eviXscan 3D, jak również usługi skanowania i modelowania 3D oraz oprogramowanie wspomagające inżynierię odwrotną i kontrolę jakości firm 3D Systems (Geomagic) i Ansys (Spaceclaim).

Pulsonix 10.0 - nowa wersja oprogramowania dostępna już od 10 maja

Nowa wersja Pulsonix 10.0 zadebiutuje podczas pokazu PCB Design&Manufacturing, który odbędzie się 10 maja w National Motorcycle Museum w Birmingham.

Nowa wersja oprogramowania umożliwia integrację obudów mechanicznych w środowisku Pulsonix, co pozwala na modelowanie i wykrywanie kolizji. Ta ściśle zintegrowana funkcja ostrzega projektanta w momencie naruszenia zdefiniowanych zasad. Po otrzymaniu ostrzeżenia, obiekt naruszający zasady można przenieść w ramach środowiska 3D Pulsonix, a wszystkie naniesione zmiany zostaną automatycznie zaktualizowane w projekcie PCB. Dzięki tym funkcjom, Pulsonix umożliwia inżynierom projektowanie w sposób bardziej inteligentny, intuicyjny i wydajny. W dzisiejszym multidyscyplinarnym świecie inżynierii nowa funkcja wykrywania kolizji w znaczący sposób wypełnia lukę pomiędzy elektroniką i mechanicznymi środowiskami projektowymi.

Podsumowanie innych funkcji dostępnych w ramach najnowszej wersji:

 • nowe funkcje narzędzia 3D: obudowy, wykrywanie kolizji, możliwość przenoszenia elementów w ramach podglądu 3D, lepsza wizualizacja itp.
 • dodatkowe funkcje w plikach technologicznych: siatki, jednostki, warianty itp.
 • nowe reguły dla sieci przylegających/ sąsiadujących,
 • nowe reguły odstępów dla padów SM i mikroprzelotek,
 • nowe reguły nazw stylów padów,
 • nowe reguły pułapki kwasowej
 • interaktywne wylewanie miedzi (copper pouring), po przeniesieniu ścieżki w obszar wylanej miedzi zostaje utworzona przestrzeń,
 • hierarchiczne bloki tworzone w części schematycznej, mogą być opcjonalnie translatowane w grupy PCB.
 • wsparcie dla grafiki 4K,
 • atrybuty projektowe w wariantach,
 • udoskonalony moduł high speed z nowymi funkcjami,
 • nowy serwer licencji sieciowej (NLS) w celu zwiększenia szybkości, dokładności i wsparcia dla większej liczby systemów.

Evatronix S.A.
www.evatronix.com

Zobacz również