Kradex - rozwój produktowy i kolejne certyfikaty

| Prezentacje firmowe Elektromechanika

Kradex od 1985 roku dostarcza obudowy plastikowe przeznaczone dla takich branż jak elektroniczna, elektrotechniczna czy elektryczna. Ciągła ewolucja tych rynków, zmiana potrzeb odbiorców przyczyniły się także do rozwoju nowych linii produktowych, które spełniałyby te oczekiwania. Wraz z rozbudową oferty powiększeniu ulegał też park maszynowy. Oprócz oferty katalogowej firma wciąż poszerza swoje możliwości, jeśli chodzi o projektowanie i realizację zamówień indywidualnych.

Kradex - rozwój produktowy i kolejne certyfikaty

Jedną z nowych linii obudów hermetycznych, która w ostatnim roku powiększyła się o kolejne produkty, jest linia Waterproofer - należą do niej obudowy o indeksie ZP. Są one przeznaczone do wszelkich urządzeń, przy których zachodzi konieczność hermetycznego zamknięcia.

Obudowy wykonane są z materiału ABS lub PC. Pokrywa z zapadem na klawiaturę lub naklejkę może być wykonana z przezroczystego poliwęglanu. Obydwie części obudowy skręcane są niewypadającymi śrubami M3. Obecnie dostępne są już obudowy w wersji z uszczelką zalewaną.

Do tej serii przygotowane zostały dedykowane akcesoria. Jedne z nich to płyty wykonane z 2-milimetrowej stalowej ocynkowanej blachy. Umożliwiają montaż różnych elementów w dowolnym miejscu na płycie montażowej. Płytki montowane są do słupków w obudowie za pomocą wkrętów.

Ułatwiają montaż skomplikowanych urządzeń składających się z dużej liczby elementów poza obudową, a następnie zamontowanie tak złożonego urządzenia wewnątrz. Dzięki ich zastosowaniu można także łatwo zamocować detale, które nie pasują do rozstawu słupków w obudowie.

Kolejne z akcesoriów to szyny DIN. Słupki montażowe zapewniają stabilne mocowanie szyny. Dzięki temu możliwe jest zamontowanie wewnątrz obudów ZP innych, wymagających montażu na szynie DIN.

Do nowości dołączyła także pierwsza z nowej serii obudów modułowych na szynę DIN, ZD1010J o wymiarach 65,3×89,8×177,8 mm. Opcjonalnie do obudowy dostępne są również filtry: jasnoszary, czerwony lub transparentny.

Oprócz produktów Kradex dba także o inne aspekty ważne dla branż wykorzystujących w swoim produktach obudowy. W tym roku, oprócz kolejnych certyfikatów IP65 dla niektórych produktów z serii Waterproofer, firma otrzymała także certyfikat zgodności CE na większość produktów z linii Professional, obejmującej obudowy o symbolach Z43 wzwyż.

Spełniają one wymagania normy zharmonizowanej: PN-EN 62208:2011; PN-EN 60670-24:2013; PN-EN 60670-1:2007. W najbliższym czasie planowana jest dalsza rozbudowa linii produktowych, a także nowa obudowa z miejscem na baterię CR2032. Będzie ona mieć wymiary 80×45×17 mm i będzie mieć mocowanie dla smyczy.

Kradex

Zobacz również