Contrans TI - solidny dostawca od ponad 25 lat

| Prezentacje firmowe Artykuły

Systemy złączy oświetleniowych nowej generacji firmy Adels-Contact AC 166 i AC 164 to produkty zgodne z normą EN 61535, które dzięki swojej elastyczności redukują koszty montażu oświetlenia do minimum. W ramach systemu dostępne są komponenty dopasowane do wymagań opraw oświetleniowych, urządzeń i gniazd; wstępnie zmontowane kable i rozgałęźniki umożliwiają ciągłość instalacji na zasadzie "plug & play", czyli "podłącz i korzystaj". System wtyczek i gniazd AC 164 to "mniejszy brat" udanej serii AC 166. Ma mniej więcej połowę rozmiaru, dzięki czemu idealnie nadaje się do zastosowań w ograniczonej przestrzeni. W wariancie "wyższym", bez obudowy, złącza AC 164 idealnie nadają się do montażu w oprawach oświetleniowych i innych dowolnych urządzeniach.

Contrans TI - solidny dostawca od ponad 25 lat

Elastyczna i bezpieczna instalacja

 
Fot. 1. Porównanie złączy AC 166 oraz AC 164

Już od dłuższego czasu instalacje w budynkach biurowych i przemysłowych zawierają elastyczne produkty typu plug & play. Pozwalają one uniknąć pracochłonnych czynności, takich jak pomiary, demontaż, zdejmowanie i rozłączanie elementów składowych. Pomaga to dotrzymać napiętych terminów, bo zwykle oświetlenie jest jednym z ostatnich zadań do wykonania w projekcie.

 
Fot. 2. AC 164 bez odciążki do stosowania w oprawach oświetleniowych i innych urządzeniach

Jednocześnie do minimum ograniczone jest ryzyko usterek i gwarantowana jest bezpieczna instalacja - bez konieczności tropienia błędów i przeróbek. Rezultat zapewnia oczywistą i znaczną przewagę kosztową w stosunku do instalacji bazujących na konwencjonalnych elementach.

Takie możliwości są coraz częściej wykorzystywane przy montażu wystaw sklepowych i budowie stoisk ekspozycyjnych. Dzięki swoim małym rozmiarom seria złączy AC 164 jest idealnym rozwiązaniem do tych zastosowań - doskonale podkreślają one zalety produktu, pozostając jednocześnie w tle i często będąc praktycznie niewidocznymi.

 
Fot. 3. Wersja 5-pinowa AC164 - przedłużacz kablowy

Częste reorganizacje powierzchni handlowej w sklepach, a także powtarzające się zmiany konstrukcji stoisk na targach są kolejnymi zadaniami, którym instalacja wykonana z AC164 jest w stanie sprostać. Modularne systemy wtyczek i gniazd umożliwiają szybkie i elastyczne modyfikacje oraz wielokrotne ponowne użycie komponentów.

Najważniejsze zalety złącza LCS 75:

  • ochrona IP66 - bezpieczeństwo pierwszej klasy
  • 16 A/450 V, przewody od 0,5 do 2,5 mm² (drut lub linka)
  • przycisk zwalniający do szybkiego podłączenia przewodów
  • minimalny czas montażu w standardowych otworach M20
  • podłączenie z zewnątrz - nie ma potrzeby otwierania oprawy
  • ekonomiczna alternatywa dla złączy wtykowych i gniazdowych

Łatwe i szybkie łączenie opraw oświetleniowych

 
Fot. 4. Inne warianty AC 164

LCS 75 - to z kolei najnowsze inteligentne rozwiązanie połączeniowe do opraw oświetleniowych odpornych na wilgoć i wersji przemysłowych IP66 firmy Adels-Contact. Zmniejsza ono wysiłek związany z instalacją elektryczną do minimum, przy jednoczesnej oszczędności czasu i kosztów. Dzięki LCS 75 nie ma już potrzeby otwierania oprawy, ponieważ elektryk łączy ją z zewnątrz.

 
Fot. 5. Elementy składowe złącza LCS75

Niezależnie od tego, czy projekt dotyczy parkingów podziemnych, hal targowych, czy też budynków przemysłowych, oprawy oświetleniowe z wysokim IP 66 są podłączone w krótkim czasie. Jako alternatywa dla systemów wtykowo-gniazdowych, LCS 75 oferuje znaczne oszczędności i przekonuje prostą obsługą.

 
Fot. 6. Kompletna oprawa z fabrycznie zainstalowanym systemem LCS 75 do podłączenia z zewnątrz

Producenci dostarczają klientom oprawy oświetleniowe z zamontowanym złączem LCS 75, które wystaje z obudowy. Elektryk przepycha - bez otwierania oprawy - przewód łączący przez tuleję, wprowadza przewody do właściwych otworów złącza (wg kolorów), dokręca tuleję i gotowe! Naciśnięcie klawisza zwalniającego umożliwia nawet bezpośrednie podłączenie nieobrobionych, elastycznych przewodów typu linka, minimalizując w ten sposób kłopotliwą pracę elektryków na wysokości.

Bezpieczna instalacja

 
Fot. 7. Łatwe podłączanie przewodów elastycznych za pomocą przycisku zwalniającego

Połączenie oprawy oświetleniowej przez LCS 75 zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Złącza można używać w aplikacjach o IP 66, a dzięki braku konieczności otwierania opraw uszkodzenia wewnętrznej elektroniki, są eliminowane.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na targach Światło oraz strony www.contrans.pl i zapoznania się z najnowszymi produktami firmy Adels-Contact, lidera w zakresie połączeń: systemowych "plug & play", szybkozłączy, połączeń bezśrubowych oraz pozostałych rozwiązań dla LED.

Contrans TI Sp. z o.o.