Kradex - kompleksowa oferta obudów i usług

| Prezentacje firmowe Elektromechanika

Dzisiejszy rynek elektroniki stawia wiele wymagań. Obudowy, będące ważnym komponentem, od którego tak naprawdę zaczyna się przyszły produkt, to dziś nie tylko kwestia wyboru koloru, materiału czy pasujących do nich elementów elektronicznych i kształtu. To już cały proces, który ma nie tylko zapewnić wykonanie urządzenia, ale także nieść ze sobą dodatkowe wsparcie. Firma Kradex, będąc na rynku blisko 34 lata, zna i rozumie problemy oraz oczekiwania współczesnych projektantów elektroniki i producentów, a także stara się na bieżąco wprowadzać ich oczekiwania w życie.

Kradex - kompleksowa oferta obudów i usług

Wraz z nowymi obudowami do oferty firmy dołączyły akcesoria mające ułatwiać aplikację produktów. Jedną z pierwszych obudów, do której przygotowane zostały kolejne po płytach montażowych dopasowane akcesoria, jest ZP.240.190.105 z nowej linii produktów hermetycznych. Są to zawiasy oraz uchwyty montażowe.

Akcesoria i usługi

 
Kierując się potrzebami klientów, firma Kradex opracowała zawiasy oraz uchwyty montażowe

Zastosowanie zawiasów daje przede wszystkim wygodny dostęp do wnętrza obudowy. Mogą one być także wyposażone w blokadę, która zatrzymuje pokrywę w pozycji otwartej w przypadku, gdy pokrywa otwiera się do góry. Zawiasy dostępne są w dwóch wersjach: z blokadą lub bez. Z kolei uchwyty montażowe umożliwiają przymocowanie urządzenia do ściany bez konieczności otwierania pokrywy. Jest to przydatne, gdy zachodzi konieczność montażu w niesprzyjających warunkach (np. w klimacie tropikalnym) lub jeśli na obudowie znajduje się plomba gwarancyjna. Powyższe akcesoria dostępne są jako dodatek.

Można też zlecić frezowanie odpowiednich otworów i montaż zawiasów tak, aby otrzymać złożony produkt i przystąpić swobodnie do dalszych prac nad urządzeniem. To ułatwienie to tylko jeden z nowych elementów w ramach usług. Opracowanie nowego urządzenia wymaga wielu przygotowań i często kompromisów pomiędzy kosztami a założeniami takiego projektu.

Niejednokrotnie koncepcja lub też już istniejące elementy elektroniczne, pomimo wielu propozycji, po prostu nie pasują do dostępnych na rynku obudów. A wykonanie zupełnie nowej obudowy wiąże się z dodatkowymi kosztami i czasem, jaki jest do tego potrzebny. To jeden z częstych problemów, z jakim spotykają się także klienci firmy Kradex. Chcąc zaproponować rozwiązanie w takiej sytuacji, wprowadzona została do oferty usługa wgrzewania dodatkowych słupków montażowych.

 
Zawiasy ZHINGE10
 
Uchwyty montażowe ZWM10

Dodatkowe, trwałe umiejscowienie słupków w dowolnym miejscu i dowolnej konfiguracji rozwiązuje problemy klientów mających już wykonaną płytkę elektroniczną lub chcących zmienić obudowę na inną albo bardziej funkcjonalną. Dzięki temu można w obudowie zamontować dwie, trzy, a nawet kilka płytek w różnych miejscach. Opcja ta dostępna jest w ofercie dla tworzywa PC i ABS.

Nowości w zakresie wyglądu

 
Dodatkowe słupki montażowe

Poza nadrukami na obudowach można też obecnie wykonać tzw. obrandowanie swojego produktu oraz dobrać kolor obudowy według palety barw RAL. Dostępne jest także lakierowanie, które zwiększa twardość powierzchni i nadaje jej unikatowy, elegancki wygląd oraz ekranowanie EMC obudów. Powstaje ono przez naniesienie specjalnej warstwy izolującej wewnątrz obudowy.

Dla wymagających większej funkcjonalności dla swoich produktów Kradex oferuje wykonanie frontów foliowych, etykiet oraz tabliczek znamionowych. Są one opracowywane na podstawie projektu dostarczonego przez klienta, zespół specjalistów służy także pomocą przy projektowaniu w przypadku, gdy klient nie ma gotowej koncepcji. Elementy produkowane są w wariancie z klejem do samodzielnego montażu lub bez. Najczęściej wykorzystywany materiał to różnego rodzaju folie poliwęglanowe lub poliestrowe.

Kradex dysponuje również gotowymi klawiaturami membranowymi z określoną liczbą przycisków funkcyjnych. Istnieje możliwość wykonania klawiatury pod indywidualne potrzeby klienta oraz nadruków na przyciskach funkcyjnych.

Coraz większa kompleksowość

Planując nowe usługi, firma wzięła także pod uwagę fakt, iż wielu odbiorców oczekuje wsparcia w obszarze kompletowania podstawowych elementów, co ma na celu oszczędność przede wszystkim czasu i lepsze rozplanowanie montażu. Stąd do oferty sukcesywnie są wprowadzane usługi takie jak: wkręcanie dławnic, przykręcanie wcześniej dostarczonej elektroniki, naklejanie paneli frontowych, skręcanie zawiasów i zaczepów, wkładanie uszczelki i inne, których klienci będą potrzebować.

 
Klawiatury membranowe
 

Takie kompleksowe podejście ma zapewnić klientom komfort i pewność, że dokonany wybór będzie dla nich owocował dodatkowymi korzyściami.

Kradex