Zaawansowana elektronika w walce z chorobami oczu

| Prezentacje firmowe Optoelektronika

Choroby oczu są często spotykanym problemem u osób w coraz młodszym wieku. Ich leczenie wymaga wykorzystania zaawansowanych technik i szczegółowej wiedzy, a także prawidłowej, skrupulatnej diagnostyki. W tym celu każdy profesjonalny gabinet okulistyczny powinien wyposażyć się w sprzęt najwyższej generacji, który wspomoże go w walce z chorobami.

Zaawansowana elektronika w walce z chorobami oczu

Innowacyjny sprzęt elektroniczny

Nowoczesne gabinety okulistyczne wykorzystują innowacyjne technologie elektroniczne w celu wykonania szczegółowej diagnostyki. Pozwalają one między innymi na powiększenie obrazu oka czy zapisanie informacji w formie cyfrowej, co umożliwia późniejsze porównanie i ocenę jak przebiega leczenie oraz czy choroba nie postępuje.

Wykorzystanie sprzętu elektronicznego to także gwarancja, że każdy pomiar zostanie wykonany z komputerową precyzją i nie będzie zależny od osobistych odczuć i wrażeń pacjenta, jak miało to miejsce przy klasycznych metodach badań. Jest to szczególnie istotne w ocenie wad wzroku i doborze najlepszych okularów korekcyjnych.

Jakich urządzeń nie powinno zatem zabraknąć w gabinecie okulisty?

Dioptromierz

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdego gabinetu okulistycznego jest precyzyjny dioptromierz, pozwalający na szybką i precyzyjną detekcję klasycznych soczewek, tak samo jak progresywnych, wieloogniskowych czy kontaktowych. Wykorzystanie najnowszego sprzętu gwarantuje, że każdy pomiar odznaczać się będzie wysoką precyzją i dokładnością wykonania, a samo urządzenie niezawodnością i wygodą.

Foropter ze zdalną obsługą

Sprzęt okulistyczny często wymaga bezpośredniego kontaktu lekarza oraz pacjenta, co przy obecnych obostrzeniach nie jest zbyt wskazane dla żadnej ze stron. Wykorzystanie urządzeń, które pozwalają na zachowanie bezpiecznej odległości powinno być zatem priorytetem w każdym gabinecie.

Z tego względu warto wyposażyć swój gabinet w wysokiej jakości foropter, taki jak Visionix VX65, który został przygotowany w taki sposób, aby nie wymagał bezpośredniego kontaktu z pacjentem. To innowacyjne urządzenie może być obsługiwane za pomocą tabletu z dowolnego miejsca, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo przy jednocześnie szybkim i dokładnym pomiarze.

Multifunkcyjna stacja diagnostyczna

Istnieje cały szereg pomiarów i badań, które powinny zostać wykonane u pacjenta, aby możliwa była pełna i skrupulatna ocena stanu narządu wzroku. Pomiędzy nimi znajdują się między innymi refraktometria, tonometria, czy topografia.

Najlepszym rozwiązaniem, pozwalającym na zaawansowaną analizę stanu oczu, jest wykorzystanie w tym celu zaawansowanej stacji diagnostycznej. Urządzenie Rodenstock Alino Multifunction, dostępne w sklepie Krak-Optic jest przykładem rozwiązania dokładnie na miarę nowoczesnego gabinetu okulistycznego.

Pozwala na wykonanie wszystkich niezbędnych pomiarów za pomocą jednego sprzętu, co zapewnia wygodę, szybkość i zmniejsza ilość niezbędnego w gabinecie miejsca. Dzięki zaawansowanej technologii pomiary wykonywane są automatycznie za pomocą komputera, co jest gwarancją ich najwyższej precyzji, a co za tym idzie - najlepszej diagnozy.

źródło: Krak-Optic

Zobacz również