Kompleksowa produkcja obwodów drukowanych dla wymagających

| Prezentacje firmowe PCB

Producenci, którzy wykorzystują podzespoły elektroniczne w swoich produktach opartych na obwodach drukowanych, stoją przed wieloma decyzjami. Kluczowe jest to, jak efektywnie i stabilnie będzie przebiegał proces produkcji. Mają więc do wyboru dostawców świadczących usługi kompleksowe bądź takich, którzy oferują jedynie wybrany zakres usług. W przypadku produkcji i montażu produktów elektronicznych i elektromechanicznych o wysokim poziomie złożoności mogą pojawiać się skomplikowane wyzwania techniczne, technologiczne oraz związane z łańcuchem dostaw.

Kompleksowa produkcja obwodów drukowanych dla wymagających

Ryzyko takich problemów można jednak zminimalizować, współpracując z dostawcą, który ma kompleksowe zaplecze w kontraktowej produkcji elektroniki (projektowanie elektroniki, produkcja PCB, montaż SMT, montaż THT, zarządzanie łańcuchem dostaw, testy, usługi dodatkowe w produkcji elektroniki).

Taki model współpracy znacznie skraca czas wprowadzania nowego produktu na rynek, podnosi wydajność całego procesu produkcji oraz obniża koszty operacyjne i administracyjne. Dla przykładu, w przypadku problemów jakościowych przy współpracy z dostawcą kompleksowym sytuacja jest jasna. Dlaczego? Gdyż klient zgłasza zaistniały problem tylko jednemu dostawcy, kwestia odpowiedzialności nie budzi więc wątpliwości, a znalezienie rozwiązania leży po stronie firmy oferującej kompleksową usługę.

Omówmy to zagadnienie szerzej na przykładzie przedsiębiorstwa produkującego maszyny przemysłowe sterowane elektronicznie. Taka firma do produkcji swojego produktu potrzebuje poszczególnych podzespołów, w tym sterownika. Sterownik wymaga produkcji płytki PCB, montażu elementów, oprogramowania i przetestowania. Przedsiębiorca zamawia płytki PCB i elementy elektroniczne niezależnie od montażu i pozostałych usług. Wymaga to od niego skoordynowania planu produkcyjnego z dostawami i wysyłkami poszczególnych elementów. Do gry, poza producentem PCB, dostawcą elementów i firmą montażową, wchodzą spedytorzy. Opóźnienia rosną z każdym kolejnym zaangażowanym w proces podmiotem. Załóżmy, że to producent PCB się opóźnia. Wymusza to automatycznie zmiany w harmonogramie produkcyjnym – przesunięcia terminu montażu, a docelowo również terminu finalizacji produktu końcowego. Liczba kombinacji i przypadków, na które producent musi być przygotowany, rośnie wykładniczo. Oczywiście można temu zaradzić, planując odpowiednie bufory czasowe czy zamawiając z zapasem, ale skutkuje to m.in. zamrożeniem środków. Warto zatem rozpocząć realizację projektu z dostawcą, który zapewni całościową obsługę i sprosta adaptacji projektu do wymagań klienta oraz do rynku, na którym prowadzi on działalność.

Firma Printor ma kilkudziesięcioletnie doświadczenie w produkcji elektroniki dla wielu branż. Możliwość transferu doświadczenia, wiedzy i rozwiązań pomiędzy różnymi gałęziami produkcji, w których wykorzystywana jest elektronika, pozwoliło nam wypracować autorskie podejście i efektywne rozwiązania. Jako kontraktowy producent elektroniki zapewniamy naszym klientom kompleksową współpracę. Nasze biznesowe podejście oparte jest na 40-letnim doświadczeniu pracy na rzecz wielu branż:

 • przemysł,
 • informatyka i telekomunikacja,
 • motoryzacja,
 • energetyka,
 • medycyna,
 • elektronika użytkowa,
 • oświetlenie,
 • bezpieczeństwo,
 • transport,
 • urządzenia testowe i pomiarowe.

Współpracujemy zarówno z przedsiębiorstwami światowego rozmiaru, jak i z firmami rozwijającymi się. Obszarem naszej działalności jest kontraktowa produkcja elektroniki, obejmująca zamówienia seryjne. W przypadku nowych projektów (z przeznaczeniem do produkcji seryjnej) realizujemy również usługi projektowania, wykonania prototypu oraz partii próbnej.

Nasze zasoby. Co oferujemy?

 • projektowanie elektroniki,
 • własną produkcję obwodów drukowanych PCB,
 • linie do wysokoseryjnego montażu SMT,
 • montaż THT,
 • własny magazyn i logistyka,
 • testy funkcjonalne,
 • montaż końcowy,
 • pozostałe usługi dodatkowe: programowanie, pokrywanie gotowych produktów lakierami lub zalewami zabezpieczającymi.

Twoja decyzja w zakresie wyboru dostawcy elektroniki jest kluczowa, bo determinuje charakter cyklu produkcyjnego. Masz do wyboru opcję wielu dostawców, którzy będą odpowiedzialni za poszczególne etapy współpracy, bądź jednego partnera, który zapewni realizację zamówienia od projektu do gotowego, przetestowanego produktu finalnego. Przekonaj się, jak wygodna jest to opcja i jak wiele korzyści może przynieść Twojej firmie.

Wysoki standard obsługi klienta – Twój niezawodny partner w biznesie i kontraktowej produkcji elektroniki (EMS). Zapraszamy do współpracy.

 

Printor Sp z o.o.
tel. 42 652 79 44, eprintor@printor.pl
www.printor.pl

Zobacz również