Stwórz swoje unikatowe złącze PCB

| Prezentacje firmowe PCB

Dostępność odpowiednich komponentów jest często główną przeszkodą w realizacji dobrego pomysłu na nowy produkt. Wiele przewodów, które muszą przesyłać dane, dostarczać zasilanie i łączyć sygnały z jednej płytki drukowanej do drugiej trzeba optymalnie połączyć, a żaden dostawca nie ma gotowego i dostępnego od ręki odpowiedniego złącza.

Stwórz swoje unikatowe złącze PCB

Jednym z pomysłów byłoby opracowanie specjalnego rozwiązania, ale zwykle zajmuje to zbyt dużo czasu, a minimalna wielkość zakupu byłaby zbyt duża, aby wersja na indywidualne zamówienie była opłacalna. Stąd zwykle projektanci decydują się na rozwiązanie, które bazuje na tym, co jest dostępne w ofercie w zakresie połączeń wtykowych. Ale jest nowy pomysł – dlaczego po prostu nie opracować złącza, które projektanci mogą konfigurować tak, aby miało funkcjonalność zgodną z ich potrzebami? Takie rozwiązanie właśnie powstało! Nazywa się har-modular. To złącze idealnie dopasowane do każdego zastosowania, konfigurowalne online, budowane z wielu dostępnych modułów i zapewniające miliony indywidualnych wersji. Dzięki tej koncepcji projektanci mogą zawsze uzyskać potrzebne im rozwiązania połączeniowe od jednej sztuki. Po prostu tworzą własne złącza.

Aktualnie modułowość i elastyczność stają się coraz ważniejsze w rozwoju urządzeń elektronicznych. Czas opracowania nowych produktów staje się coraz krótszy, a znaczenie szybkiego prototypowania stale rośnie. Stąd ograniczony zakres dostępnych komponentów standardowych staje się często przeszkodą. Dystrybutorzy podzespołów często magazynują wiele popularnych typów, ułatwiając szybkie zakupy. Niemniej jednak trendy, takie jak miniaturyzacja i nowe sposoby konstruowania urządzeń, nieustannie zwiększają zapotrzebowanie na innowacyjne techniki połączeniowe. Producenci złączy także chcieliby móc zaoferować klientom jeszcze więcej wariantów, ale przechowywanie ogromnego asortymentu produktów do specjalistycznych zastosowań staje się nieopłacalne. Takie opcje wymagają zamawiania bardzo dużych ilości oraz niestety nie są to elementy dostępne od ręki. Dlatego rozwiązaniem zapewniającym najlepszy kompromis jest modularność. Jest to nie tylko dodatkowy wariant największego portfolio DIN 41612 na rynku, ale także złącze wtykowe, które może być całkowicie skonfigurowane przez klienta i ma ogromny potencjał na przyszłość. Dzięki temu każda nowatorska i kreatywna koncepcja w projekcie nie jest już zależna od tego, czy uda się znaleźć pasujący standardowy produkt lub wersję. Projektant po prostu dostosowuje złącze do swoich wymagań a nie na odwrót. System gwarantuje kilka milionów kombinacji, a narzędzia online umożliwiają skonfigurowanie elementu połączeniowego jednym kliknięciem myszki. Możliwości są ogromne i w praktyce po prostu można mieć dowolne rozwiązanie od jednej sztuki. Daje to projektantom zupełnie nowe perspektywy szybkiego i opłacalnego tworzenia prototypów.

Moduły składowe do realizacji linii transmisji danych, sygnałów i zasilania w różnych konfiguracjach można dowolnie łączyć tworząc bloki o szerokości 20-172 mm. Są one mocowane na szynie prowadzącej z dwoma elementami mocującymi na końcach, dzięki czemu są od razu gotowe do użycia. Pozycje elementów w bloku są całkowicie od siebie niezależne. Korzystając z konfiguratora online złączy har-modular, użytkownicy mogą skonfigurować swoją unikatową wersję i złożyć zamówienie. Dzięki elementom har-modular, firma HARTING nie tylko z sukcesem kontynuuje swój rozwój, ale także spełnia wymagania przemysłu elektronicznego w zakresie miniaturyzacji i modularyzacji dzięki rewolucyjnej koncepcji łączenia na płytkach drukowanych.

 

HARTING
tel. 71 352 81 71
www.harting.pl

Zobacz również