Myślisz o RFID? Pomyśl o firmie Drexia!

| Prezentacje firmowe Komunikacja

Firma Drexia Tomasz Wojtasik powstała w 2015 r. jako siostrzane przedsiębiorstwo spółki Demiurg – producenta czytników kluczy kodowych iButton. Ideą przyświecającą młodej firmie było przeniesienie sprawdzonej technologii macierzystej spółki na grunt komunikacji bezprzewodowej, a dokładniej RFID.

Myślisz o RFID? Pomyśl o firmie Drexia!

Najprościej rzecz ujmując, produkty firmy Drexia to czytniki, które konwertują numer karty na numer seryjny iButton DS1990A, przekazywany następnie do urządzenia centralnego. W konsekwencji urządzenie odpowiedzialne za autoryzację dostępu postrzega kartę oraz brelok lub opaskę jako klucz kodowy iButton.

Przeważająca część odbiorców należy do branży zarządzania flotami pojazdów. Mimo to, produkty firmy są także wykorzystywane przy autoryzacji dostępu do biur, automatów do gier, maszyn przemysłowych oraz w innych aplikacjach Internetu Rzeczy, w których wymagana jest kontrola dostępu.

O ile interfejs 1-Wire stanowi główny obiekt zainteresowań firmy Drexia, o tyle przedsiębiorstwo stara się także eksplorować możliwości oferowane przez inne protokoły komunikacji. Tym samym, poza linią czytników współpracujących z 1-Wire, w ofercie znajdują się także urządzenia obsługujące RS-232, zarówno w wersji pełnej, jak i TTL. Dodatkowo, wkrótce do oferty zostaną dołączone czytniki komunikujące się za pomocą Wiegand26, a w planach jest rozszerzenie oferty o I2C, którego wdrożenie do oferty zostało opóźnione przez pandemię COVID-19.

Jednym z najnowszych produktów, jakie Drexia ma do zaoferowania, są czytniki 1W-H3U-KBRD oraz 1W-H0- KBRD. Są to emulatory klawiatury, które po podłączeniu do komputera lub innego urządzenia za pośrednictwem przewodu USB mogą wprowadzać emulowany numer DS1990A albo do edytora tekstu, albo do odpowiedniej aplikacji. Tym samym czytniki mogą być praktycznym narzędziem przy wprowadzaniu numerów identyfikacyjnych do bazy danych lub służyć jako token to logowania się na wybranych platformach.

O ile firma planuje nadal kłaść największy nacisk na technologię RFID, o tyle jej celem będzie stałe i systematyczne rozszerzanie oferty zarówno w zakresie dostępnych interfejsów, jak i na polu obsługi poszczególnych standardów istniejących w komunikacji drogą radiową.


Drexia
tel. 42 207 26 68
www.drexia.pl

Zobacz również