Czemu VPN jest najlepszym sposobem na ochronę danych B2B?

| Prezentacje firmowe Komunikacja

Świat nowych technologii wkroczył niepostrzeżenie we wszystkie obszary życia człowieka. Powód? Ogromna oszczędność czasu i pieniędzy oraz wzrost bezpieczeństwa. W przypadku danych B2B kluczowe okazało się wykorzystanie VPN (Virtual Private Network), które nie tylko ułatwia firmom funkcjonowanie, ale również gwarantuje ochronę wrażliwych danych. W zasadzie najlepszą z możliwych, jeśli mówimy o cyfrowej rzeczywistości. Co sprawia, że to właśnie to rozwiązanie jest kluczowe z perspektywy prosperujących biznesów?

Czemu VPN jest najlepszym sposobem na ochronę danych B2B?

O VPN słów kilka

VPN to inaczej wirtualna prywatna sieć, będąca w istocie usługą bezpieczeństwa w cyfrowym świecie. Dzięki niej można w pełni bezpiecznie eksplorować Internet, nie martwiąc się, że ktoś wykradnie poufne dane. Połączenie odbywa się za pośrednictwem serwera VPN, co prowadzi do zmiany adresu IP użytkownika na adres IP serwera. Słowem: każde kliknięcie online jest szyfrowane. Dlatego też jest to tak ważne rozwiązanie z perspektywy firm B2B.

Korzyści płynących ze stosowania VPN jest mnóstwo. Zdalny dostęp do sieci, zmiana adresu IP, lepsza wydajność, anonimowość, bezpieczeństwo - to tylko kilka z najważniejszych podpunktów. Oczywiście, aby czerpać korzyści z VPN należy zapoznać się z działaniem tej technologii nieco bliżej.

Korzyści VPN - lista jest naprawdę długa

Zacznijmy od początku. Jedną z największych zalet stosowania VPN jest możliwość udostępniania swoim pracownikom zdalnego dostępu do sieci (także poza biurem). Dzięki temu optymalizacja działań wykazuje wyższą jakość, wydajność i produktywność. Co więcej, część zleceń można wtedy bez obaw przekazać osobom z zewnątrz firmy.

Tu pojawiają się pytania odnośnie bezpieczeństwa takiego rozwiązania. Cóż, cała idea VPN polega na tym, że zmieniany jest adres IP z prywatnego na ten z wybranego serwera. Dokonywanie transakcji, zmiany we wrażliwych danych - to wszystko stanie się poza zasięgiem hakerów. Szyfrowanie VPN oferowane przez firmę Surfshark gwarantuje najwyższą jakość w kategorii tego typu usług. Wirtualna prywatna sieć zapewnia pełną anonimowość i ukrycie wrażliwych danych - nie będzie dało się go śledzić.

Biorąc pod uwagę fakt, jak wiele firm przeszło na pracę zdalną i jak wiele z nich wykorzystuje zewnętrznych wykonawców, to wybór dobrze zaszyfrowanej sieci VPN zdaje się nieunikniony. Tym bardziej, że to przecież od tego zależy bezpieczeństwo poufnych informacji biznesowych i nie tylko. To olbrzymi komfort dla samych pracowników, którzy mogą dzięki temu rozwiązaniu sprawnie się ze sobą komunikować bez stresu, że jakieś dane dostaną się w niepowołane ręce.

Zobacz również