Innowacyjny hybrydowy materiał łączący ochronę EM z zarządzaniem ciepłem

| Prezentacje firmowe Produkcja elektroniki

Termoprzewodzący i jednocześnie pochłaniający promieniowanie elektromagnetyczne materiał hybrydowy idealnie łączy w sobie właściwości podkładek termoprzewodzących i absorberów mikrofalowych. Może być stosowany w szerokim zakresie w infrastrukturze sieci bezprzewodowych i 5G, telekomunikacji, aplikacjach IoT, w przemyśle lotniczym, aplikacjach sieciowych, technologii medycznej i systemach mobilnych.

Innowacyjny hybrydowy materiał łączący ochronę EM z zarządzaniem ciepłem

Aby uniknąć zwiększenia powierzchni, którą zachodzi promieniowanie EM, radiatory nie powinny być montowane bezpośrednio na źródłach emisji. W tym przypadku termoprzewodzący absorber EMI oferuje idealne rozwiązanie w zakresie chłodzenia i EMC i sprawdza się jako wielofunkcyjny wypełniacz szczelin. Zoptymalizowane zarządzanie temperaturą zapewnia długoterminową niezawodność i wydajność wrażliwych na ciepło elementów elektronicznych, jednocześnie poprawiając kompatybilność elektromagnetyczną poszczególnych komponentów lub całych zespołów. Pozwala to znacznie zminimalizować emisję i zwiększyć niezawodność.

TCMWA, czyli 2 w 1

Seria TCMWA to innowacyjne rozwiązanie materiału hybrydowego składającego się z przewodnika ciepła i pochłaniacza promieniowania EM. Jest to miękki materiał wykonany ze specjalnej mieszanki cząsteczek silikonowych zapewniających właściwości takie jak klasyczny "gap filler", a więc zapewniający transport ciepła pomiędzy źródłem a elementem chłodzącym. Ponadto zastosowane cząstek metalowo-ceramicznych nadaje hybrydowemu materiałowi właściwości tłumiące promieniowanie EM, które często powoduje problemy układowe. Materiał hybrydowy charakteryzuje się doskonałym tłumieniem, zwłaszcza przy wysokich częstotliwościach.

Seria TCMWA obejmuje trzy warianty produktów o przewodności cieplnej 2, 3 i 4 W/m·K. Materiał ten nie zawiera halogenu, jest zgodny z dyrektywami RoHS i REACH oraz został przetestowany zgodnie z normą UL 94 V-0.

Szeroki zakres temperatur roboczych tego materiału rozciąga się od –60 do +180°C. Przednia i tylna strona jest naturalnie lepka, pokryta odklejaną folią ochronną. Dzięki temu produkt zapewnia minimalne obciążenie elementów podczas montażu. Grubość standardowych arkuszy od 0,5 do 12 mm umożliwia dokładne dopasowanie do danego zastosowania.

MTC Micro Tech Components z siedzibą w niemieckiej miejscowości Dillingen, jest wyspecjalizowanym producentem komponentów i materiałów do ekranowania elektromagnetycznego oraz do odprowadzania ciepła. Firma ARIZO jako autoryzowany partner firmy MTC, zaprasza do kontaktu osoby zainteresowane prezentowanym materiałem hybrydowym.

 

ARIZO sp. z o.o.
tel. 13 438 38 80
arizo@arizo.com.pl
www.arizo.com.pl