Jak postrzega się technologię i zasoby ludzkie w SOS electronic?

| Prezentacje firmowe Aktualności

Technologia nieustannie zmienia się w szybkim tempie. Jako międzynarodowy dystrybutor komponentów elektronicznych dla przemysłu, często otrzymujemy pytanie: Jak widzimy obecny rozwój elektroniki?

Jak postrzega się technologię i zasoby ludzkie w SOS electronic?

Jan Sesztak, prezes SOS electronic, odpowiada:

- Żyjemy na rynku elektrotechnicznym już 30 lat. Wierzę, że wszyscy dostrzegają duże przyspieszenie w cyklu odnawiania produktów. Na przykład, w przeszłości telewizor lub pralka używane były w gospodarstwie domowym przez 15 do 20 lat – teraz zmieniamy je o wiele częściej. Jednak ta potrzeba zmian oznacza również przyspieszenie procesu rozwoju i produkcji.

Deweloperzy coraz częściej korzystają nie tylko ze specjalistycznych chipów, ale także z rozbudowanych modułów, które zapewniają określone funkcje produktu. Rośnie również potrzeba rozwijania części oprogramowania.
Część mechaniczna zostaje zastąpiona ekranami dotykowymi. Sama technologia produkcji staje się coraz większym wyzwaniem.

Dlatego też dostrzegamy silniejszą specjalizację deweloperów. Dokładamy wszelkich starań, aby pomóc programistom w dostarczaniu najnowszych próbek, zestawów rozwojowych, odpowiedniego oprogramowania oraz aby umożliwić im kontakt ze specjalistami u producentów.

Podczas regularnego spaceru po SOS electronic można usłyszeć konwersacje w 5 językach. Różnego rodzaju szkolenia - specjalistyczne w zakresie komponentów, cyfrowe, biznesowe, językowe lub umiejętności menedżerskich, odbywają się co najmniej 2-3 razy w tygodniu. Dlaczego?

- Zatrudniamy ludzi na podstawie ich wiedzy i zdolności, ale także chęci uczenia się. Chcę, aby moi pracownicy mieli większą wiedzę niż ja lub starsi koledzy, abyśmy mogli się od nich uczyć.

Piękne jest to, że z 8 członków założycieli wciąż pracuje u nas 6 osób. Z drugiej strony, mamy absolwentów szkół średnich i uniwersytetów, którzy dopiero niedawno ukończyli 18 lub 23 lata.

W naszych wartościach jest mocno zakorzenione to, że ludzie w firmie to nie tylko liczby; to konkretne osoby z określonymi zadaniami, kompetencjami i obowiązkami. Moim celem jest zbudowanie wybitnego zespołu, który z powodzeniem współpracuje na drodze do wspólnego celu.

Jan Sesztak, założyciel SOS electronic

Cały wywiad na https://sosnews.digital/
Kariera w SOS electronic https://lnkd.in/erDJB7p3

źródło: SOS electronic

Zobacz również