Moduły komunikacyjne do 5G

| Prezentacje firmowe Komunikacja

Technologie bezprzewodowe spotykamy dziś praktycznie wszędzie. Ich rozwój jest najszybciej postępującym procesem w szeroko pojętej elektronice. Wymagają tego coraz nowsze aplikacje i urządzenia, gdzie potrzebna jest coraz większa szybkość transferu danych, a także niekiedy coraz większa liczba tych urządzeń. Masters od lat skupia ogromną uwagę na modułach komunikacyjnych w technologiach bezprzewodowych, współpracując ze znanymi azjatyckimi dostawcami. Zaletą firmy jest dział techniczny oferujący klientom szerokie wsparcie już od etapu doboru odpowiedniego modułu.

Moduły komunikacyjne do 5G

Technologia 5G to pewnego rodzaju przełom, który umożliwia szybszą, stabilniejszą i bezpieczniejszą łączność. Może ulepszyć usługi konsumenckie dzięki ogromnej prędkości przesyłania danych porównywalnej do prędkości światłowodu. Przynosi zmiany w branżach takich jak inteligentna sprzedaż detaliczna, zdalna opieka zdrowotna, inteligentne urządzenia domowe i media, opartych na superszybkiej transmisji danych, a także w rolnictwie, gdzie rolnicy mogą zdalnie monitorować procesy w swoich gospodarstwach i podejmować strategiczne decyzje.

SIMCom – globalny producent modułów bezprzewodowych

SIMCom Wireless Solutions Limited to globalna firma projektująca i produkująca bezprzewodowe moduły i rozwiązania Machine-to-Machine (M2M). Od powstania w 2002 r. firma angażuje się w wytwarzanie różnorodnych modułów bezprzewodowych, takich jak 5G, C-V2X, LPWA, LTE-A, Smart Module, WCDMA/HSPA (+), GSM/GPRS i GNSS. W ostatnim okresie SIMCom wprowadził na rynek serię modułów 5G, w tym SIM8202E-M2, SIM8202G-M2, SIM8200EA-M2, SIM- 8200G, SIM8300G-M2, SIM8260A/C/E, SIM8262E-M2, SIM8262A-M2, które są używane w wielu aplikacjach komercyjnych wymagających transmisji dużej ilości danych.

Moduł 5G – miniaturowy rozmiar, wielkie możliwości

SIM8202G-M2 to mały (42×30×2,3 mm), wielozakresowy moduł 5G, który obsługuje sieci NSA/SA i obejmuje wszystkie pasma częstotliwości głównych operatorów sieciowych na całym świecie. Ma standardowy interfejs M2, a jego zestaw komend AT jest kompatybilny z modułami SIM7912G/ SIM8200X-M2, co może zminimalizować koszty migracji aplikacji z sieci 4G i przyspieszyć wprowadzenie na rynek nowych wersji. SIM8202G-M2 ma nowy 4-antenowy system transmisji radiowej, który skutecznie zwiększa przepustowość komunikacji oraz utrzymuje dużą prędkość i stabilność transferu danych. Aby zapewnić niezawodną pracę modułu przez długi czas, konstrukcja SIM8202G-M2 zapewnia dobre odprowadzanie ciepła przez odpowiednie rozmieszczenie elementów grzejących się i ma duży odsłonięty obszar pokryty miedzią. SIM8202G-M2 wpisuje się doskonale w realizację funkcjonalności CPE (Customer Provided Equipment), gdzie może przekierowywać transmisję danych z systemów 4G/5G do Wi-Fi lub sieci przewodowej, dostarczając dostęp Internetu do wielu urządzeń, sprzętowym w tym samym czasie. Takie rozwiązania mogą mieć zastosowanie na obszarach wiejskich, szpitalach, fabrykach, itp., oszczędzając koszty układania sieci przewodowej i rozwiązując problem ostatniej mili.

 


Masters
tel. 58 691 06 91
www.masters.com.pl

Zobacz również