Zamrażarki do zabudowy - 4 polecane modele

| Prezentacje firmowe Aktualności

Kuchnia w zabudowie jest zawsze dobrą inwestycją. Designersko się prezentuje, a ewentualne wymiany sprzętów nie zaburzają wystroju wnętrza. Nic więc dziwnego, że sporo osób wybiera właśnie taki sposób planowania przestrzeni. Nie zmienia to jednak faktu, że do wyboru odpowiednich sprzętów warto się dokładnie przyłożyć.

Zamrażarki do zabudowy - 4 polecane modele

Nawet jeśli odpada w dużej mierze aspekt wizualny, trzeba rozważyć wiele elementów specyfikacji technicznej, by podjąć odpowiednią decyzję zakupową. Co wziąć pod uwagę, szukając zamrażarki do zabudowy? Podpowiadamy w tym artykule!

Jak wybrać zamrażarkę do zabudowy?

Szukając zamrażarki do kuchni, mamy w czym wybierać! Możemy postawić na wiele rodzajów sprzętów, w tym:

 • zamrażarkę zintegrowaną z chłodziarką - wolnostojącą lub do zabudowy;
 • zamrażarkę szufladową (szafkową) - wolnostojącą lub do zabudowy;
 • zamrażarkę skrzyniową.

Ostatni rodzaj zamrażarek to sprzęty wolnostojące, więc na potrzeby tego artykułu pominiemy to rozwiązanie. Pozostają więc nam zamrażarki typowo do zabudowy, które nie są połączone z chłodziarką.

Jak wybrać takie urządzenie? Jest szereg czynników, których uważna analiza pomoże zdecydować się na najlepszy sprzęt.

Dobrze wziąć pod uwagę takie kwestie, jak:

 • klasę energetyczną;
 • wymiary urządzenia;
 • pojemność urządzenia;
 • możliwość utrzymywania temperatury bez zasilania;
 • generowany hałas;
 • dodatkowe funkcje, różniące się w zależności od producenta.

Kiedy warto rozejrzeć się za dodatkową zamrażarką? To rozwiązanie, które sprawdzi się w wielu gospodarstwach domowych! Przede wszystkim, łatwo zorientować się, że potrzebujemy dodatkowego urządzenia, gdy zamrażalnik w lodówce nie mieści wszystkiego, co chcielibyśmy tam przechować. Dodatkowa zamrażarka przyda się więc osobom, które wolą przygotowywać posiłki z wyprzedzeniem i je zamrażać, zakupy robią rzadko, kupując przy tym więcej, przygotowują własne mrożonki na zimę, mają gospodarstwo rolne albo ogród.

Jak widać, jest sporo sytuacji, w których dodatkowa zamrażarka będzie strzałem w dziesiątkę! Jaki model wybrać? Możemy wybierać spośród propozycji od uznanych producentów sprzętów AGD.

Zamrażarka do zabudowy - polecane modele

Najlepszych zamrażarek do zabudowy dobrze szukać w ofercie producentów AGD, do których mamy zaufanie. Warto wymienić takie marki, jak Amica, Electrolux, Gorenje, AEG. Które urządzenia sprawdzą się w wielu kuchniach? Oto polecane modele!

 • ELECTROLUX LUB3AE88S seria 300 - urządzenie, które odznacza się wyższą klasą energetyczną niż większość konkurentów (E zamiast F). Pojemność całkowita netto wynosi 98 l. Mrożoną żywność wygodnie rozłożymy w jednej z czterech szuflad. Zdolność utrzymywania temperatury w przypadku braku zasilania to 20 godzin. Sprzęt przy pracy generuje hałas 34 dB.
 • AMICA BZ2385.4DF - bardzo duża zamrażarka - jej pojemność to 200 l! Technologia No Frost oznacza, że odpada konieczność okresowego rozmrażania urządzenia, by pozbyć się lodu i szronu. Do dyspozycji mamy pięć szuflad i kilka ciekawych technologii, m.in. tryb wakacyjny. Poziom hałasu generowany przy pracy to 41 dB, klasa energetyczna urządzenia to F.
 • AEG ABE818F6NC - najbardziej pojemne urządzenie z zestawienia! Pojemność wynosi tutaj 204 l, a żywność możemy przechowywać w pięciu szufladach. Aby jeszcze lepiej rozplanować przestrzeń wewnątrz urządzenia, możemy skorzystać z wyjmowalnych półek zamrażarki (technologia Flexi-Space). Wartym uwagi rozwiązaniem jest Frostmatic, czyli technologia szybkiego zamrażania. Hałas generowany przy pracy urządzenia to 39 dB. Klasa energetyczna sprzętu to F.

Lodówki i zamrażarki do zabudowy w sklepie MediaMarkt to zwykle zaawansowane technologicznie rozwiązania, stworzone dla zróżnicowanych potrzeb i poziomów budżetu. Wybór takiego urządzenia pozwoli zadbać o elegancki wystrój wnętrza.

źródło: MediaMarkt

Zobacz również