7- i 10,1-calowe rozwiązania Riverdi - seria STM32 Embedded Displays

| Prezentacje firmowe Optoelektronika

W ofercie Unisystemu dostępne są produkty polskiego producenta, firmy Riverdi, które są w stanie samodzielnie obsłużyć warstwę wizualną urządzeń z zapotrzebowaniem na wysoką wydajność obliczeniową. Seria STM32 Embedded Displays to rozwiązania LCD-TFT przemysłowej jakości oparte na mikroprocesorze STM32H757XIH6 renomowanego europejskiego producenta STMicroelectronics.

7- i 10,1-calowe rozwiązania Riverdi - seria STM32 Embedded Displays

Dzięki modularności oferowanej przez Riverdi od ręki dostępne są liczne warianty, w tym z panelami dotykowymi czy ramkami montażowymi. Umożliwia to dopasowanie większości części składowych modułu tak, aby jak najlepiej spełniał oczekiwania użytkowników urządzenia końcowego.

Seria STM32 Embedded Display to wyświetlacze w rozmiarach 7 i 10,1 cala (model 5-calowy będzie dostępny wkrótce). Stanowią one całościowe rozwiązania typu all-in-one, które doskonale sprawdzają się w urządzeniach HMI. Zaprojektowane zostały w sposób umożliwiający sprostanie większości sprzętowych i programistycznych wyzwań przed jakimi stają inżynierowie. Są to moduły łatwe w programowaniu, intuicyjne w generowaniu GUI i przystępne w pracy nad prototypami. Dzięki otwartej architekturze są w stanie samodzielnie obsłużyć jeszcze większy wachlarz zadań stawianych przez programistów. Wyświetlacze z serii STM32 to coś więcej niż grupa produktów – jest to ekosystem, który opiera się na trzech filarach:

 • komponentach przemysłowej jakości,
 • mocy obliczeniowej i wszechstronności dwurdzeniowego mikrokontrolera STM32H7,
 • wsparciu technicznym w postaci darmowego oprogramowania i bibliotek programistycznych.

Najważniejsze atuty rozwiązań z serii STM32 Embedded Displays od Riverdi, to m.in.:

 • wyświetlacz LCD-TFT z matrycą IPS o pełnych kątach obserwacji,
 • wysoka rozdzielczość (1280x800 / 1024x600 px),
 • wysoka jasność (nawet 1000 cd/m²),
 • przemysłowej jakości pojemnościowy panel dotykowy ze sprawdzonym sterownikiem firmy ILITEK,
 • nowoczesny design obudowy – uxTouch,
 • komunikacja z zastosowaniem wszystkich interfejsów dostępnych dla STM32H7,
 • wykorzystanie mocy i wydajności mikrokontrolera STM32H7 opartego na architekturze Arm®,
 • niski poziom emisji zakłóceń elektromagnetycznych (EMI).

Celem zespołu Riverdi było zaprojektowanie serii STM32 tak, aby proces podłączania i programowania modułu był jak najbardziej przystępny. Umożliwia to szereg złącz i interfejsów: CAN FD, RS232, RS485, USB, uniwersalne złącze interfejsowe (możliwość zastosowania przejściówki do I²C, UART, USART, SPI, USB, PWM, DAC, ADC), SWD (do programowania STM32 i QSPI), DRV2605L (do zarządzania haptyką), a także RiBUS (umożliwia podłączenie do STM32 kolejnych wyświetlaczy Riverdi – również z serii EVE4).

Modularność serii STM32 Embedded Displays

Riverdi stawia na modularność swoich serii produktowych, co oznacza, że w ramach wybranych parametrów możliwe jest stworzenie własnego rozwiązania. Nie trzeba dostosowywać projektu do zastanych modeli o ograniczonych atrybutach – klient może dopasować moduł do swoich potrzeb.

Dla zespołu Riverdi ważne jest także utrzymywanie designu na jak najwyższym poziomie. Przykładem jest nowoczesny projekt ramki i obudowy wyświetlacza, czyli uxTouch. To rozwiązanie, dzięki któremu można uniknąć wykonywania otworów w obudowie, co nie tylko usprawnia proces projektowania i montażu oraz redukuje narażenie całego modułu na dostawanie się brudu i pyłu do jego wnętrza, ale także świetnie się prezentuje.

Czym jest STM32?

STM32 to 32-bitowy mikrokontroler zaprojektowany w firmie STMicroelectronics, który może samodzielnie obsłużyć całe urządzenie, w tym wysokiej rozdzielczości wyświetlacz. Wyróżnia się najlepszą wydajnością w swojej klasie, możliwością szerokiej integracji, a także efektywnością energetyczną.

Dzięki zastosowaniu technologii firmy STMicroelectronics, inżynierowie, programiści i projektanci pracujący z rozwiązaniami z serii STM32 Embedded Displays od Riverdi mogą skorzystać z darmowych bibliotek i oprogramowania, np. STM32CubeMX, STM32CubeIDE, STM32CubeProgrammer, STM32CubeMonitor czy TouchGFX Designer.

TouchGFX Designer to darmowy program do tworzenia GUI (ang. graphical user interface – graficzny interfejs użytkownika). Oferuje zaawansowane ramy programowe i gotowe do użycia rozwiązania do tworzenia GUI dla mikrokontrolerów STM32 od STMicroelectronics. Zapewnia przyjazne dla użytkownika projektowanie interfejsów metodą WYSIWYG (What You See Is What You Get) i automatyczne generowanie gotowego do implementacji kodu. TouchGFX ułatwia tworzenie GUI od szkiców projektowych do produktów końcowych. Dzięki współpracy Riverdi i STMicroelectronics w TouchGFX dostępne są gotowe do użycia projekty demonstracyjne z ustawieniami kompatybilnymi z modułami od Riverdi.

Wśród korzyści wynikających z zastosowania TouchGFX z produktami Riverdi, można wymienić m.in. oszczędność kosztów i czasu przy tworzeniu prototypów, a w efekcie skrócony czas wprowadzania produktów na rynek.

Zastosowanie serii STM32 Embedded Displays firmy Riverdi

Rozwiązania z serii STM32 Embedded Displays, dzięki parametrom optycznym, w tym wysokiej jasności (nawet 1000 cd/m²), znajdą zastosowanie zarówno w aplikacjach indoorowych, jak i outdoorowych.
Mogą być implementowane m.in. w:

 • rozwiązaniach HMI, np. urządzeniach sterujących wykorzystywanych w przemyśle,
 • rozwiązaniach dla smart home/smart office/IoT, np. panelach do zarządzania parametrami budynku,
 • rozwiązaniach dla automotive’u, np. stacjach ładowania pojazdów elektrycznych.

Produkty te cechuje niski poziom generowanych zakłóceń. Mogą więc być wykorzystane w urządzeniach, w których wymagany jest odpowiedni poziom EMI, np. dla branży medycznej lub wojskowej.

Zobacz również