Zasilacze przemysłowe firmy Polwat

| Prezentacje firmowe Zasilanie

Firma Polwat jest krajowym producentem szerokiej gamy przetwornic DC/DC, zasilaczy AC/DC oraz prostowników buforowych. Dzięki długoletniemu doświadczeniu oraz wciąż rozwijającemu się zespołowi projektowemu, charakteryzuje się indywidualnym podejściem do klientów i realizuje różne nietypowe konstrukcje.

Zasilacze przemysłowe firmy Polwat

W ofercie firmy Polwat dostępne są zasilacze sieciowe i przetwornice DC/DC o mocach wyjściowych od 18 W do 1000 W. Przetwornice DC/ DC jako moduły do montażu na obwodach drukowanych, w obudowach przystosowanych do mocowania płycie montażowej lub na standardowej szynie TS35. W gamie dostępnych wyrobów znajdują się wykonania o stopniu ochrony IP67. Oferujemy przetwornice o napięciach wejściowych od 10 VDC do 450 VDC i napięciach wyjściowych od 3,3 VDC do 270 VDC.

Oferta zasilaczy obejmuje modele o mocach od 40 W do 2 kW. Pod względem konstrukcji mechanicznej wykonywane są one w wersjach do montażu na szynę DIN – serie PWS 40RM, PWS 100R i PWS 150R oraz w postaci modułów. Konstrukcje modułowe to serie PWS 201 i PWS 500. Są one przeznaczone głównie do tworzenia systemów zasilania w kasetach 19", montowanych w szafach "rack".

Różnorodna oferta

O dużej różnorodności oferty firmy Polwat świadczy seria zasilaczy i przetwornic zaprojektowana specjalnie do zasilania systemów elektroniki przemysłowej montowanych w kasetach typu Eurocard.

W jej skład wchodzą zasilacze wielowyjściowe: PWS 60H 3EU, PWS 100H 3EU, PWS 150H 3EU i przetwornice PWB 45M. Firma Polwat ma w swojej ofercie również zasilacze przeznaczone do pracy z urządzeniami łączności radiowej. Ich przykładami są modele: PWR12, PWR 8B-12 i PWR8B-1

 
Fot. 1. Przetwornice DC/DC typu PAIM 50, PAIM 120 i PAI 240

Zasilacze buforowe

Polwat oferuje szeroką gamę zasilaczy buforowych w zakresie mocy wyjściowych od 40 do 500 W przeznaczonych do ładowania baterii akumulatorów o napięciach nominalnych od 12 do 216 V.

 
Fot. 2. Zasilacze buforowe o mocy 150 W typu PWS 150RB

Zasilacze wystawiają szereg sygnałów kontrolnych takich jak: przejście na pracę z akumulatora, zanik napięcia zasilania, awaria zasilacza, niski stan napięcia akumulatora. Oferowane ładowarki mają funkcje korekty napięcia ładowania w funkcji temperatury oraz kontroli sprawności baterii akumulatorów.

Polwat produkuje także systemy zasilania bezprzerwowego według specyfikacji odbiorcy o mocach rzędu kilku kilowatów o napięciach wyjściowych od 24 VDC do 220 VDC oraz wyjściach AC o mocy do 1 kW.

Wyroby nietypowe

Firma Polwat dysponuje własnym biurem projektowym, które zajmuje się konstruowaniem wyrobów nietypowych, takich jak np. źródła prądowe czy też zasilacze wysokonapięciowe. Wieloletnie doświadczenie pozwala na szybką realizację powierzonych zleceń. Produkcja urządzeń nietypowych stanowi obecnie duży procent obrotów firmy i wciąż się rozwija. Co więcej, klienci firmy Polwat mogą zawsze liczyć na pomoc techniczną w zakresie rozwiązywania problemów związanych z zasilaniem.

 
Fot. 3. Zasilacze do sprzętu radiokomunikacyjnego PWR 10B
 
Fot. 4. Zasilacz wykonany wg specyfikacji klienta

 

Marek Ermel

Polwat
ul. Towarowa 13
44-100 Gliwice
tel. 32 279 43 91, faks 32 279 07 39
biuro@polwat.com.pl
www.polwat.com.pl

Zobacz również