Eurostat - wiodąca w branży jakość ochrony antystatycznej

| Prezentacje firmowe Produkcja elektroniki

Firma SJM Eurostat SAS należy do grona europejskich pionierów w zakresie rozwiązań i oferty produktowej w kontekście ochrony wyrobów przed zagrożeniami ze strony wyładowań elektrostatycznych. Jesteśmy obecni na rynku od ponad 50 lat i dzięki wypracowanemu doświadczeniu oraz wsparciu ze strony dwóch centrów produkcyjnych zapewniamy wysoką jakość obsługi dla rynku europejskiego.

Eurostat - wiodąca w branży jakość ochrony antystatycznej

Eurostat zdobył unikatową i uznaną na rynku wiedzę specjalistyczną bazując na modelu integracji pionowej produkcji tj. łącząc w jednym przedsiębiorstwie wszystkie procesy od etapu granulatu i samodzielnego przygotowania surowca aż do uzyskania ostatecznej formy opakowania. Takie podejście obejmuje kompetencje takie jak ekstruzję i wytłaczanie surowców, formowanie próżniowe, produkcję opakowań foliowych oraz wszelkie operacje wtórne niezbędne do wykonywania opakowań dedykowanych, a więc szytych na miarę pod indywidualne zamówienie klienta.

Zapewniamy również kompleksowo na szczeblu dostaw i dystrybucji, a także na etapie instalacji i wdrożenia, produkty wyposażenia strefy EPA (stoły, krzesła, podłogi) w ramach globalnych umów z naszymi partnerami biznesowymi.

Główne obszary działalności

Dzięki kompetencjom z obszaru fizyki i elektroniki Eurostat może zaoferować innowacyjne rozwiązania w zakresie ochrony antystatycznej urządzeń wrażliwych, czyli podatnych na szkodliwe działanie wyładowań elektrostatycznych. Równie istotną część stanowi ochrona przed zanieczyszczeniem drobinami dla zdarzeń występujących podczas procesów produkcji i wysyłek.

W ostatnich latach Eurostat zdobył specjalistyczny know-how związany z ekstruzją tworzyw termoplastycznych i uzyskał kilka patentów na formuły surowcowe, takie jak: E-STAT, Color-STAT i Nano-STAT. Korzystają z nich największe polskie firmy EMS oraz klienci działający na rynku globalnym.

Eurostat angażuje się we współpracę partnerską w oparciu o wdrażane projekty. Proponujemy innowacyjne rozwiązania opakowaniowo-logistyczne, bazujące na produktach istniejących, ale także z możliwością dostosowania ich do potrzeb naszych klientów.

Wszystkie używane surowce, ich aktualne formuły i parametry, są rozwijane wewnątrz firmy oraz są efektem współpracy z placówkami badawczymi i partnerstwami globalnymi z naszymi kontrahentami.

Termoformowane tace z oferty Eurostat pokrywają wszelkie zapotrzebowanie odnoszące się do oczekiwań naszego rynku w zakresie materiałów rozpraszających, przewodzących i izolatorów. Oferowane są wymiary do wielkości 800×600 mm, a zakres grubości surowca w przedziale od 0,6 do 6 mm. Dostępnych jest 10 gradacji grubości. Ekstruzja wykonywana jest w dwóch zakładach: w Długołęce pod Wrocławiem oraz w Pond-de-Poitte we Francji.

Tendencje rynkowe

Zrównoważony rozwój wpisany jest w misję, kształt i kierunek działania wielu firm. Szczególnie jest to widoczne w branży tworzyw sztucznych. W Eurostacie wierzymy, że recykling zużytych tac transportowych ESD może przyczynić się do rozwoju gospodarki o obiegu zamkniętym i znacząco zmniejszyć globalny ślad węglowy naszego sektora produkcyjnego.

Jako zdobywca europejskiej nagrody MORE (Monitoring Recyclates for Europe) trzeci rok z rzędu firma jest mocno zaangażowana w redukowanie naszego własnego śladu węglowego. Nasz proces produkcyjny z natury rzeczy oparty jest na optymalnym wykorzystaniu materiałów pochodzących z recyklingu (około 80% w przypadku opakowań sztywnych polimerowych i 50% w przypadku opakowań foliowych).

Wspólnie z naszymi klientami rozwijamy i poszerzamy recykling wszystkich tworzyw sztucznych wielokrotnego użytku stosowanych w naszej branży (PS, ABS, PET, ABS/TPU, PE).

Eurostat produkuje i dystrybuuje

  • tace/blistry transportowe dostępne w pełnym spektrum parametrów ESD oraz izolujących,
  • surowiec polimerowy ESD w formule wstęgi lub arkusza dla produkcji opakowań termoformowanych,
  • worki opakowaniowe rozpraszające, metalizowane, antywilgociowe,
  • opakowania dedykowane i standardowe: pianki, pojemniki z karton-plastu, przegrody, pojemniki z tworzywa euroboxy, palety,
  • inne opakowania dla PCB i komponentów elektronicznych (magazynki, stojaki, szpule, regały),
  • pełne wyposażenie stref EPA.

Najważniejsze produkty 2024

Torby ESD – dzięki pięciu liniom produkcyjnym zainstalowanym w naszych europejskich fabrykach zapewniamy doskonałą elastyczność przy bardzo krótkich czasach realizacji zamówień produkcyjnych. Za pośrednictwem nowatorskich technologii opatentowany film foliowy przekształcamy w szeroką gamę toreb ESD, żeby sprostać oczekiwaniom klientów. Szczególnie godne polecenia są różowe torebki PE, składające się w >50% z materiału pochodzącego z recyklingu oraz pełna gama opakowań ekranujących.

Tace – nasze tace produkowane z materiału E-STAT to najbardziej innowacyjny produkt na rynku. To jedyne w pełni bezpieczne rozwiązanie ESD stosowane w cyrkulacji produktów wrażliwych, szczególnie poza obszarem chronionym. Wykonane z permanentnego, rozpraszającego ładunki statyczne PS, przystosowane do użycia w warunkach o wymaganiach podwyższonej czystości, bez zawartości metali ciężkich i bez wzmożonej emisji drobin ze względu na brak stosowania sadzy technicznej. E-STAT zapewnia prawdziwą ochronę i bezpieczeństwo ESD zarówno wewnątrz strefy EPA, jak i poza nią.

Zapraszamy wszystkich naszych klientów i kontrahentów do odwiedzin w nowym, powiększonym zakładzie produkcyjnym w Długołęce.

 

Eurostat Poland
Ul. Wrocławska 33D
55-095 Długołęka
info.pl@eurostat.com
www.eurostatgroup.com/
tel. biuro +48 71 750 04 93
tel. kom. +48 533 550 338