SHORTRON Connect - mały i mocny

| Prezentacje firmowe Elektromechanika

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przemysłowe przyciski o dużej szczelności, a jednocześnie łatwe i szybkie w montażu, firma Georg Schlegel GmbH & Co. KG powiększyła rodzinę serii SHORTRON z wtykiem M12 o wersję zintegrowaną – SHORTRON CONNECT.

SHORTRON Connect - mały i mocny

Szybko i łatwo

Podczas planowania projektów, oprócz kosztów, istotną rolę odgrywa także czas. SHORTRON Connect z bezpośrednim przyłączem M12 umożliwia prostą, szybką, a przede wszystkim pewną instalację urządzeń sterujących, ponieważ technologia M12 uniemożliwia zamianę lub złą polaryzację podłączenia – zgodnie z zasadą plug & work: podłącz i pracuj.

Chroniony dookoła

Użycie serii SHORTRON Connect eliminuje wymóg stosowania drogiej i kosztownej w montażu obudowy, ponieważ stopień ochrony IP65/ IP67 gwarantuje niezawodną ochronę przed wodą i kurzem zarówno od przodu, jak i od strony przyłącza. To pozwala nie tylko zaoszczędzić koszty, ale także miejsce, zwłaszcza gdy stosowane są ergonomiczne wsporniki montażowe SHORTRON Connect. Zostały one zaprojektowane z myślą o szybkim i łatwym montażu na profilach 40 mm. Za pomocą kątownika 90° do montażu pionowego, a także kątownika 135° do montażu poziomego przełączniki można ustawiać i organizować zgodnie z potrzebami, a istniejące stanowiska operatora można łatwo rozbudowywać. W tym celu wsporniki montażowe są dostępne w trzech różnych wersjach, każda z 1, 2 lub 3 otworami montażowymi.

Mały i stylowy

Dzięki głębokości montażowej wynoszącej zaledwie 33,7 mm (stop awaryjny 26,7 mm) SHORTRON Connect ma typową kompaktową konstrukcję charakterystyczną dla całej rodziny produktów i dlatego idealnie nadaje się do stosowania w coraz mniejszych maszynach, panelach i jednostkach sterujących. Zadbano również o zachowanie płaskiego i atrakcyjnego wzornictwa znanego z serii, więc oprócz srebrnych i czarnych przednich paneli dostępna jest też ekskluzywna wersja ze stali nierdzewnej.

Mocny i wszechstronny

Seria SHORTRON Connect składa się z lampki kontrolnej, przycisków, przycisków podświetlanych pierścieniowo, przełączników obrotowych i stacyjek oraz wyłącznika awaryjnego. Dla napędów z podświetleniem istnieją różne kolorowe pokrywki przycisków lub szyldzki, które można zmienić w dowolnym momencie, nawet po zainstalowaniu. Typy styków przełączników z 4-stykowym połączeniem M12 obejmują zakres od prostych styków zwiernych przez zwierny/rozwierny, aż do dwóch zwiernych. Wyłącznik awaryjny jest dostępny jako podwójny rozwierny (4-stykowy, 5-stykowy w układzie AIDA) lub jako podwójny rozwierny + zwierny (5-stykowy). Wszystkie połączenia M12 są wg kodowania A. Przełącznik i przełączniki kluczykowe są dostępne z 2 lub 3 pozycjami przełączania, stabilnymi lub chwilowymi. Parametry elektryczne mieszczą się w zakresie: napięcie robocze Ue do 35 V i prąd roboczy Ie między 2 a 4 A, w zależności od wersji.

 

Nowimex s.c.
02-969 Warszawa
ul. Kremowa 65a
info@nowimex.com.pl
www.nowimex.com.pl
tel. +48228168579
faks +48228168534