Horizon Technologies. Efekt motyla, czyli wszystko ma znaczenie

| Prezentacje firmowe Artykuły

Od początku istnienia Horizon Technologies przestrzegamy zasady, żeby nigdy nie podążać na skróty. Pracując nad wdrożeniem każdej klawiatury, jesteśmy świadomi, że nawet najmniejszy szczegół może mieć decydujący wpływ na powodzenie całego projektu.

Horizon Technologies. Efekt motyla, czyli wszystko ma znaczenie
Podświetlana klawiatura membranowa
z matą silikonową

Model funkcjonowania Horizon Technologies częściowo nawiązuje do matematycznej teorii „efektu motyla”. Jej twórcy stawiają tezę, że minimalna zmiana jednego parametru początkowego może spowodować szereg nieprzewidzianych zachowań układu i całkowicie zmienić dane na wyjściu. W trakcie naszej działalności wielokrotnie przekonaliśmy się o słuszności tego założenia.

Z życia wzięte

Modelowym przykładem na to, że wszystko ma znaczenie, jest konieczność precyzyjnego wyboru materiałów do produkcji. Klawiatura foliowa to konstrukcja złożona z kilku warstw odpowiednio wyciętych, wytrawionych lub nadrukowanych folii.

Już na etapie projektowania należy dokładnie określić materiały, z jakich zostaną wykonane poszczególne warstwy. To kluczowy moment, gdyż dobór nieodpowiedniego komponentu na jeden z elementów klawiatury może przełożyć się na szereg problemów związanych z jej przyszłą eksploatacją. Od odklejania począwszy, poprzez utratę hermetyczności, brak kontaktu lub samoczynne zwarcia, na całkowitym unieruchomieniu urządzenia kończąc.

Front foliowy z laminowanym panelem
dotykowym

Z drugiej jednak strony, wybór nawet najlepszych dostępnych na rynku materiałów nie gwarantuje sukcesu realizowanego projektu. Równie istotny jest tzw. „czynnik ludzki”. Najdrobniejszy błąd konstruktora, jedna nie do końca przemyślana decyzja może skutkować niepoprawnym funkcjonowaniem klawiatury w przyszłości. Dostęp do najnowszych technologii, doświadczenie oraz wiedza i umiejętności są w tej branży niezbędnie konieczne. Wpływ szczegółu na końcowy efekt dotyczy także zagadnienia designu.

Do lamusa można odstawić pogląd, że klawiatury nie muszą być estetyczne i nie muszą skupiać na sobie uwagi. Świetnie udowadnia to sukces podświetlanych klawiatur, które cieszą się coraz większą popularnością. Wielu naszych klientów po decyzji o zmianie zwykłych klawiatur na podświetlane (często trudnych decyzji, związanych ze wzrostem kosztów) zwiększyło sprzedaż swoich produktów nawet o kilkadziesiąt procent.

Okazuje się, że potencjalny nabywca, mając do wyboru szereg produktów o zbliżonych parametrach, częściej decyduje się na zakup tego, który wyróżnia się od pozostałych np. podświetlaną klawiaturą.

Matrycowy panel dotykowy z dwukolorowym podświetleniem funkcji stałych

Chirurgiczna precyzja

Zastosowanie innego materiału, drobna zmiana konstrukcyjna czy modyfikacja projektu mogą wpłynąć na jakość całego produktu i jego marketingowy sukces. Dlatego na każdym etapie realizacji zlecenia staramy się działać z chirurgiczną precyzją. Począwszy od pierwszego kontaktu z klientem, poprzez stworzenie koncepcji, proces projektowania, dostawę prototypów i rozpoczęcie produkcji seryjnej.

Nasi klienci często zdziwieni są liczbą szczegółowych pytań dotyczących urządzenia, do którego należy opracować interfejs użytkownika. Dokładna wiedza o finalnym produkcie jest jednak niezbędnie potrzebna do prawidłowego określenia technologii klawiatury. Nie chodzi przy tym tylko o wiadomości stricte techniczne. Bardzo ważną wskazówkę stanowi informacja dotycząca środowiska pracy danego produktu.

Klawiatura membranowa na PCB ze zintegrowanym touchpadem pojemnościowym.
Klawisze z „klikiem” o skoku 0,3mm i sile nacisku zaledwie 140g

Ważne jest otoczenie, warunki atmosferyczne, przybliżona charakterystyka operatora oraz krótki opis wykonywanej przez niego pracy. Ta wiedza, doświadczenie oraz profesjonalny proces produkcji pozwalają dołożyć nam wszelkich starań, aby dostarczane klawiatury były technologicznie „uszyte na miarę”.

Zadowolenie klientów

Kompleksowa i fachowa pomoc przy wdrażaniu nowych produktów to jeden z głównych czynników, które zapewniły nam sukces i grono stałych klientów. Współpracujemy z producentami kas i drukarek fiskalnych, sterowników mikroprocesorowych, wag elektronicznych, aparatury medycznej czy aparatury pomiarowej.

Nasi odbiorcy to często liderzy w swoich branżach oczekujący od dostawcy wysokiej jakości oraz kompleksowej oferty. O naszym rozwoju decydują głównie klienci oczekujący coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań. Dlatego dużą wagę przywiązujemy do rozwoju paneli dotykowych, paneli pojemnościowych, klawiatur membranowych oraz sposobów na ich podświetlenie. Opracowaliśmy bardzo ciekawą technologię, która pozwala zaoferować podświetlaną klawiaturę foliową już od grubości 0,9mm.

Klawiatura foliowa z niezależnym podświetleniem klawiszy

W produktach stosujemy również diody RBG, dzięki czemu klienci mają możliwość zmiany koloru podświetlenia. Do perfekcji opanowaliśmy także technologię laminowania paneli dotykowych w klawiaturach i frontach foliowych. Nasze produkty przechodzą bardzo zaawansowane testy jakościowe – w tym elektryczne, mechaniczne i klimatyczne. Zdarza się, że klienci testują jakość implementacji elementów SMD w strukturze klawiatury przy wykorzystaniu zdjęć rentgenowskich. W Horizon Technologies dbamy bowiem o najdrobniejsze szczegóły. 

Wszystko ma przecież znaczenie.

Przemysław Piątkowski
www.horizontech.pl

Zobacz również