Elementy RFID firmy Premo

| Prezentacje firmowe Artykuły

Premo to doświadczony europejski producent elementów indukcyjnych. Jego oferta komponentów RFID kierowana jest zarówno do producentów sprzętu RFID (anteny, cewki transponderów, cewki systemów identyfikacji zwierząt), jak i firm wdrażających gotowe systemy RFID (gotowe tagi pracujące na powierzchniach metalicznych).

Elementy RFID firmy Premo

 

Tagi

Wszystkie tagi produkowane przez Premo mają kilka cech wspólnych. Pierwszą jest konstrukcja umożliwiająca pracę na powierzchniach metalicznych („tag on metal”, np. butle, kontenery, klatki, urządzenia itp. - oczywiście na powierzchniach niemetalicznych zasięg pracy będzie jeszcze większy. Drugim charakterystycznym elementem jest wytrzymała i odporna na warunki środowiskowe obudowa z poliamidu PA6 (IP68, UL94). Tagi na zakres UHF (866MHz-954MHz) są w pełni zgodne z protokołem EPC Class1 Gen 2 i mają 96 bitów pamięci użytkownika. Różnią się jedynie wymiarami i zasięgiem. Natomiast tagi pracujące z częstotliwością 13,56 MHz w oparciu o układ NXP Icode SLI mają 1kB pamięci oraz system antykolizyjny. Małe rozmiary i dużą czułość uzyskano poprzez zastosowanie anteny na rdzeniu ferrytowym o specjalnej konstrukcji.

Anteny

Efektem współpracy Premo z firmami z branży motoryzacyjnej jest bogata oferta anten RFID do systemów kontroli dostępu, identyfikacji, „Keyless go”, telemetrii itp. (częstotliwości 20kHz, 125kHz, 134kHz). Oferowane są zarówno same cewki transponderów, jak i gotowe anteny czytników (obwody rezonansowe LC zalane w wytrzymałych obudowach z poliamidu). Wśród wielu typów cewek transponderów na szczególną uwagę zasługują cewki serii 3D eliminujące problemy z kierunkowością anten RFID - trzy przestrzenne uzwojenia zapewniają znakomitą czułość we wszystkich kierunkach, zastępując - jednym elementem SMD o niewielkich wymiarach i dużej odporności na upadki - trzy standardowe cewki RFID.

Po stronie czytnika, obok anten przeznaczonych do stosowania w konkretnym miejscu pojazdu (wnętrze, zderzak, klamka itp.), w standardowej ofercie znajdują się również bardziej uniwersalne anteny. Przykładem może być KGEA-SMD - antena do montażu SMD (20 kHz-134 kHz) o wymiarach 75×15×6,3mm oferująca bardzo korzystny stosunek pomiędzy ceną, zasięgiem pracy i wymiarami, zachowująca swoje parametry w szerokim zakresie temperatur pracy (od -40°C do 125°C). Uzupełnieniem oferty Premo są cewki przeznaczone do transmisji sygnałów w aparatach słuchowych oraz systemów pomiaru ciśnienia powietrza w kołach (TPMS).