Złącza wysokoprądowe w ofercie firmy Radiotechnika Marketing

| Prezentacje firmowe Artykuły

Firma Radiotechnika Marketing jest przedstawicielem handlowym firm Amphenol i Panduit w Polsce. W naszej ofercie można znaleźć złącza stosowane we wszystkich dziedzinach szeroko pojętej automatyki, elektroniki i elektrotechniki. Klientom dajemy do dyspozycji wielostykowe złącza sygnałowe, ciężkie złącza przemysłowe, złącza na kabel koncentryczny, złącza do telekomunikacji, rozwiązania do przemysłowych sieci Ethernet.

Złącza wysokoprądowe w ofercie firmy Radiotechnika Marketing

Doskonałym dopełnieniem powyższej oferty są elementy firmy Panduit: opaski kablowe, przemysłowe kanały kablowe, blokady zaworów, końcówki kablowe, konektory wysokoprądowe oraz rozmaite elementy ułatwiające montaż okablowania w przemyśle.

Amphenol - złącza z kontaktami Radsok

Wysoka rezystancja styku, znaczne spadki napięć, mała powierzchnia łączenia, nagrzewanie się miejsca połączenia to przy dużych prądach spory problem. W skrajnym przypadku przy zaistnieniu kilku tych czynników dochodzi do zniszczenia złącza. Rozwiązaniem problemu może być zastosowanie złączy firmy Amphenol z kontaktami wykonanymi w technologii Radsok. Jest to kontakt żeński, który ma hiperbolicznie uformowane wewnętrzne styki sprężyste.

Konstrukcja taka gwarantuje:

 • bardzo niską rezystancję styku i wynikający stąd minimalny spadek napięcia, związany z równomierną siłą nacisku na całym obwodzie oraz z samooczyszczaniem styków podczas łączenia,
 • przewodzenie bardzo dużych prądów przy minimalnym wzroście temperatury. Przykładowo kontakt Radsok 8AWG może przewodzić prąd do 69A przy wzroście temperatury do 78°C, zaś rozmiaru 4AWG - do 120A przy wzroście temperatury do 47°C,
 • mniejszą siłę łączenia i rozłączania niż w przypadku kontaktów konwencjonalnych, co zapewnia także bardzo wysoką trwałość kontaktu - do 20 000 łączeń.
 • niezawodność połączenia przy wibracjach i udarach mechanicznych.

Te wyjątkowe właściwości elektryczne kontaktów typu Radsok spowodowały, że firma Amphenol stosuje je w wielu złączach militarnych i przemysłowych. Jedną z najnowszych propozycji są złącza Radsok „press fit” do obwodów drukowanych.

Panduit - konektory wysokoprądowe i uziemiające

Produkowane przez firmę Panduit końcówki kablowe oraz konektory wysokoprądowe i uziemiające wykonane są z wysokogatunkowej miedzi elektrolitycznej lub aluminium. W toku dalszej obróbki poddawane są procesowi cynowania w celu zwiększenia odporności na utlenianie i korozję. Zabieg ten umożliwia optymalne i pewne połączenia w momencie instalacji, zapewnia także bezawaryjne i długotrwałe użytkowanie. W zależności od przeznaczenia i wymagań, różne grupy asortymentowe akceptują drut lub linkę o przekroju od 2,5mm2 do 625mm2.

Bogaty program produkcyjny obejmuje m.in. następujące grupy produktowe:

 • zaciskane końcówki kablowe, proste i kątowe (45° i 90°), zaślepione oraz z jednym lub dwoma otworami pod śruby mocujące,
 • stykowe i równoległe łączniki przewodów,
 • łączniki typu T,
 • łączniki typu CTAP i HTAP,
 • redukcyjne łączniki przewodów typu „in-line”,
 • śrubowe konektory i klemy do mocowania przewodów uziemiających,
 • pneumatyczne i ręczne narzędzia do zaciskania końcówek i konektorów,
 • chemię zabezpieczającą przed utlenianiem powierzchni połączeń.

Złącza prezentowanej grupy Pan-Lug posiadają aprobaty i certyfikaty niezależnych laboratoriów badawczych U.L. i CSA oraz jako pierwsze na świecie spełniają wymagania normy NEBS (poziom 3, wg testów przeprowadzonych przez firmę Telcordia Technologies).