wersja mobilna
Online: 280 Środa, 2018.01.17

Technika

BoardMaster 8000 Plus

środa, 20 czerwca 2012 09:02

Współczesny szybko zmieniający się i dynamicznie rozwijający się przemysł elektroniczny stawia wiele wyzwań inżynierom, bez względu na to, czy pracują przy projektowaniu, czy w produkcji, w badaniach czy też zajmują się lokalizacją błędów. Układy elektroniczne stają się coraz szybsze, mniejsze, tańsze i bardziej złożone. Jednocześnie badania oraz naprawy charakteryzujące się niewielkimi kosztami, stają się trudniejsze do wykonania.

Na skutek tego coraz szybciej wzrasta zapotrzebowanie na urządzenia testowe, pozwalające nadążyć za wyzwaniami stawianymi przez rozwój technologii. Jeśli rozpozna się problem, jest się niemalże w połowie drogi do znalezienia rozwiązania. Pomimo nieubłaganego rozwoju technologii, podstawowa natura usterek pozostaje zawsze taka sama.

Obwody drukowane nadal się psują, diody nadal mają przerwy, kondensatory nadal mają zwarcia. Połączenie lutowane jest dziś takie samo jak 10 lat temu. Zmianie natomiast ulega czas, w jakim należy zlokalizować usterkę. Stwierdzenie "koszty naprawy nie są uzasadnione ekonomicznie" nie oznacza, że płytka nie może być naprawiona tylko, że będzie to trwało zbyt długo.

Ekonomika napraw obejmuje także koszty sprzętu pomiarowego. BoardMaster 8000 Plus oferuje efektywne z punktu widzenia kosztów wyszukiwanie uszkodzeń w szerokim zakresie. Urządzenia brytyjskiej firmy ABI Electronics stanowi zintegrowany system, składający się ze sprzętu wysokiej jakości, nad którego całością działań czuwa zaawansowane, lecz łatwe w obsłudze oprogramowanie.

Elementy są zmontowane w solidnej przenośnej obudowie, która zawiera także wydajny komputer z systemem operacyjnym MS Windows. BoardMaster 8000 Plus jest systemem modułowym i dlatego może być dostosowany do konkretnych zastosowań. Po przez zastosowanie różnej konfiguracji modułów, pod kontem konkretnego zapotrzebowania sygnalizowanego przez klienta.

Boardmaster 8000 Plus firmy ABI jest wyjątkowo wszechstronnym, autonomicznym i łatwym w obsłudze testerem. Oferuje on najbardziej kompleksowy zestaw przyrządów testowych do wyszukiwania błędów w prawie wszystkich rodzajach płytek.

Jeśli celem pracy jest weryfikacja projektu, test produkcyjny, test przyrządów półprzewodnikowych, naprawa lub ogólne prace utrzymaniowe, wówczas bez względu na to, rodzaj płytki, BoardMaster 8000 Plus staje się podstawowym narzędziem diagnostycznym.

Charakterystyka:

 • testy funkcjonalne obwodów cyfrowych
 • testy układów analogowych
 • generator testów
 • generator charakterystyk U-I
 • identyfikacja układów cyfrowych
 • identyfikacja pamięci EPROM
 • lokalizator zwarć
 • cyfrowy oscyloskop, multimetr, generator funkcyjny, częstościomierz, licznik i uniwersalne porty IO
 • automatyczne procedury wykrywania uszkodzeń
 • regulowany zasilacz sieciowy
 • wbudowany komputer PC (10,4" LCD TFT, DVD, 80 GB HDD, 1 GB DDR2, Windows 7

Najważniejszą częścią przyrządu jest oprogramowanie TestFlow przeznaczone do testowania i wykrywania uszkodzeń, które przyspiesza pracę i umożliwia korzystanie z systemu zarówno doświadczonym operatorom, jak i początkującym, którzy dopiero uczą się jak należy testować układy. TestFlow przekształca proces wyszukiwania uszkodzeń na krokową procedurę, zmniejszając ryzyko błędnych pomiarów dzięki rejestracji wszystkich parametrów testu.

Technicy mogą opracować procedurę testową (TestFlow) dla danej płytki, definiując każdy etap procesu i rejestrując wyniki. Można dołączyć schematy, obrazy lub nawet notatki i instrukcje, które mogą pomóc podczas wykonywania zadania. Operatorzy muszą postępować zgodnie z instrukcjami pojawiającymi na ekranie, aby wykonać pomiary nawet najbardziej skomplikowanego sprzętu.

Menedżer automatycznych testów Test- Flow zapewnia dokumentowanie testów (raporty z porównaniem dobrych i złych płytek). Punkty pomiarowe, metody, instrukcje i raportowane wyniki są dostępne na ekranie w przystępnym formacie.

Tespol
www.tespol.com.pl

 

Firmy w artykule