Electro-Welle – wyprodukujemy twoje urządzenie

| Technika

Działalność firmy Electro-Welle koncentruje się głównie na produkcji kontraktowej urządzeń elektronicznych. Zajmujemy się produkcją urządzeń, modułów i kompletnych systemów dla różnych branż w przemyśle elektronicznym. Strategia firmy została oparta na kompleksowej obsłudze klienta, dbałości o zmieniające się potrzeby kontrahentów i realizacji zleceń od pojedynczych modułów po złożone systemy elektroniczne, zgodnie z najwyższymi standardami jakości. Firma prowadzi działalność we własnej siedzibie wybudowanej wg standardów zapewniających wysoką jakość wykonywanych usług. Działamy od 2009 roku a powierzchnia produkcyjna, administracyjna i magazynowa zakładu to ok. 3500 m².

Electro-Welle – wyprodukujemy twoje urządzenie

Na życzenie klienta oferujemy pełny zakup elementów do produkcji – kompletacje komponentów zgodnie z BOM lub pracę na elementach powierzonych. Jesteśmy dostawcą obwodów drukowanych jednostronnych, dwustronnych, wielowarstwowych (FR4, ALU). Dbamy o to aby wszystkie laminaty były zgodne z ROHS oraz UL 94 V-0. Klientom oferujemy kompleksowe usługi w zakresie montażu powierzchniowego oraz przewlekanego, kompleksową obróbkę wiązek kablowych, produkcję metalowych obudów szaf elektrycznych. Jakość oferowanych przez Electro-Welle usług potwierdza certyfikat PN-EN ISO 9001:2015.

Park maszynowy

W Electro-Welle oferujemy klientom montaż jedno- i dwustronny komponentów SMD w technologii ołowiowej i bezołowiowej, a także montaż mieszany komponentów THT+SMD. Dział produkcyjny obejmuje aktualnie 6 w pełni zautomatyzowanych linii do montażu powierzchniowego oraz dwa automaty do montażu elementów przewlekanych (lutowanie w osłonie gazu obojętnego). Dwie linie montażowe SMT przystosowane są do montażu długich płyt (50–1200 mm) ze szczególnym ukierunkowaniem na szybkie układanie diod LED. Odpowiednie regulacje w obrębie organizacji pracy linii SMT, szczególnie w obszarze przezbrojenia maszyn, przyniosły wymierny efekt w postaci bardzo wyraźnego wzrostu szybkości układania przy zachowaniu elastyczności i szybkiej wymiany realizowanych projektów na liniach.

Wychodząc naprzeciwko wymaganiom klientów, do stałej oferty wprowadziliśmy możliwość mycia produkowanych płyt (myjka Compa Clean 3) i ich późniejszego lakierowania selektywnego (lakierowanie natryskowe) automatem PVA Delta6, które zabezpiecza gotowe moduły przed destrukcyjnym działaniem wilgoci oraz redukuje wpływy oparów aktywnych i dymów. Ważnym punktem oferty Electro-Welle są usługi w zakresie obróbki przewodów jedno- i wielożyłowych. Dysponujemy w pełni automatyczną stacją CrimpCenter 36S do cięcia, skręcania, pobielania i zakuwania przewodów jednożyłowych z opcją ich znakowania, a także automatami do cięcia i odizolowywania przewodów firmy KOMAX, prasami elektrycznymi MECAL oraz prasami pneumatycznymi ERKO. Stale powiększane zaplecze narzędzi do zagniatania terminali pozwala na realizację nowych zleceń od klientów. Dopełnieniem montażu elektroniki jest dynamicznie rozwijający się dział obróbki metalu, w którym realizowana jest produkcja szaf i obudów (metalowych) urządzeń elektrycznych zgodnie z wymogami klienta. Dzięki nowoczesnym urządzeniom (druk 3D, maszyny CNC) w krótkim czasie jesteśmy sami w stanie tworzyć niestandardowe narzędzia pomocne w procesach produkcyjnych. Wszystkie operacje cechuje pełne zachowanie warunków ESD oraz zgodność z normą IPC-A-610F.

Jakość produktów

W trosce o jakość produkowanych wyrobów każdy zakończony etap produkcji podlega kontroli. Na liniach montażowych SMT dysponujemy automatem SPI 3D (Koh Young) do kontroli poprawności nadruku pasty lutowniczej. Pracując na sprzęcie renomowanych firm (m.in. Marantz), przeprowadzamy automatyczną inspekcję optyczną PCB po montażu SMD oraz THT. Na zmontowanych w ostatnich etapach produkcyjnych modułach wykonujemy testy funkcjonalne i uruchomieniowe zgodnie z dokumentacją dostarczoną przez klienta.

 

Electro-Welle P.P.H.U.
Dorota Stanuch-Sroka
Marcinkowice 440, 33-393 Marcinkowice
tel. 18 541 35 35, 541 35 36
montaz@electro-welle.pl
www.electro-welle.pl

Zobacz również

Dostępne nowe wydanie
Pobierz bezpłatnie