Kontron: skalowalne komputery dla loT i systemy embedded

| Technika

Balticad to wiodący na rynku krajowym dystrybutor komputerów przemysłowych, płyt głównych firmy Kontron S&T oraz modułów do komunikacji bezprzewodowej, anten i innych części elektronicznych. Firma obecna jest na rynku przemysłu elektronicznego, energetycznego i motoryzacyjnego w Polsce i za granicą. Wszystkie produkty oferuje w sprzedaży detalicznej i hurtowej w formie doradztwa handlowego, jak również sprzedaży internetowej w sklepie balticad.eu.

Kontron: skalowalne komputery dla loT i systemy embedded

Kontron S&T jest największym w Europie dostawcą rozwiązań IoT oraz embedded. Po przejęciu działu przemysłowych płyt głównych Fujitsu, wprowadził do swojej oferty płyty główne "Designed by Fujitsu" dostępne w różnych formatach – Mini- ITX, Thin Mini-ITX, ATX, μATX i Mini- STX, rozszerzając portfolio firmy w tym zakresie.

W tej chwili producent ten może zaoferować kilkanaście modeli płyt głównych "zaprojektowanych przez Fujitsu" m.in. rozwiązania oparte na platformie Coff ee-Lake, umożliwiające korzystanie z procesorów Intel dziewiątej generacji. Pozwala to klientom, korzystającym do tej pory z podobnych urządzeń, na użycie najnowszych rozwiązań, bez konieczności wymiany całego sprzętu. Odświeżony system BIOS może zostać dodatkowo w pełni dostosowany do wymagań klienta, na przykład poprzez umieszczenie własnego logo lub zmiany domyślnych ustawień prędkości wentylatora.

Dzięki odświeżeniu przez Kontron dotychczasowej oferty Fujitsu możliwe jest odnowienie istniejących aplikacji lub dodanie nowych funkcji. Jest to niezmiernie istotne, ponieważ cykl życia produktów zaczyna biec od nowa: na przykład zastosowanie pierwszego ośmiordzeniowego procesora w gnieździe LGA1151 zapewnia wzrost wydajności przy pełnej dostępności produktów przez następne siedem lat.

Płyty główne z gniazdami LGA, jak ma to miejsce w przypadku płyt Fujitsu, są tańsze oraz bardziej skalowalne od dotychczas stosowanych płyt PCB. Dzięki temu produkty Kontrona i Fujitsu doskonale się uzupełniają. Przykładem może być zastosowanie modeli bez wsparcia układu grafiki, takich jak i5-9400F – przeznaczone do zastosowania w stacjach roboczych, gdzie do przetwarzania obrazu używane są karty graficzne PCI Express.

Kontron oferuje płyty główne w dwu wariantach: płyty o wydłużonym cyklu życia (Extended Lifecycle Line) oraz płyty do zastosowań przemysłowych (Industrial Line). Pierwsza grupa gwarantuje dostępność przez 36 miesięcy i jest przeznaczona do zastosowań półprzemysłowych, takich jak automaty biletowe, interaktywne wyświetlacze w punktach sprzedaży czy interaktywne punkty informacji turystycznej. Linia przemysłowa służy do użytku w trudnych warunkach, wymagających odporności na kurz, wahania temperatury i wibracje. Dostępność drugiej grupy wynosi siedem lat, co oznacza, że urządzenia mogą być używane przez dłuższy czas bez żadnych aktualizacji.

Smart Cases

W wybranych modelach oferowane jest tak zwane Smart Cases. Jest to rozwiązanie pudełkowe z minikomputerem całkowicie zmontowanym zgodnie ze specyfikacjami klienta, łącznie z chłodzeniem i obudową. Kolejną możliwością jest tworzenie zestawów – tutaj płyty główne są fabrycznie wyposażone w procesory oraz kości pamięci, a w razie potrzeby konfigurowany jest BIOS pod indywidualne potrzeby klienta, całość montowana w Smart Case i testowana zgodnie z wymaganiami klienta. Cała realizacja projektu wraz z doradztwem technicznym prowadzona jest w Polsce przez wyszkolonych w tym zakresie inżynierów firmy Balticad.

 

Balticad, tel. 58 329 80 88
www.balticad.eu

Zobacz również