Jak powinna wyglądać ekologia w nowoczesnym wydaniu?

| Technika

Wielkie fabryki produkują na co dzień całą masę szkodliwych dla środowiska odpadów. Jednocześnie korzystają z surowców, których dostępna ilość jest ograniczona, a ich złoża coraz szybciej się wyczerpują. Aktualnie nadmierna eksploatacja surowców jest poważnym problemem, a jej następstwa mogą znacząco obniżyć komfort życia naszych potomnych, a nawet doprowadzić do katastrofy ekologicznej. Warto zareagować już dziś, zważywszy, że dbanie o środowisko to inwestycja w przyszłość.

Jak powinna wyglądać ekologia w nowoczesnym wydaniu?

Jest wiele firm na rynku, które mają świadomość wagi tego problemu i którym stan ekologiczny naszej planety nie jest obojętny. Przedsiębiorstwo Solparts od ponad 10 lat oferuje swoim klientom usługę regeneracji spoiw lutowniczych, znaną także jako odtlenianie zgarów. Usługa ta polega na zamianie zgarów, powstałych podczas lutowania maszynowego, w pełnowartościowe spoiwo. Cały proces recyklingu zgarów został opracowany przy wsparciu naukowców z krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej. Proces znacząco redukuje koszty lutowania maszynowego, a przy okazji minimalizuje zużycie rud cyny, które są ograniczone. Warto dodać, że zasoby naturalne rudy cyny znajdują się także w obszarach, na których trwają konflikty zbrojne, czy w krajach, gdzie do pracy wykorzystuje się nieletnich.

Realizacja usługi wymaga zużycia energii elektrycznej, dlatego firma stawia na odnawialne źródła energii, korzystając z paneli fotowoltaicznych. Mając na uwadze ochronę środowiska, firma korzysta z nowoczesnej floty pojazdów. Do transportu surowców zakupiono auta energooszczędne, które spełniają normę Euro 6, określającą wysoki standard emisji spalin w Europie. W trosce o atmosferę firma planuje wymianę tych pojazdów na dostawcze samochody elektryczne marki Fiat. Działania te przełożą się na zmniejszenie śladu węglowego.

Przy obecnie stale rosnących cenach surowców proces przynosi wymierne oszczędności dla firm korzystających z usługi, co pokazuje, że działania proekologiczne w perspektywie czasu przynoszą wymierne oszczędności. Bierzmy przykład z firmy Solparts, dla której dbanie o środowisko jest nieodłączną częścią funkcjonowania przedsiębiorstwa.

 

Solparts
tel. 728 872 387
www.solparts.pl

Zobacz również