Przekaźniki elektromagnetyczne – czas na 100-procentową automatykę

| Technika

In&Out Electronic to istniejący na rynku od 1996 roku tajwański producent przekaźników elektromagnetycznych. Firma ma 3 zakłady produkcyjne zlokalizowane w Chinach i na Tajwanie i dostarcza klientom szeroki asortyment komponentów do różnego typu aplikacji.

Przekaźniki elektromagnetyczne – czas na 100-procentową automatykę
 
Fot. 1. Stanowisko montażu

Atutem In&Out Electronic jest zaawansowany park maszynowy obejmujący w pełni zautomatyzowane linie montażowe. Zapewnia to wysoką jakość i powtarzalność produktów oraz niskie koszty, które osiągane są dzięki dużej skali produkcji oraz małym kosztom pracowniczym. Wielu producentów przekaźników elektromagnetycznych ma mniej lub bardziej zautomatyzowane linie produkcyjne, niemniej z reguły nie jest to automatyzacja pełna lub dotycząca całego wolumenu produkcyjnego. Z reguły linia automatyczna wytwarza kilka najpopularniejszych i typowych rozwiązań, a pozostałe są produkowane metodami tradycyjnymi, tj. przy udziale pracy ręcznej. Z twego powodu warto zwrócić uwagę na możliwości i technologię In&Out Electronic, którą można postrzegać jako lidera branży.

 
Fot. 2. Jednoczesne nawijanie 24 cewek

Park maszynowy został wykonany w ramach zasobów wewnętrznych firmy, a więc są to autorskie rozwiązania maszyn od projektu, przez produkcję i montaż, aż po oprogramowanie. Każda zautomatyzowana linia produkcyjna została specjalnie zaprojektowana pod kątem określonej grupy produktów i spełnia najwyższe standardy jakościowe. Dzięki temu urządzenia pracują w reżimie ciągłym 24/7/365.

 
Fot. 3. Kontrola wizyjna wymiarów przekaźników

Po stronie oprogramowania i zarządzania produkcją wszystkie linie produkcyjne są wyposażone w systemy MES (Manufacture Execution System) i ERP (Enterprise Resource Planning), które pokazują w czasie rzeczywistym parametry procesów i pozwala je optymalizować także w kontekście historycznym. Platforma MES jest dostępna przez sieć, stąd zespół nadzoru ma wgląd w pracę wszystkich zakładów z jednej lokalizacji.

Do zadań realizowanych przez MES zalicza się także planowanie produkcji, logistykę zaopatrzenia, kontrolę partii towarów oraz nadzór nad zapasami magazynowymi. Dzięki temu producent ma możliwość dotrzymywania terminów dostaw przy zapewnieniu elastyczności w działaniu.

Na zdjęciach pokazujemy charakterystyczne miejsca produkcji. Zapraszamy do kontaktu z firmą Masters w celu przedstawienia aspektów handlowych oferty In&Out Electronic.

 
Fot. 4. Widok zasobnika drutów nawojowych z tyłu maszyny nawijającej

 

Masters
tel. 58 691 06 91
www.masters.com.pl