Tani, wysokoprądowy, modułowy konwerter PoL do systemów zasilania rozproszonego

| Technika

Firma Silvertel wprowadza na rynek nowy nieizolowany obniżający konwerter zasilający typu PoL o oznaczeniu Ag7010, zapewniający maksymalny prąd wyjściowy do 10 A przy dużej gęstości mocy. Jego konstrukcja została zoptymalizowana do współpracy z kontrolerami USB-C PD, tj. dostarczającymi napięcia 9, 12 lub 20 V, co umożliwia tworzenie innowacyjnych modułów zasilających do urządzeń zasilanych z USB Type C.

Tani, wysokoprądowy, modułowy konwerter PoL do systemów zasilania rozproszonego

Moduł ten umożliwia ustawienie napięcia wyjściowego w zakresie od 3,0 do 12,7 V i zapewnia sprawność konwersji ponad 97%. Ma małe wymiary, tj. jedynie 37×14×7 mm (dł.×szer.×wys.), a obudowa do montażu SMD zapewnia, że idealnie nadaje się on do systemów zasilania rozproszonego. Zakres napięcia wejściowego wynosi od 8 V do 24 V, przy małym napięciu tętnień i szumów na wyjściu.

Działanie Ag7010 może być kontrolowane i monitorowane za pomocą interfejsu I2C (PMBus). Ustawiać można wartości progów zabezpieczeń, np. blokadę pod- i nadnapięciową, zabezpieczenie nadprądowe i termiczne, aby zapewnić solidne i niezawodne rozwiązanie zasilania dla tworzonej aplikacji.

Przetwornica została zaprojektowana i wyprodukowana w Wielkiej Brytanii i jest częścią większej rodziny tanich, ale funkcjonalnych modułów zasilających. Dla projektantów producent dostarcza płytkę ewaluacyjną (EvalAg7010), którą można zamówić w CODICO.

Pawel Pajda Sales Engineer Active Components – Poland


CODICO Poland
Pawel.Pajda@codico.com
tel. 12 4171083 wew. 21
www.codico.com

Zobacz również