Diody LED z parametrami na życzenie klienta i z certyfikatami AECQ

| Technika

Optoelektronika w firmie Masters zajmuje od początku istnienia firmy znaczące miejsce w jej portfolio dystrybucyjnym. Od tego czasu wdrożono wiele komponentów LED w wielu znaczących aplikacjach w Polsce i za granicą. Masters ściśle współpracuje z tajwańskim producentem optoelektroniki Ligitek, którego jest bliskim partnerem i dystrybutorem.

Diody LED z parametrami na życzenie klienta i z certyfikatami AECQ

Ligitek Electronics to tajwańska firma powstała w 1989 r. jako korporacja zajmująca się profesjonalną produkcją wysokiej jakości elementów optoelektronicznych znajdujących zastosowanie praktycznie w każdej dziedzinie, m.in. w urządzeniach AGD, urządzeniach medycznych, w szeroko rozumianym transporcie masowym, w fotowoltaice, w przemyśle motoryzacyjnym, oświetleniowym i wielu innych. Firma ugruntowała swoją pozycję na rynku bardzo dobrą jakością wykonania swoich komponentów. Posiada certyfikaty ISO 9001, ISO14001, IATF16949 oraz ISO45001.

Ligitek ciągle inwestuje w działania badawczo- rozwojowe skoncentrowane na rozwoju technologii związanych z zieloną energią. Mając jako wsparcie silną platformę technologiczną, koncentruje się na innowacyjności oraz tworzy wysokiej jakości produkty optoelektroniczne. Oferta obejmuje:

 • diody LED SMD oraz przewlekane, jedno- i wielokolorowe,
 • diody podczerwone, fototranzystory, fotodiody,
 • wyświetlacze LED,
 • podświetlenia LED-owe,
 • matryce LED-owe.

Diody LED z parametrami według wymagań klienta

Dużym atutem firmy Ligitek jest możliwość produkcji kastomizowanych komponentów LED, czyli zaprojektowanych zgodnie z wymaganiami klienta i na jego życzenie. Poprzez odpowiedni dobór chipu Ligitek może wyprodukować diody LED z żądanymi przez klienta binami jasności oraz koloru. Wsparcie działu R&D pozwala na dobór parametrów w taki sposób, aby spełnić wymagania danej aplikacji. Z jednej strony Ligitek może zaoferować bardzo dobre i wysokiej jakości parametry, z drugiej zaś może użyć takich materiałów do produkcji, aby spełnić oczekiwania cenowe. Ligitek więc nie tylko koncentruje się na rozwiązaniach spełniających szczególne wymagania techniczne klientów, ale także wspiera rozwiązania ekonomiczne. Możliwości jest wiele, oczywiście poza powyższymi firma oferuje także komponenty ze standardowymi parametrami.

Nowość Ligitek – LED ARGB(W) z funkcją dotyku w obudowie SMD 5050 (5×5×1 mm)

Charakterystyka

 • podwójna funkcjonalność: dotyk i dioda LED (w zależności od wersji może to być tylko jeden kolor, ale także RGB i RGBW),\
 • wewnętrzny czujnik pojemnościowy, który umożliwia detekcję dotyku z odległości do 2 mm od powierzchni elementu,
 • obudowa z 8 padami lutowniczymi: touch (wyjście sygnału dotykowego), GND, VDD_A (ARGB), VDD_T (touch IC), data-in, data-out (linie do sterowania kolorem diody), VC (kondensator) oraz jeden pad niepodłączony,
 • funkcja dotyku może działać w trybie niskiego poboru mocy, wówczas typowy prąd to 10,5 μA,
 • czułość można regulować poprzez dobór pojemności na linii VC,
 • sensor wyposażony jest w funkcję autokalibracji, co zabezpiecza przed przypadkową detekcją,
 • panel nad elementem może być wykonany z dowolnego materiału z wyjątkiem metalu,
 • element zgodny z RoHS, halogen free.

Zalety

 • bardzo mała grubość obudowy (1 mm),
 • wewnętrzny czujnik ma funkcję kompensacji parametrów otoczenia, dzięki czemu może aktywnie dostrajać się, jeśli nastąpi powolna zmiana temperatury lub wilgotności otoczenia,
 • kombinacja dwóch funkcjonalności w jednej niewielkiej obudowie oznacza zmniejszenie wymaganej powierzchni na PCB,
 • LED ARGB(W) z funkcją dotyku można łączyć szeregowo i równolegle co minimalizuje liczbę linii sterujących.

Zastosowanie

Diody LED ARGB(W) z funkcją dotyku znajdują zastosowanie w wielu aplikacjach: sprzęt AGD, gry, zabawki, akcesoria komputerowe, e-sport i wiele innych.

LED motoryzacyjne z certyfikatami AECQ

Diody LED znajdują zastosowanie w niemal każdej aplikacji, a jedną z najbardziej wymagających jest branża motoryzacyjna – komponenty firmy Ligitek uzyskują certyfikaty AECQ.

Kilkudziesięcioletnie doświadczenie, dobrze wyważony styl zarządzania oraz stały rozwój pozwoliły firmie Ligitek ugruntować silną pozycję wśród światowych producentów oraz konkurować z nimi w najbardziej wymagających aplikacjach. Firma od wielu lat z sukcesami wdraża swoje diody LED w motoryzacji uzyskując niezbędne certyfikaty AEC-Q101 i zapewniając spełnienie określonego poziomu najwyższej niezawodności oraz jakości podczas użytkowania w pojazdach.

Komponenty Ligitek są sortowane (binowane) pod względem parametrów, poszczególne biny są pakowane osobno oraz precyzyjnie opisane.

 

Masters
tel. 58 691 06 91
www.masters.com.pl

Zobacz również