Premier Farnell i firma demmel products podpisują umowę o współpracy w zakresie dystrybucji inteligentnych wyświetlaczy LCD

| Wydarzenia

Premier Farnell plc (LSE:pfl), wiodący wielokanałowy dystrybutor podzespołów elektronicznych, obsługujący w skali świata miliony inżynierów oraz pracowników działów zaopatrzenia, poinformował o podpisaniu umowy o współpracy z firmą demmel products – innowacyjnym producentem wyświetlaczy ciekłokrystalicznych nowej generacji iLCD.

Premier Farnell i firma demmel products podpisują umowę o współpracy w zakresie dystrybucji inteligentnych wyświetlaczy LCD

Na mocy porozumienia produkty demmmel z rodziny iLCD zostaną dodane do oferty handlowej firmy Premier Farnell i będą dostępne za pośrednictwem pionów biznesowych w Ameryce Północnej (Newark i element14), w Europie (Farnell), Australii i Nowej Zelandii, Chinach i Hong Kongu (element14). Będą one uzupełniać szeroką ofertę firmy dla wielu aplikacji i branży przemysłowych.

Produkty firmy demmel wykonane w technologii iLCD (Nowa Generacja Inteligentnych LCD), pozwalają użytkownikom na przechowywanie wszystkich niezbędnych fontów, grafiki, szablonów komunikatów i makrodefinicji w pamięci Flash wbudowanej do wnętrza sterownika iLCD. Dzięki temu znacznie zredukowano czas projektowania urządzeń w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań wymagających sterowania poszczególnymi pikselami wyświetlacza. Panele iLCD można obsługiwać za pomocą gotowych tradycyjnych sterowników lub tanich mikrokontrolerów za pośrednictwem poleceń wysokiego poziomu. 

Pojawienie się w ofercie handlowej tanich inteligentnych kolorowych wyświetlaczy pozwala na dokonanie znaczących modernizacji konstrukcji nawet we wrażliwych na cenę i w produkowanych w niskich seriach aplikacjach. Koszty opracowania oprogramowania i części sprzętowej są w tym przypadku bardzo niskie, a czas wprowadzenia produktów na rynek został znacznie skrócony dzięki specjalizowanym wyświetlaczom iLCD. Elementy te charakteryzują się niewielkimi wymiarami, wbudowanym ekranem dotykowym i rozdzielczością już od 240x320 pikseli. Podstawowym trybem pracy jest obraz ustawiony w poziomie (tryb krajobrazowy), ale można też korzystać z trybu portretowego. 

Rodzina dostępnych produktów obejmuje wersje od przekątnej 2,8” i rozdzielczości 240x320 pikseli po wersję 10,2” 1024 x 600. Każdy z modeli ma ten sam zestaw poleceń i takie samo złącze interfejsu. Za pośrednictwem sieci globalnej dystrybucji podzespołów oraz element14 – innowacyjnego firmowego portalu informacyjno-społecznościowego dla inżynierów elektroników, produkty demmel iLCD mogą być zamawiane wysyłkowo z dostawą na następny dzień. Witryny internetowe w wielu językach oraz lokalne biura przekonują, że klienci firmy Premier Farnell otrzymują doskonałe wsparcie techniczne i obsługę sprzedaży we wszystkich liniach produktów. 

„Będąc firmą globalną w branży dystrybucji podzespołów elektronicznych, zawsze staramy się zapewnić naszym klientom wyczerpujące portfolio produktów elektronicznych, zwłaszcza dla inżynierów projektantów zainteresowanych kupnem produktów na początku pracy nad projektem”, powiedział Mike Buffham, dyrektor zarządzający produktami i dostawami w Premier Farnell. "Jesteśmy zachwyceni z podpisanej umowy z firmą demmel products, liderem w technologii iLCD, która zapewnia obu stronom idealne partnerstwo i wpasowuje sie w naszą strategię zapewniania klientom doskonałych technicznie produktów i usług w krótkim czasie.” Inż. Herbert Demmel, właściciel firmy demmel products powiedział:

“Jesteśmy zaszczyceni z podpisanego porozumienia, które daje nam możliwość sprzedaży naszych wyświetlaczy iLCD do klientów na całym świecie. Umowa ta jest dowodem najwyższego zaufania, jakim obdarzył nas premier Farnell, stawiając do naszej dyspozycji swoje kompetencje w zakresie dystrybucji.”