Farnell uruchamia "element14 knode" - pierwszy na świecie interaktywny hub wspomagający projektowanie urządzeń elektronicznych

| Wydarzenia

Farnell uruchamia “element14 knode” - pierwszy na świecie interaktywny hub wspomagający projektowanie urządzeń elektronicznych Za pomocą standardowego interfejsu i przeglądarki internetowej witryna element14 knode zapewnia inżynierom konstruktorom natychmiastowy dostęp do bazy gotowych rozwiązań układowych. Knode jest też narzędziem zapewniającym automatyzację tworzenia projektów układów, szeregującą czynności od koncepcji wstępnej i zarysu układu po kompletną realizację fizyczną. Korzystanie z niej zwiększa wydajność pracy i przyspiesza czas wprowadzania produktów na rynek, co jest podstawą dla funkcjonującej wokół portalu elemen14 globalnej społeczności inżynierskiej.

Farnell uruchamia "element14 knode" - pierwszy na świecie interaktywny hub wspomagający projektowanie urządzeń elektronicznych

W ramach ogólnej strategii biznesowej firmy Farnell koncentrującej działania firmy na dostarczaniu inżynierom rozwiązań projektowych, ciągłego przenoszenia biznesu do sieci web oraz koncentracji rozwoju na rynkach wschodzących, w kolejnym kroku firma uruchomiła element14 knode - rewolucyjną platformę projektową online, specjalizującą się w wspieraniu inżynierów elektroników zajmujących się projektowaniem układów elektronicznych. Została ona zaprezentowana na konferencji DAC (Design Automation Conference) w San Diego jako narzędzie zapewniające zunifikowany interfejs webowy do światowych zasobów aplikacyjnych. Platforma Knode wspiera każdą fazę cyklu projektowego produktu, od wstępnej koncepcji po produkcję seryjną, a jej unikalna funkcjonalność pozwala uprościć fazę formułowania koncepcji, projektowania i prototypowania wyrobów. Z pomocą tego nowego narzędzia możliwe jest ponadto skrócenie czasu projektowania urządzeń poprzez zautomatyzowanie procesu ich tworzenia, dzięki czemu więcej czasu można poświęcić zagadnieniom aplikacyjnym, pisaniu oprogramowania i tworzeniu elementów własności intelektualnej.

W trakcie projektowania urządzeń elektronicznych inżynierowie odwiedzają wiele witryn internetowych zbierając niezbędne w pracy informacje, a następnie przystępują do budowy części sprzętowej układu i pisania oprogramowania sterującego. Element14 knode wspiera te działania i bazując na wprowadzonych przez inżyniera danych początkowych automatyzuje zależności i wzajemne powiązania dla systemowych elementów elektronicznych wchodzących w skład każdego produktu po to, aby w ten sposób stworzyć dopasowany cykl działań obejmujący zestawy projektowe, narzędzia deweloperskie, systemy operacyjne, stosy programowe, bloki IP oraz usługi projektowania i wykonywania płytek drukowanych. Wszystkie takie elementy zostały zintegrowane w jednym miejscu - element14 knode – KNOwledge for Design Engineers.

Element14 knode dostarcza wielu rozwiązań w ramach jednej witryny internetowej i interfejsu komunikacyjnego i jest kolejnym projektem, który w inny sposób patrzy na pracę projektanta. Za jego pomocą będziemy chcieli przedefiniować sposób, w jaki nasi partnerzy, a więc inżynierowie projektanci, otrzymują potrzebne informacje” , powiedziała w komentarzu Harriet Green, prezes zarządu firmy Farnell.

Usługi oferowane przez element14 knode w wersji 1.0 zawierają:

  • konfigurowanie i wyszukiwanie materiałów do projektów,
  • zestawy projektowe i platformy deweloperskie,
  • systemy operacyjne i stosy programowe,
  • narzędzia projektowe CAD,
  • usługi produkcji PCB i testowania,
  • centrum szkoleniowe online.

Więcej funkcji pojawi się w kolejnych wydaniach. Plik wideo zawierający prezentację i opisujący w skrócie możliwości, jakie zapewnia element14 knode jest dostępny na www.element14.com/knode

element14 knode - charakterystyka

Wyszukiwanie inne niż było
Funkcja wyszukiwania w knode jest ukierunkowana na potrzeby inżyniera projektanta i tym właśnie różni się od zwykłych wyszukiwarek o ogólnym charakterze. Daje ona szybszy i lepszy dostęp do najnowszych informacji, niż można było osiągnąć to wcześniej. Konstruktorzy mogą wykorzystać element14 knode do szybkiego znalezienia, oceny poszczególnych rozwiązań, oprogramowania i usług. Dostępność wartościowych informacji technicznych pozwala zaoszczędzić setki godzin na poszukiwaniu i ocenie poszczególnych materiałów w sieci. Co więcej, innowacyjna wyszukiwarka pozwala łatwo dotrzeć za pomocą pojedynczego kliknięcia do wszystkich materiałów wiążących się z realizowanym projektem. W polu wyszukiwania można wpisywać nazwę firmy, rozwiązania, architektury systemowej, numer podzespołu, a w wyniki wyszukiwania można grupować według słów kluczowych i za pomocą przypisanych im tagów.

Eksperckie centrum szkoleniowe
Centrum szkoleniowe element14 knode składa się z bogatej biblioteki materiałów dotyczących badań, technologii, platform sprzętowych oraz powiązanych z nimi kluczowych podzespołów. Dział ten zawiera materiały szkoleniowe wideo, noty aplikacyjne, dokumentację techniczną i inne podobne informacje. Forum dyskusyjne w zakresie produktów, technologii i aplikacji pozwala ponadto na uzyskanie rekomendacji, wsparcia technicznego oraz daje możliwość pytania licznych ekspertów portalu element14, specjalistów oraz przedstawicieli producentów i dostawców podzespołów.

Platforma projektowa i zestawy uruchomieniowe
Witryna uwzględnia szeroki asortyment platform sprzętowych i zestawów uruchomieniowych jak:

  • płytki ewaluacyjne umożliwiające testowanie najnowszych rozwiązań technologicznych,
  • referencyjne rozwiązania sprzętowe,
  • prototypowe układy w aplikacjach embedded,
  • nowe opracowania podzespołowe i projekty takie jak Freescale™ XL Starboard.

Systemy operacyjne i stosy
Istnieje dostęp do systemów operacyjnych, stosów programowych, procedur i kodów demonstracyjnych

Narzędzia projektowe
element14 knode zapewnia dostęp do wyczerpujących zasobów narzędzi programowych dla systemów embedded, takich jak środowiska IDE, kompilatory, debuggery oraz do najnowszego oprogramowania dostępnego od czołowych producentów. Wydajne i łatwe w użyciu oprogramowanie projektowe PCB zapewnia wysoką funkcjonalność, ma wbudowany edytor schematów i autorouter.

Oprogramowanie CAD
Za pośrednictwem portalu dostępne są narzędzia do projektowania płytek drukowanych, które pozwalają konstruktorom tworzyć projekty z wykorzystaniem wydajnych, skalowalnych i łatwych w użyciu programów. Dostępne usługi pokrywają pełny zakres potrzeb, od rysowania schematu po wytwarzania partii produkcyjnych. Narzędzia PCB bazują na wielokrotnie nagradzanym oprogramowaniu CadSoft EAGLE.

Usługi PCB
element14 knode zapewnia dostęp do usług produkcyjnych wysokiej jakości w zakresie wytwarzania obwodów drukowanych i montażu podzespołów u wiodących firm na rynku. Partnerzy realizujący te usługi zapewniają krótki czas realizacji, znakomitej jakości poziom technologii oraz najnowsze narzędzia DFM i testujące, dające wysoką jakość produkcji przy dostępnych cenach.

Sprzęt testujący
element14 knode oferuje także wiodące na rynku narzędzia do analizy części sprzętowej projektów embedded i układów prototypowych, a także multimetry oscyloskopy, generatory sygnałowe i podobną aparaturę.

Aby uzyskać więcej informacji odwiedź www.element14.com/knode.

Materiały wideo:

Wideo 1 - Wprowadzenie do Knode:
www.youtu.be/Kfyc8iiZqVY

Wideo 2 - Jak korzystać z Knode:
youtu.be/MQ_KEYZ3YcU