Farnell element14 wyłącznym dystrybutorem nowej serii produktów LED firmy WÜRTH Elektronik

| Wydarzenia

Firma Farnell element14 została wyłącznym dystrybutorem nowej serii sygnałowych diod świecących (LED) firmy Würth Elektronik. Podstawowym zastosowaniem diod LED jest sygnalizacja stanu urządzeń elektronicznych oraz przemysłowych, są one również używane w urządzeniach takich, jak tablice wyników, klawiatury, wyświetlacze, maszyny do dystrybucji, zabawki oraz sprzęt audio i hi-fi, a także, jako podświetlenie urządzeń mobilnych. Würth Elektronik to największy w Europie producent rozwiązań EMC, cewek indukcyjnych, transformatorów, podzespołów RF i warystorów.

Farnell element14 wyłącznym dystrybutorem nowej serii produktów LED firmy WÜRTH Elektronik

Do zalet diod LED firmy Würth Elektronik należą: 

niskie zużycie energii,

duża niezawodność,

mały prąd zasilania,

krótkie czasy przełączania,

brak promieniowania UV/IR,

elastyczna konstrukcja,

dostosowanie do rozwiązań zminiaturyzowanych,

niewielkie wymiary,

różne kąty emisji światła,

różne kolory światła.

Diody LED są standardowymi podzespołami elektronicznymi - mają kilka bardzo praktycznych zalet. Posiadają optyczne oznaczenie katody na górnej i dolnej części obudowy, co ułatwia ich identyfikację i kontrolę wzrokową po zakończeniu montażu.

Lars Fahrbach, dyrektor ds. dystrybucji globalnej w firmie Würth Elektronik, powiedział: „Bardzo cieszymy się z nawiązania współpracy z nowymi partnerami za pośrednictwem firmy Farnell element14, która rozpocznie się od naszej nowej serii produktów LED. Przez cztery lata, od momentu wejścia na rynek półprzewodników przez wprowadzenie do oferty diod TVS, rozszerzyliśmy swoją działalność o produkcję diod LED. Koncentrujemy się na elementach SMD, a oprócz klasycznych modułów jednokolorowych oferujemy również różne komponenty dwukolorowe i pełnokolorowe (RGB). Nowa seria obejmuje też różne diody LED odwrotnego montażu, kątowe diody LED (90°) oraz wybrane typy THT”.

Mike Buffham, dyrektor generalny ds. produktów i cen w firmie Farnell element14, powiedział: „Z przyjemnością zostaliśmy partnerami firmy Würth Elektronik. Dodając do swojej oferty jej nową serię produktów LED udostępniliśmy klientom kompleksową gamę produktów o wyjątkowej wartości”.