Farnell element14 uhonorowany przez Instytut Ethisphere tytułem jednej z Najbardziej Etycznych Firm Świata w 2014 roku

| Wydarzenia

Firma Farnell element14 po raz czwarty z rzędu została zaliczona przez Instytut Ethisphere do grona najbardziej etycznych firm świata. Do tego grona mogą zostać zaliczone firmy, które spełniają kryteria Ethics Quotient™ Instytutu Ethisphere. Są one rezultatem wieloletnich prac nad stworzeniem standardu, który pozwalałby oceniać działania firm w obiektywny i spójny sposób.

Farnell element14 uhonorowany przez Instytut Ethisphere tytułem jednej z Najbardziej Etycznych Firm Świata w 2014 roku

Instytut Ethisphere to wiodąca międzynarodowa organizacja promująca tworzenie, rozwijanie i rozpowszechnianie najlepszych praktyk w zakresie etyki biznesu, nadzoru nad firmami, zrównoważonego wzrostu i przeciwdziałania korupcji.

- Z radością przyjęliśmy informację o wyróżnieniu nas tytułem jednej z Najbardziej Etycznych Firm Świata. Jeszcze bardziej cieszy nas fakt, że Farnell element14 został nią wyróżniony już czwarty raz z rzędu. Prowadzimy szereg inicjatyw, które sprawiają, że jesteśmy liderami w obszarach etyki, nadzoru nad firmą i działania w sposób społecznie odpowiedzialny. Wszyscy nowi pracownicy Farnell element14 zapoznają się z naszym kodeksem postępowania, obejmującym wyznawane przez nas wartości - najważniejsi są zawsze klienci i dostawcy. Ponadto, stawiamy na pracę grupową, innowacyjność, rozwój kadr, spójność i zaufanie. Te wartości przyświecają wszystkim naszym działaniom biznesowym i są stale przypominane naszym pracownikom - mówił Steven Webb, Company Secretary, Farnell element14.

- Cała społeczność Najbardziej Etycznych Firm Świata wyraża przekonanie, że dla klientów, pracowników, inwestorów i organów nadzorczych, niezwykle istotną kwestią jest zaufanie, a najlepszą drogą do jego zdobycia jest etyczne postępowanie i właściwy nadzór nad firmą. Farnell element14 przynależy do społeczności firm pragnących osiągać najlepsze wyniki dzięki stosowaniu etycznych praktyk biznesowych. Gratuluję Farnell element14 tego osiągnięcia - powiedział Timothy Erblich, prezes Ethisphere.