Sukces polskich zespołów w międzynarodowym konkursie XPLORE New Automation Award

| Wydarzenia

Pod koniec marca w siedzibie Phoenix Contact w Bad Pyrmont było bardzo tłoczno. Panowała radosna i pełna ekscytacji atmosfera. 33 zespoły z 14 krajów zostało zaproszonych do Niemiec aby zaprezentować swoje projekty zrealizowane w ramach konkursu XPLORE New Automation Award organizowanego przez Phoenix Contact.

Sukces polskich zespołów w międzynarodowym konkursie XPLORE New Automation Award

Pod koniec marca w siedzibie Phoenix Contact w Bad Pyrmont było bardzo tłoczno. Panowała radosna i pełna ekscytacji atmosfera.
33 zespoły  z 14 krajów zostało zaproszonych do Niemiec aby zaprezentować swoje projekty zrealizowane w ramach konkursu XPLORE New Automation Award organizowanego przez Phoenix Contact. Konkurs ma na celu umożliwienie młodym ludziom realizację ich innowacyjnych pomysłów oraz dać możliwość rozwijania pasji do technologii.
Młodzi automatycy z całego świata mają mieli możliwość realizacji swoich projektów w 7 kategoriach. W tej edycji konkursu pośród 100 wybranych półfinalistów aż 13 zespołów pochodziło z Polski. Wszystkie projekty zostały zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Phoenix Contact.
Jury wybrało 33 finalistów, którzy przyjechali do Niemiec zaprezentować swoje zrealizowane projekty. 3  zespoły z Polski znalazły się w tym gronie – zespół z Politechniki Warszawskiej z projektem „Automatic train”, zespół z Technikum im. Cegielskiego w Poznaniu z projektem „Smart mirrors” oraz studenci z Uniwersytetu Warmii i Mazur z „Muppet theater”.

Po prezentacjach projektów i długich obradach jury nadszedł czas na ogłoszenie zwycięzców. Podczas uroczystej ceremonii wręczenie nagród dwa zespoły z Polski stanęły na podium.
Zespół z Uniwersytetu Warmii i Mazur zajął III miejsce w kategorii Rekreacja.
II miejsce zajął zespół z Technikum im Cegielskiego w kategorii Młodzi inżynierowie.
Zwycięskie zespoły ze wszystkich kategorii otrzymają nagrody z rąk niemieckiego ministra gospodarki i technologii w Hanowerze podczas międzynarodowych targów Hanover Fair.

Wszystkie ważne informacje dotyczące konkursu i zwycięzców można znaleźć na stronie głównej Xplore konkursu www.xplore.org