Szybkie odizolowanie przewodów: igus poszerza asortyment przewodów z paskiem do szybkiego zdejmowania izolacji

| Wydarzenia

Nowe narzędzie pozwala na szybkie, ręczne zdejmowanie izolacji z przewodów chainflex.

Szybkie odizolowanie przewodów: igus poszerza asortyment przewodów z paskiem do szybkiego zdejmowania izolacji

W przewodach chainflex CFRIP od igus, zintegrowany pasek pozwala na szybkie i łatwe ściągnięcie izolacji ręką – to unikatowe dla przewodów do ruchu w prowadnikach kablowych. Teraz, już aż 569 przewodów chainflex jest dostępnych ze zintegrowanym „paskiem błyskawicznym”. Dzięki nowemu narzędziu CFRIP z tworzywa sztucznego, odizolowanie przewodów stało się jeszcze prostsze.

Przewody chainflex z paskiem do odizolowania CFRIP można otwierać równie łatwo jak zamek błyskawiczny. To pozwala użytkownikom oszczędzić do 50 procent czasu poświęconego na odizolowanie płaszcza zewnętrznego, co jest szczególnie przydatne przy długich przewodach, np. przy montażu szaf sterowniczych. W ten sposób, specjalnie zaprojektowany plastikowy pasek o wysokiej odporności na rozciąganie, nigdy nie uszkodzi żył przewodu, co zostało udowodnione, w największym w branży, laboratorium testowym igus o powierzchni 2 750 metrów kwadratowych. Ten jedyny w swoim rodzaju sposób usuwania płaszcza z ruchomych przewodów został wyróżniony w roku 2016 prestiżową nagrodą za innowacyjność iF Design Award i jest stosowany przez firmę igus w coraz szerszym asortymencie przewodów chainflex. Podczas Targów Hanowerskich 2016 firma igus, specjalizująca się w tworzywach motion plastics do zastosowań ruchomych, poinformowała o kolejnym poszerzeniu asortymentu: obecnie oferuje 569 typów przewodów z paskiem do otwierania, przeznaczonych do różnorodnych zastosowań, od przewodów sterowania i pomiarowych, po przewody do silników i serwoprzewody. Co więcej, przewody te są dostępne od ręki i jak wszystkie przewody chainflex są objęte 36-miesiączną gwarancją.

Chwyć nitkę i pociągnij!

Chcąc dodatkowo ułatwić pracę z przewodami chainflex, firma igus oferuje nieskomplikowane, ale bardzo przydatne narzędzie. „Na podstawie licznych życzeń klientów opracowaliśmy narzędzie, pozwalające bez wysiłku otwierać ręką przewody chainflex CFRIP,” objaśnia Rainer Rössel, kierownik działu chainflex w firmie igus. „Wystarczy założyć je, jak naparstek, chwycić pasek do rozrywania i pociągnąć go aż płaszcz przewodu zostanie otwarty na żądaną długość. Dzięki temu, podczas otwierania przewodu pasek nie wbija się boleśnie w dłoń.” Nowe narzędzie z tworzywa sztucznego można już zamawiać jako „MT.CFRIP”.