Niedroga automatyzacja dzięki 5-osiowym ramionom przegubowym firmy igus

| Wydarzenia

Zmontowany system robolink D w dwóch nowych wariantach.

Niedroga automatyzacja dzięki 5-osiowym ramionom przegubowym firmy igus

Na targach Motek firma igus, specjalizująca się w tworzywach motion plastics do zastosowań ruchomych, prezentuje wstępnie skonfigurowany, zmontowany system robolink D w dwóch nowych wariantach.

Kolonia, 4 października 2016 – nieskomplikowane konfigurowanie, szybka dostawa, bezpośrednie podłączanie: stosowanie niedrogich rozwiązań robotycznych firmy igus jest wyjątkowo łatwe. Wszystko to jest możliwe dzięki nowym 5-osiowym ramionom z serii robolink D. Są one dostępne jako zestaw montażowy zawierający ramię, silnik i przekładnię, a od niedawna także jako gotowe do podłączenia ramię przegubowe. Tym samym użytkownicy mają możliwość niedrogiego wdrażania własnych pomysłów w dziedzinie automatyzacji.

W automatyce coraz więcej zadań jest wykonywanych przez roboty. W ubiegłym roku liczba robotów przemysłowych przekroczyła niespotykany dotąd poziom 245000 sztuk. Jednocześnie rośnie także zainteresowanie nieskomplikowanymi i niedrogimi rozwiązaniami robotycznymi. W zakresie niedrogiej automatyki firma igus oferuje system robolink D, który pozwala na łatwe zwiększenie produktywności dzięki zastosowaniu uniwersalnego zestawu do budowania robotów. Podczas targów Motek 2016, firma igus zaprezentowała nowy, 5-osiowy zestaw do budowy robotów, który jest też dostępny w wersji wstępnie zmontowanej.

Do samodzielnego konfigurowania lub zmontowany fabrycznie

Modułowy zestaw składający się z ramienia przegubowego, silnika i przekładni stanowi uniwersalny system, który może być zmontowany przez klienta i użyty do różnorodnych zastosowań robotycznych. Ponadto, jest możliwe łączenie silników oraz przegubów o różnych wielkościach z powszechnie stosowanymi sterownikami w celu zbudowania kompletnego robota z tworzywa sztucznego i aluminium. Fabrycznie zmontowane 5-osiowe ramię z przegubami robolink D, zestawami silnika krokowego i łącznikami z giętej blachy jest też wyposażone e-prowadniki igus i przewody chainflex objęte 36-miesięczną gwarancją. Silniki współpracują z dostępnymi w handlu sterownikami, natomiast odstępy między osiami można modyfikować zmieniając stronę połączeniową. 5-osiowy zestaw robotyczny robolink DC jest dostępny w dwóch wariantach: mniejszym o nośności do 0,5 kg oraz większym o nośności do 2,5 kg. Ponadto, system można zamawiać jako podzespół, np. jako jednostkę obrotową, wychylną lub 2-osiowe ramię wychylne. Gotowe ramię może być łatwo używane do różnorodnych zastosowań, dzięki czemu stanowi interesującą propozycję dla producentów robotów, konstruktorów maszyn i urządzeń, jak również dla integratorów i projektantów systemów automatyki ze wszystkich branż, od motoryzacyjnej po technikę medyczną. Korzystając z konfiguratora robolink można bardzo łatwo zestawić przeguby robolink D i w nieskomplikowany sposób skonfigurować ramię robota. Przy zamawianiu jednej sztuki, cena 5-osiowego ramienia przegubowego bez sterowania wynosi 3349 euro za mniejszy wariant oraz 3998 euro za większy. W przypadku większych zamówień ramię jest oferowane po korzystniejszej cenie.