Grzegorz Szymańczuk Mistrzem Europy w lutowaniu - Productronica 2017

| Wydarzenia

16 listopad 2017, to data, którą cała branża elektroniki i automatyki w Polsce zapamięta na zawsze. Grzegorz Szymańczuk z firmy G-tronixrework, mieszczącej się w Pruszczu Gdańskim, został Mistrzem Europy w lutowaniu, podczas mistrzostw odbywających się w trakcie targów Productronica 2017 w Monachium.

Grzegorz Szymańczuk Mistrzem Europy w lutowaniu - Productronica 2017

16 listopad to kolejny dzień Mistrzostw Europy w lutowaniu, które odbywają się podczas największych w Europie targów Elektroniki i Rozwoju Produkcji - Productronica 2017. Udział w mistrzostwach w tym dniu brali zawodnicy z różnych krajów: Rosjii, Wielkiej Brytanii, Francji, Węgier, Niemiec oraz Polski. 

Polskę podczas Mistrzostw Europy reprezentowało dwóch zawodników. Grzegorz Szymańczuk z firmy G-Tronixrework z Pruszcza Gdańskiego oraz Grzegorz Maliszewski z Mediarecovery z Katowic. Wieloletnia praktyka i doświadczenie reprezentantów oraz szkolenie, które firma RENEX zorganizowała dla Mistrzów Polski w lutowaniu w dniu 7.10.2017 zaowocowały zwycięstwem. 

Grzegorz Szymańczuk, który zdobył tytuł Mistrza Polski w lutowaniu podczas tegorocznej edycji RENEX Soldering Championship, uzyskał największą ilość punktów. Tym samym zdobył 1 miejsce na podium, stając się Mistrzem Europy w lutowaniu. To kolejny dowód na to, że Polska kadra inżynierów to fachowcy i eksperci w branży elektroniki. 

W dniu 17.11.2017, podczas targów Productronica, odbędą się Mistrzostwa Świata w lutowaniu. Tytuł Mistrza Europy, uzyskany przez Grzegorza, umożliwia mu start w Mistrzostwach Świata. Z kolei drugą osobą, która będzie nas reprezentowała w tej kategorii jest Sylwia Murawska z firmy Elhurt, która mieści się w Gdańsku.